نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان افراد افسرده با خودشان دشمن هستند!
افراد افسرده ، افسردگی
طبق گفته روان شناسان افراد افسرده به نوعی با خودشان دشمن شده و قصد انتقام گیری از خودشان را دارند.

افراد افسرده چگونه اند؟

کسی که افسرده است به طور ناخواسته دیگران را از خود دور می کند. این افراد هر چیزی که می شنوند یا می بینند و به هر چه که فکر می کنند، هر چه که می گویند و هر کاری که انجام می دهند از فیلتر آن افسردگی رد می شود.

افسردگی به لحاظ نشانه های بیرونی، حالتی است که فرد انگیزه ای برای فعالیت ندارد و انجام هیچ کاری برای او لذت بخش نیست.


افراد افسرده

برخی ویژگی های افراد افسرده


روان شناسان افسردگی را خشم معطوف به خود بیان می کنند،زمانی که فرد خشمگین است اگر به دیگران معطوف شود، خشم او پرخاشگری و تندخویی محسوب می شود. افراد افسرده در آن دوران به نوعی دشمن خودشان شده اند و قصد انتقام گیری از خود را دارند.

علل متعدد در پیدایش افسردگی، ضربه ها، آسیب های بیرونی، مقایسه شدن با دیگران و مورد سرزنش و سرکوب قرار گرفتن از جمله عوامل ایجاد افسردگی در فرد است.

گاهی اوقات والدین انتظارات بیش از حدی از فرزندشان دارند و زمانی که فرزند نمی تواند آن انتظارات و خواسته ها را برآورده کند با شکست مواجه می شود. که در نتیجه تجربه های متوالی شکست، فرد به تدریج حالت افسردگی پیدا می کند و امید به پیروزی را از دست می دهد.
با تغییر شیوه زندگی می توان افسردگی را کنترل کرد، توصیه می شود فرد علاقه و لذت های کوچکی را برای خودش تعریف کند و به دنبال آنها برود. دید آینده نگر داشته باشد و از خودش تعریف و تشکر کند.

افراد افسرده با خودشان دشمن هستند!

افراد افسرده با خودشان دشمن هستند!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف