نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون ویژه برنامه خندوانه در روز خبرنگار + عکس
ویژه برنامه خندوانه ، ویژه برنامه خندوانه در روز خبرنگار
شب گذشته 17 مرداد 1397 ویژه برنامه خندوانه به مناسبت روز خبرنگار با حضوور دکتر حسین انتظامی موسس روزنامه جام جم و جناب خان روی آنتن رفت.
تاریخ انتشار : 18 مرداد 1397

مهمان ویژه برنامه خندوانه در روز خبرنگار چه کسی بود

برنامه خندوانه با اجرای رامبد جوان شب گذشته 17 مرداد 1397 ساعت 23 روی آنتن شبکه نسیم رفت. 17 مرداد همزمان با روز خبرنگار در تقویم کشور ما است و به همین مناسبت ویژه برنامه خندوانه با حضور خبرنگاران و خانواده های آنها روی آنتن رفت.

شب گذشته دکتر حسین انتظامی موسس روزنامه جام جم و قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مهمان ویژه برنامه خندوانه در روز خبرنگار بود.

دکتر حسین انتظامی مهمان ویژه برنامه خندوانه در روز خبرنگار

شب گذشته در برنامه خندوانه بعد از اجرای بخش کمدی بایرام و تبریک های ویژه ای که برای روز خبرنگار گفته شد دکتر حسین انتظامی به عنوان مهمان ویژه برنامه خندوانه در روز خبرنگار روی صندلی خندوانه نشست و به گفتگو با رامبد جوان پرداخت.

دکتر حسین انتظامی

دکتر حسین انتظامی موسس روزنامه جام جم مهمان ویژه برنامه خندوانه

دکتر حسین انتظامی موسس روزنامه جام جم که در حال حاضر به عنوان قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است در ابتدای صحبت هایش به وضع نامساعد مطبوعات در کشور اشاره کرد و گفت :مطبوعات در حال حاضر وضعیت مناسبی در کشور ما ندارد که این امر ناشی از گسترش استفاده از تلفن همراه و شبکه های اجتماعی است و از سویی دیگر مشکلات اقتصادی و تغییر عادت های زندگی مردم تاثیرات منفی در استفاده از مطبوعات داشته است.

رامبد جوان بحث را به سمت دوران کودکی دکتر انتظامی کشاند و درباره شیطنت های این دوران پرسید که گفت :من اصلا بچه شلوغی نبودم و همیشه بچه مثبت بودم ، ما 5 تا برادر هستیم که من بین آنها از همه ساکت تر بودم و درباره تحصیلاتش گفت:من لیسانس و فوق لیسانس را در رشته نفت خوندم و دکتری را در رشته مدیریت استراتژی گرفتم.

مهمان ویژه برنامه خندوانه در روز خبرنگار در خصوص تاسیس روزنامه جام جم گفت :من موسس روزنامه جام جم بودم و این روزنامه را با اتکا به صدا و سیما تاسیس کردم و به معرفی برنامه های تلویزیون پرداختیم و توانستیم جام جم را به روزنامه اول کشور تبدیل کنیم ، من تا سال 84 در روزنامه جام جم مدیر مسئول بودم .

رامبد جوان درباره خصوصیات یک خبرنگار خوب از دکتر انتظامی سوال کرد که گفت :یک خبرنگار خوب علاوه بر دانش و آگاهی باید شجاع و روشنگر باشد و خطرات کارش را بپذیرد و علاوه بر اینکه دوره های خبرنگاری را میگذراند در کنار یک بزرگتر و پیشکسوت این حرفه آموزش ببیند.

موسس روزنامه جام جم درباره اخباری که در فضای مجازی منتشر میشود گفت :ما دو نوع رسانه داریم ، رسانه جمعی و رسانه اجتماعی . در رسانه جمعی برای انتشار خبر باید مراحل مختلفی تا تایید نهایی خبر طی شود اما در رسانه های اجتماعی یک شخص خبری را منتشر میکند و چون مراحلی برای تایید نهایی و درست بودن خبر وجود ندارد تشخیص درست یا غلط بودن خبر ممکن نیست.

دکتر حسین انتظامی

دکتر حسین انتظامی مهمان برنامه خندوانه در روز خبرنگار

در رسانه جمعی هر خبرنگار برای انتشار خبر اصولی را باید رعایت کند اما در رسانه اجتماعی چنین شرایطی وجود ندارد و همین عاملی برای گسترش اخبار نادرست در فضای مجازی است.

در ادامه برنامه خبرنگاران حاضر در برنامه خندوانه سوالاتی را از دکتر حسین انتظامی پرسیدند و او به آنها پاسخ داد.

بعد از انجام بازی دارت و اضافه شدن جناب خان به برنامه ، مهمان برنامه خندوانه در خصوص اختیاراتی که حکومت باید به خبرنگاران بدهد صحبت کرد و اشاره هایی به بیمه خبرنگاری شد و در پایان با یک خبر خوب درباره قانون جدیدی که قرار است درخصوص خبرنگاران و مطبوعات به مجلس برود صحبت شد و رامبد جوان با تقدیم هدایایی دکتر حسین انتظامی را بدرقه کرد.

حسین انتظامی در ویژه برنامه خندوانه برای روز خبرنگار

ویژه برنامه خندوانه در روز خبرنگار + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف