نمناک ورزشگوناگون دلیل لغو احتمالی بازیهای پارالمپیک ریو چیست؟
پارالمپیک ، پارالمپیک ریو
با توجه به زمان کمی که به پارالمپیک ریو مانده است حرف هایی از لغو پارالمپیک 2016 به گوش میرسد آن هم به دلیل مشکلات مالی.
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1395
بازدید : 1,300 نفر

پارالمپیک ریو 2016 لغو میشود؟

در حالی که کمتر از یک ماه تا افتتاح رسمی پارالمپیک 2016 ریو زمان باقی مانده است، هنوز سازمان دهندگان این بازی ها با مشکلات اقتصادی مواجه هستند.

طبق آخرین گزارش ها، این مسئولان در پرداخت کمک هزینه مالی به کمیته های ملی پارالمپیک کشورهای مختلف با تأخیر دو هفته ای مواجه شده اند و اگر این مشکل حل نشود، احتمال دارد 50، 60 کشور قادر به شرکت در پارالمپیک ریو نباشند.

پارالمپیک

احتمال لغو پارالمپیک 2016

کمک هایی که قرار بوده از طرف کمیته برگزاری رقابت های ریو به کشورهای گوناگون بشود، همچنان پرداخت نشده است و به همین خاطر حضور این کشورها در بازی های پارالمپیک با تهدید رو به روست.

کمیته بین المللی المپیک به کمیته برگزاری رقابت های ریو فرصت برای پرداخت هزینه های مورد نیاز را داده است، اما دولت برزیل اعلام کرد که مخالفان دولت اجازه برداشت از بودجه دولتی را نمی دهند.

کمیته برگزاری رقابت های ریو از بودجه کافی برای پرداخت کمک های مالی به کمیته پارالمپیک کشورهای گوناگون برخوردار نیست و به همین خاطر حضور برخی از کشورها در بازی های پارالمپیک ریو 2016 با نگرانی ها و خطراتی رو به روست.

لازم به ذکر است که دولت برزیل در صورت نداشتن اجازه برای برداشت از بودجه دولتی، ممکن است نتواند بازی های پارالمپیک ریو 2016 را برگزار کند.

در بازی های پارالمپیک 2016 که به میزبانی شهر ریو برگزار می شود، 4000 ورزشکار از 176 کشور جهان در 23 رشته ورزشی گوناگون به رقابت با یکدیگر می پردازند.

دلیل لغو احتمالی بازیهای پارالمپیک ریو چیست؟

دلیل لغو احتمالی بازیهای پارالمپیک ریو چیست؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف