نمناک اخبارجامعه خبر جدید از پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگیان
پاداش بازنشستگان فرهنگیان ، پاداش بازنشستگان فرهنگیان
فخر الدین احمدی دانش آشتیانی در نشست با فرهنگیان آران و بیدگل از زمان و جزئیات پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگیان گفت.
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1395

زمان پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگیان

پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگی ,فخر الدین احمدی دانش آشتیانی عصر سه شنبه در نشست با فرهنگیان آران و بیدگل در محل سالن اجتماعات آموزشگاه خیر ساز ابریشم چی اظهار داشت:برای پرداخت تمامی حق پاداش بازنشستگان سال 1395 به دو هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در سالجاری این اعتبار در دولت وجود ندارد.

وی اتصریح ظهار کرد:تا پایان سالجاری با اعتباری بالغ بر دو هزار و 700 میلیارد تومان از طریق فروش اوراق تمامی حق پاداش بازنشستگان سال 1394 و بخشی از پاداش بازنشستگان سال 1395 پرداخت می شود.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت:یکی از حکم های برنامه ششم توسعه، آموزش و پرورش را موظف به تهیه نظام حقوق کرده است که بر اساس آن کارگروهی در حال تدوین نظام حقوق معلمان است.
وی تاکید کرد:نظام حقوقی جدید نظامی در شأن معلمان خواهد بود تا دغدغه فرهنگیان در این زمینه برطرف شود و در ارتقای کیفیت آموزشی بچه ها تأثیر گذار باشد و در نتیجه آموزش و پرورش جایگاه خود را در توسعه کشور پیدا خواهد کرد.
دانش آشتیانی با بیان اینکه نباید به معلمان مانند سایر کارمندان دولت نگاه شود افزود:معلم یک فرهیخته، متفکر و متخصص است که نیاز به ضوابط حقوقی مجزا دارد.
وی رفع مساله کمبود بودجه در آموزش و پرورش را درازمدت برشمرد و گفت:به دنبال آن هستیم که تغییر نگاه داده و فقط به بودجه دولتی اکتفا نکنیم.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد:در سیاست های جدید به دنبال کوچک کردن ساختار ستادی در استان ها و کاهش تصدی گری هستیم و می خواهیم محور را مدرسه و مدیران قرار دهیم
و منابع جدیدی برای آموزش و پرورش ایجاد کنیم.
زمان پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگی سال 95 وی با اشاره به اهمیت دوره ابتدایی و لزوم سرمایه گذاری در آن دوره تصریح کرد:اگر تمام تلاش خود را بگذاریم
تا ابتدایی را به جایگاه خود برسانیم مساله تعلیم و تربیت را حل کرده ایم.
دانش آشتیانی با اشاره به اینکه تمام شاکله وجودی انسان در مقطع ابتدایی شکل می گیرد، تاکید کرد:اگر به ابتدایی نگاه نشود توسعه در کشور ایجاد نخواهد شد.
وی گفت:مشکل امروز آموزش و پرورش ما مقاطع و تعداد سال های تحصیلی نیست بلکه هر تغییری در این نهاد مهم باید با تامین زیر ساخت های انجام گیرد.

وزیر آموزش و پرورش افزود:
برای اجرایی کردن طرح تحول بنیادنی نیز با وجود گذشت چهار سال از اجرایی شدن طرح بدلیل نبود زیرساخت ها هنوز برنامه ها به خوبی اجرا نشده است.
وی به بحث مهم هدایت تحصیلی نیز اشاره و اظهار کرد:هدایت تحصیلی بصورت یک فرآیند است و اجرای آن باید از دوران ابتدایی در مدارس با آشنا کردن دانش آموزان با رشته ها و مشاغل مختلف آغاز شود.
دانش آشتیانی تصریح کرد:هر دانش آموزی خوب هدایت تحصیلی شود در هر رشته ای چه نظری و چه فنی و حرفه ای و کاربردی موفق خواهد بود چون از ابتدا مسیر حرکت خود را شناخته است.
وی به مساله فنب و حرفه ای هم اشاره کرد و گفت:باید متناسب با بوم و فرهنگ هر منطقه رشته های فنی و حرفه ای طراحی و تدوین شود تا زمینه اشتغال نیز برای دانش آموزان فراهم شود

خبر جدید از پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگیان

خبر جدید از پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگیان
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از مهر /ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف