دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو پاک کردن همیشگی لک و مک صورت
لک و مک صورت ، رفع لک و کک و مک صورت
لک و مک صورت دارید و می خواهید برای همیشه با این مشکل عذاب آور پوستی خداحافظی کنید، زیاد سخت نیست. از صبح تا شب خود را این طوری سپری کنید تا پوستتان زیبا و صاف شود.
بازدید : 866,627 نفر

لک و مک صورت خود را برای همیشه پاک کنید

 

لک و مک صورت یکی از مشکلاتی است که خانم ها به واسطه ی ان هزینه های بسیاری صرف می کنند ولی همیشه به نتیجه ی دلخواه نمی رسند. برای چند دقیقه هر انچه تا قبل از این انجام می دادید را کنار گذاشته و عادات صحیح زندگی و تغذیه ای را برای برطرف کردن لک و مک پوستتان پیش بگیرید.

لک های صورت یکی از دغدغه های مهم خانم هاست. دغدغه ای که باعث می شود برای هر مهمانی پوست را زیر لایه های کرم پودر و پنکیک بپوشانند و مرتب دنبال راه حل های جدید برای از بین بردن این مشکل باشند. سایت های مختلف در اینترنت پر از راه حل های  متنوع گیاهی برای این مشکل است اما واقعیت این است که بسیاری از این راه حل ها جواب نمی دهند یا چندان مطلوب نیستند. حتی ممکن است مشکلاتی برای پوست شما  ایجاد کنند  که از لک های ساده ای که در صورت تان داشتید خیلی بیشتر و نمایان تر باشد. برای اینکه راه حل های درست از بین بردن لک های صورت را با استفاده از گیاهان دارویی و روش های طبیعی پیدا کنیم، با دکتر علیرضا عباسیان، متخصص طب سنتی مشورت کردیم. پس با ما باشید؛ از الف تا ی از بین بردن لک های صورت را برای شما آورده ایم. 

 سوداوی ها بیشتر لک می زنند

 طب سنتی بر طبع های چهارگانه تاکید زیادی دارد. این مساله درباره پوست هم صدق می کند. به گفته دکتر عباسیان و به نظر متخصصان طب سنتی، افرادی که طبع آنها به سمت سردی و خشکی می رود، پوست های پر لک تری خواهند داشت. درواقع سوداوی مزاج ها بیشتر در معرض این مشکل هستند؛ به همین دلیل باید از خوردن بادمجان، عدس، گوشت گوساله، ترشیجات، سرکه، غذاهای کنسروی، غذاهای مانده و درهم و برهم پرهیز کنند. پوست یکی از ارگان های بدن است و اگر بدن خوب کار کند، پوست هم شفاف می شود. تعادل طبع به خوب کار کردن اعضای بدن کمک می کند. 

 

 راههای درمان لک و مک صورت

غذای شفاف

  غذا در شفافیت پوست یا پرلک شدن آن بسیار موثر است. براساس طب سنتی انسان چهار غذای اصلی دارد:1-نان گندم  از آرد سبوس دار2- گوشت حیوانات جوان مانند جوجه، بره و بزغاله 3- شیرینی های ساده که قند و چربی مضر کمتری دارند مانند شیرینی آرد نخودچی یا آرد برنجی 4- بعضی میوه ها مانند انگور، انجیر، سیب و خرما برای کسانی که در مناطق کشت خرما زندگی می کنند.  بیشتر غذاهای مصرفی انسان باید از این چهار نوع باشد و بقیه مواد غذایی را به صورت گاه گاهی و نه ثابت، مصرف کند. شیوه تغذیه هم در شکل ظاهری پوست نقش مهمی دارد. درواقع درست غذا خوردن می تواند صورت شما را از لک پاک کند. برای این کار باید غذا سر وقت و منظم خورده شده و خوب جویده شود. اگر گاهی ناهار می خورید و گاهی نه یا ساعت مشخصی برای غذا خوردن تان ندارید، باید منتظر لکه ها باشید. 

 بهتر است ساعت مشخصی برای غذا خوردن در سه وعده غذایی صبحانه و ناهار و شام در نظر بگیرید. مثلا اگر ساعت 8 صبح از خوا ب بیدار می شوید صبحانه را بین 10 تا 20 دقیقه بعد از بیدار شدن میل کنید و نگذارید 1 یا 2 ساعت دیگر.این برنامه زمانی را برای ناهار و شام هم داشته باشید؛ حتی در روزهای تعطیل و مسافرت ها.

 بهتر است سر سفره به یک غذا اکتفا کنید و چند نوع غذا را با هم نخورید، مساله ای که این روزها در مهمانی ها رعایت نمی شود. از خوردن ماست، نوشابه و سالاد با غذا پرهیز کنید؛ چون به کیفیت غذا لطمه می زنند. می توانید این مواد غذایی را به عنوان میان وعده و با فاصله یکی، دو ساعت از غذای اصلی بخورید. تنها سبزیجاتی مثل ریحان و جعفری که به هضم غذا کمک می کنند مجازند کنار غذا قرار بگیرند.

 درمان طبیعی لک و مک صورت

تاثیر تغذیه در داشتن پوست صاف

 

درمان دستگاه گوارش

 شرایط مزاجی شما هم بسیار مهم است. یبوست یا نگه داشتن ادرار هم باعث باقی ماندن سموم در بدن می شوند. هرچه این سموم در بدن بیشتر بمانند احتمال بازجذب آنها در بدن بیشتر وجود دارد. بدن این مواد اضافی را در نقاطی که خطر کمتری دارند مانند پوست، بافت های عضلانی و مفاصل نگه می دارد و مثلا در پوست باعث ایجاد لک می شود. پس یبوست تان را درمان کنید و ادرارتان را نگه ندارید. 

خوب بخوابید

 خواب را فراموش نکنید چون یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر شفافیت پوست، زمان خواب و بیداری است. افرادی که خواب مناسب دارند پوست بهتری هم دارند. بهترین زمان خواب بین ساعت 10 شب تا دو بامداد است که به زیبایی پوست کمک زیادی می کند اما برعکس خواب روز باعث کدر شدن پوست می شود. درواقع اگر سیکل طبیعی خواب و بیداری به هم بریزد، سیستم بدن به هم می خورد و پوست هم تحت تاثیر قرار می گیرد. اگر عادت دارید شب ها تا دیروقت بیدار باشید و صبح هم زودتر از 10 و 11 بیدار نمی شوید، نباید انتظار یک پوست بدون لک و شفاف داشته باشید. برای اینکه سیکل خواب تان طبیعی و درست باشد، باید از ساعت 10 شب تا دو بامداد حتما خواب باشید و در طول روز هم اگر می خواهید چرتی بزنید، کمی قبل از ظهر این کار را انجام دهید تا پوست تان کدر و لک دار نشود. خواب ساعت 9 صبح به بعد اصلا برای پوست خوب نیست.  

از حرکت و سکون نباید گذشت که فاکتور مهم و تاثیرگذار بعدی بر پوست و لک های آن است. ورزش کردن و عرق ریزی باعث خروج سموم بدن می شود و نمی گذارد پوست لک پیدا کند. اگر تحرک و ورزش کمی داشته باشید یا در روزهای گرم سال مدام جلوی کولر بنشینید و عرق نریزید، مواد اضافی که باید دفع شوند در پوست باقی می مانند و باعث کدر شدن آن و ایجاد لک می شوند. 

 

زندگی زناشویی

 نظم در روابط جنسی زوج ها هم موردی است که به دفع سموم بدن و شفافیت پوست کمک می کند. افرادی که به دلیل تجرد روابط جنسی ندارند یا افراد متاهلی که روابط شان با همسرشان روابط نامنظم و کم دارند، به تدریج دچار تیرگی پوست می شوند. به زندگی زناشویی با همسرتان نظم دهید و مشکلاتی که در روابط جنسی دارید برطرف کنید تا به مرور پوست تان هم بهتر و شفاف تر شود. 

 

ماسک گیاهی ضد لک و مک صورت

یک ماسک گیاهی برای از بین بردن لک های صورت از طرف متخصصان پوست به شما پیشنهاد می کند؛ ماسک آرد باقالی. 

 مواد لازم: 

 پودر باقالی دو قاشق غذاخوری (می توانید باقالی خشک را آسیاب کنید)

سرکه یک قاشق مرباخوری

آب پنج قاشق غذاخوری

روش تهیه و استفاده: 

 این مواد را با هم مخلوط کنید و روی لک ها و قسمت هایی از پوست که کدر هستند، بگذارید. از یک ربع تا نیم ساعت می توانید ماسک را روی صورت بگذارید. درواقع این ماسک هرچه بیشتر روی پوست بماند اثر سفیدکنندگی بیشتری دارد. بعد از این مدت با استفاده از یک پنبه آغشته به گلاب، به آرامی ماسک را از روی صورت پاک کنید. 

