برندگان اسکار 2015
پاتریشیا آرکت بازیگر زن اهل امریکاست که جایزه اسکار هشتاد و هفتمین دوره گلدن گلوب را به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فیلم درام بچگی از آن خود کند.

هشتاد و هفتمین مراسم مشهور اهدای جوایز اسکار 2015 در بورلی هیلز لس آنجلس برگزار شد و ستاره های زیادی در آن شرکت کردند. برنده اصلی این مراسم فیلم پسر بچگی بود که جوایز دیگری را نیز به جز بهترین فیلم درام دریافت کرد.

پاتریشیا آرکت یکی از برندگان اسکار 2015

پاتریشیا آرکت هم یکی از برندگان خوش شانس این دوره از اسکار بود که توانست در بین چهار کاندید بهترین بازیگر نقش مکمل زن :لورا درن برای «وحشی»/ کایرا نایتلی برای «بازی تقلید»/ اما استون برای «مرد پرنده ای»/ مریل استریپ برای «در جنگل» انتخاب شود و جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی در فیلم بچگی را از آن خود کند.

پاتریشیا آرکت، پس از دریافت جایزه گفت:«عاشق بازیگری هستم… هیچ وقت فکر نمی کردم اسکار ببرم. هیچ وقت فکر نمی کردم نامزد شوم و با این مساله هم مشکلی نداشتم» 

بیوگرافی پاتریشیا آرکت

پاتریشیا آرکت Patricia Arquette یک بازیگر سینما اهل ایالات متحده آمریکا است. آرکت، همسر سابق نیکولاس کیج بود. او نخستین بار در فیلم خیلی زرنگ (1987) ظاهر شد.

پاتریشیا آرکت در سال 1968 در شیکاگو ایالت النوی آمریکا به دنیا آمد. خانواده اش خیلی زود به آرلینگتون ویرجینیا نقل مکان کردند. والدینش لوئیس آرکت بازیگر و «برندا دنات» معلم بازیگری و روانکاو بودند.

آنها چهار فرزند دیگر به نامهای روزانا آرکت، ریچموند آرکت، الکسیس آرکت و دیوید آرکت دارند که همگی بازیگر هستند. در سن 15 سالگی پاتریشیا از خانه فرار کرد تا با خواهرش روزانا زندگی کند. بعد از مدتی او در فیلم «حسابی باهوش» مشغول بازی شد. سپس در سال 1987 برای بازی در فیلم کابوس در خیابان الم:جنگجویان رویا انتخاب شد که بعد از آن هم در چندین فیلم از سری فیلم های کابوس در خیابان الم ظاهر شد. در سال 1989 پسر پاتریشیا «انزو» به دنیا آمد که پدرش «پل روسی» بود. بعد از آن شغل بازیگری اش پیشرفت کرد و در تعداد بسیاری از فیلمهای خوب سینما بازی کرد. او در سال 1991 برای بازی در فیلم گل وحشی جایزه ای سی ای را از آن خود کرد.

پاتریشیا آرکت دو بار ازدواج کرده است. بار اول در 8 آوریل 1995 با بازیگر مشهور سینما نیکولاس کیج که در 18 می 2001 از هم جدا شدند و بار دوم در 24 جون 2006 با توماس جین که با یک فرزند در 1 جولای 2011 از هم جدا شدند.

فیلم شناسی

فهرست برخی از فیلم هایی که پاتریشا آرکت در آنها به ایفای نقش پرداخته است:

* مأمور مخفی

* ملت غذای آماده (2116)

* بزرگراه گمشده (1997)

 * اد وود (فیلم) (1994)

 * پسربچگی (2114)

 * لاس زدن با فاجعه (1996)

 

تصاویر پاتریشیا آرکت

عکس پاتریشیا آرکت

پاتریشیا آرکت بازیگر فیلم بچگی

عکس های جدید پاتریشیا آرکت

 

بیوگرافی پاتریشیا آرکت برنده اسکار 2015 + تصاویر

3.116
این مطلب مفید بود ؟106
برگرفته از ویکی پدیا -/ ن.م
نظرات
وبگردی