 نکته:اگر پوست تان چرب است، می توانید از این ماسک به عنوان اسکراپ یا لایه بردار هم استفاده کنید؛ یعنی بعد از یک ربع تا نیم ساعت، با سابیدن پوست به کمک انگشتان، ماسک را از روی صورت پاک کنید و همزمان لایه برداری کنید. بعد از لایه برداری پوست را با آب ولرم بشویید و با حوله نرم خشک کنید. یک مرطوب کننده مناسب هم به صورت بزنید. 

ضد لک و مک صورت طبیعی

  حتما شنیده و خوانده اید که گیاه آلوئه ورا معجزه گر پوست است و لک های آن را از بین می برد اما بین تبلیغات تا واقعیت فاصله زیاد است. هنوز در مطالعات طب سنتی و گیاهان دارویی اثر قطعی آلوئه ورا بر لک های پوست ثابت نشده است. بعضی مطالعه ها تایید کرده اند ژل آلوئه ورا ضد نور خورشید است و اثرات منفی اشعه ماوراءبنفش را از بین می برد. شاید هم با این مکانیسم آلوئه ورا بتواند تیره شدن پوست براثر نور خورشید را از بین ببرد اما در مقابل روی روغن های گیاهی مثل روغن بادام شیرین و تلخ می توانید به عنوان ضدلک حساب کنید.  البته استفاده از کرم های ضد آفتاب نباید فراموش شود. طب سنتی به هیچ وجه توصیه نمی کند که با ماسک های گیاهی می توان همان کار کرم ها را  انجام داد؛ فقط می توان  به از بین بردن لک ها کمک کرد.

پاک کردن همیشگی لک و مک صورت

پاک کردن همیشگی لک و مک صورت
4.31874
برگرفته از سیب سبز/ ن
این مطلب مفید بود ؟ 1615 259
برچسب ها :
نظر کاربران
امیر

امیر

خبلی خوب بود چیزهای به دست آور دم که تا به حال نشنیده بودم ممنون

پاسخ دادن 64 21
ناشناس

ناشناس

سلام این توضیحات برای آقایون هم خوبه یا فقط خانمها .و برای ماسک از چه نوع سرکه ای باید استفاده کرد

پاسخ دادن 185 62
مرضیه

مرضیه

خیلی توصیه های اموزنده ای بوده و از ماسکی که دستورشو دادید ممنون .

پاسخ دادن 32 36
مریم

مریم

فعلا استفاده نکردم

پاسخ دادن 12 7
Fatima

Fatima

سلام، تشكر از معلومات تان. ايا ميتوانيم اين ماسك باقالي را هر شب استفاده كنيم؟؟ كدام ضرر براي پوست صورت مان إيجاد نميكند؟؟

پاسخ دادن 152 56
الهه

الهه

نه ضرری نداره خودم استفاده کردم الان لک های روی صورتم که کک و مک بود کاملا محو شده عالی بود

پاسخ دادن 13 11
Masood

Masood

سلام میشه بگید ماسک باقلی چه چیزهای باید داشته باشد یعنی با چه باید مخلوط بشه وبه چه مدت استفاده بشه ؟

پاسخ دادن 30 13
دریا

دریا

سلام باتشکراین ماسک روتاچندروز استفاده کنیم وتاثیرش چقدره-باتشکر

پاسخ دادن 148 70
زهرا

زهرا

حالا تاثیرم داده؟

پاسخ دادن 65 23
azam

azam

باسلام وخسته نباشید.ممنون ازخدمات بی نظیرشما خواستم بدونم آیادرماسک صورت به جای آردباقالی میشه ازآردگندم استفاده کرد؟

پاسخ دادن 124 60
مهرانه

مهرانه

ماسکه خوبی هست عالیه

پاسخ دادن 30 26
مهسا

مهسا

با سلام. به نظر من از آب پیاز برای از بین بردن لکه های صورت استفاده کنید زودتر جواب میگیرید خودم یکماهه جواب گرفتم

پاسخ دادن 60 26
Homa

Homa

سلام دوست عزیز واقعا استفاده از آب پیاز خوب بود....من صورتم مدام لکه های جدید میزنه...دکتررفتم فایده نداشت خیلی عصبی کرده این قضیه منو....ممنونم

پاسخ دادن 23 12
زهره

زهره

سلام. خانمی لک صورت شما چطوری بود دقیقا؟ علت به وجود امدنش چی بود؟ اب پیاز و چطوری استفاده کردی که جواب گرفتی؟ سوزش چشم و چیکار کردی؟منم صورتم لک داره و تاحالا هرچی خرج کردم فایده نداشته.توروخدا کمکم کن اگه واقعا جواب گرفتی

پاسخ دادن 34 25
هستی

هستی

سلام دوست من شما اب پیازو چجوری استفاده کردین لطفا راهنمایی کنید؟

پاسخ دادن 10 7
نرگس

نرگس

دختر خاله من با صابون بچه صورت شو هر روز میشوره ولی لکه هاش کم تر شدن

پاسخ دادن 7 5
Sara

Sara

من یه مدت روغن ارگان استفاده کردم واقعا تاثیر داشت .البته من چیزی رو مدام مصرف نمیکنم ولی روغن ارگان رو به عنوان نرم کننده استفاده میکردم بعد 1 ماه واقعا نتیجه گرفتم .ولی مدام باید مصرف کنی چون اگه قطع کنی دوباره لکا بر میگردا

پاسخ دادن 3 4
فاطمه

فاطمه

خیلی عالی بود خیلی چیزا جدید بود

پاسخ دادن 9 4
لیلا

لیلا

اگه واقعاتاثیرگذارباشه عالیه برای جوشهای زیرپوستی هم راهکاربدیدلطفاممنون میشم

پاسخ دادن 8 7
سحر

سحر

ممنون عالــــــی بود

پاسخ دادن 2 5
حبیبه

حبیبه

راهکارهای خیلی خوبی دارید و کارساز

پاسخ دادن 6 1
نسیم

نسیم

سلام. لیمو ترش. با روغن زیتون . مخلوط شه خوبه

پاسخ دادن 12 3
نازی

نازی

عاااااالی بود....مرسی

پاسخ دادن 6 13
ناشناس

ناشناس

من پیاز قرمز رنده شده رو شنیده بودم.ولی بایه بار استفاده صورتم خشک شد و جوش زیادی زد.منم استفاده نکردم

پاسخ دادن 6 3
سحر

سحر

من صورتم خیلی ک ومک داره راهنمایی شما جواب داد اما میخام ازاین صاف تر بشه صورتم

پاسخ دادن 30 21
پرنیا

پرنیا

سلام.وقتی ماسک باقالی رو بصورتم مالوندم بعد از شستوشوصورتم ملتهب شد ایا طبیعیه یا حساسیت دارم و دیگه نباید از این ماسک استفاده کنم

پاسخ دادن 26 42
رضا

رضا

ممنونم بابت راهنمایتون ...خدا کنه ک جواب بده

پاسخ دادن 8 7
فرشته

فرشته

سلام من شغلم طوریه که شبا مجبورم بیدار بمونم هیچ وقت هم به صورت دلخواهم نرسیدم پیاز هم استفاده کردم انواع روغن ها رو هم میزنم جواب نمیده چیکار کنم میشه کمک کنید

پاسخ دادن 9 8
زهل

زهل

صورت من لکه داره من هر چی استفاده کرده تآثیر نکرد میشه کمکم کنین

پاسخ دادن 6 4
ناشناس

ناشناس

تورو خدا این ماسکی که میگید فایده داره منم صورتم خیلی لک داره کمکم کنید.

پاسخ دادن 23 10
زهرا

زهرا

باسلام من خیارورنده کردم جواب داده خیلی ام عالی بودجوابداده

پاسخ دادن 9 6
ارام

ارام

سلام دختر من هر روز گریه می کنه به خاطر صورتش اگر ایتاین ها را بزنه خوب میشه

پاسخ دادن 8 4
Nazanin

Nazanin

من موندم چیکار کنم راهنمایی کنید

پاسخ دادن 7 9
نازنین

نازنین

این مطالب مفیدوارزنده بودن فقط درباره روغن گرچک وخواص آن برروشن شدن. کک ومک میگفتیدممنون من خیلی وقته که کیست هم دارم هردوبیماری راباهم درمان کنم .منظورم کک صورت وکیست تخمدان

پاسخ دادن 6 4
نازنین

نازنین

اب پیاز معجزه میکنه...بعد از رنده کردن و از توری رد کردن پنج دقیقه بزارید گازش درمیره بعد با یک شوت به صورت بمالید در فضای باز.بعد از خشک شدن دوباره بمالید و با ضربه زدن به پوست خشک میشود.بعد از سه روز متوجه تغییرات و از بین رفتن لک ها خواهید شد.تا دو هفته ادامه دهید معجزه را ببینید.بعد از هربار حدود نیم ساعت تا یکساعت که روی صورتتون بود بعد بشویید و از یک ضد افتاب حاوی مرطوب کننده استفاده کنید

پاسخ دادن 8 9
فرشته هستم

فرشته هستم

من صورتم خیلی لک داره به نظرتون پوست پیاز روبزنم موفق میشم خیلی به خاطر لکا جوش میزنم..آیابعدش حتمن بایدزدآفتاب بزنم آخه من همیشه کرم مای سفید کننده استفاده میکنم بقیه باپوستم سازگار نیس...

پاسخ دادن 6 2
روشا

روشا

اب پیازو بزنیم صورتمون یا پیاز رنده شده رو؟..من از مخلوط سرکه سیب و اب به مدت یکماه روزی دوبار استفاده کردم خوب بوده

پاسخ دادن 7 1
بهار

بهار

تادوهفته این کاری که میگم انجام بدین عالیه ماست وحنا سه باردرهفته بزاریدبعداز20بشوریدباآب خیلی سرد.وروزانه 12تالیوان آب بخورین اگه لکه هاتون بهترنشدهرچی خواستین بگین.

پاسخ دادن 10 6
علی

علی

خیلی ممنون از زحمایت شما

پاسخ دادن 3 0
زهره

زهره

سلام دوستان ، یک راه حل دیگه هم هست که هیچ کدومتون بهش اشاره نکردین و اونم اینه که تا جایی که امکان داره استرس و نگرانی رو از خودتون دور کنید ( با تفریح و شنیدن موسیقی های آرامش بخش و... هر کاری که بهتون آرامش میده ) فقط سعی کنید مثبت فکر کنید * شاد باشید *

پاسخ دادن 5 2
ناشناس

ناشناس

ممنون از اینکه تجربهاتون ودر اختیارمون قرار میدید خیلی خوبه...

پاسخ دادن 2 0
Masoud

Masoud

سلام صورت من مدت ۸ ماه میشه که لکه پیدا شده البته قبلا هم داشت ولی خیلی بود ولی این سال زیاد شدن توصیع کتید لطفآ چه کار باید کنم دکتر هم رفتم چند بار کریم داد ولی فایده نداشت

پاسخ دادن 4 5
دل ارام

دل ارام

سلام.واقعا ممنون ازنظرهاتون.خیلی خوب بود.وقتی خوندم خیلی چیزا یادگرفتم.امیدوارم که وقتی استفاده کردم نتیجه بگیرم

پاسخ دادن 0 0
مریم

مریم

ممنون از نظر خوبتون

پاسخ دادن 0 1
مینا

مینا

واقعا از دوستان کمال تشکر دارم من چند وقته صورتم کک و مک داره همه کاری انجام دادم اما جواب ندیدم تورو خدا چیزی بگيد که جواب داده باشه ممنون

پاسخ دادن 5 0
ازیتا

ازیتا

سلام برایازبردن لک صورت وقت اب سیب زمینی خیلی تاثیرداره

پاسخ دادن 0 0
3683

3683

سلام دوستان منم گونه هام لک داره هذچی دارو گرون نسخه میکنن میزنم نمیرن.. تروخدا اب پیار جواب میده یاکسی راه حل قطعی تجربه نکرده ...دیگ نمیتونم هزینه کنم فایدم نداره

پاسخ دادن 2 2
بهار

بهار

سلام دوستان ممنون از راهنماييتون من صورتم قبلا لك نداشت بخاطر جوش هايي كه ميزدم لك ايجاد شده الان دو روز است كه از اب بياز استفاده ميكنم بنظرتون جواب ميكيرم

پاسخ دادن 11 4
مینو

مینو

سلام دوستان من چندساله لک دارم هرچه میرم دکتر داروی مالشیتجویز میکنن نمیرن خیلی خجالت میکشم ازصورتم... تروخدا راه حل قطعی ندارین بدین.. نمیدونم چرالکهام مقاومن.. بیماری خاصی هم ندارم دیگه ناامید شدمه

پاسخ دادن 4 2
آشنا

آشنا

من میخوام ترکیب عسل طبیعی با آب لیموی طبیعی رو امتحان کنم به شمام پیشنهاد میکنم امتحان کنین.از خیلیا تعریفشو شنیدم.حداقلش اینه که اثر نکرد آبلیمو و عسل باقی مونده رو میتونی استفاده کنی و دورش نمیندازی.

پاسخ دادن 4 6
Belfi

Belfi

سرکه فرقی نمیکنه قرمز یا سفید بودنش؟

پاسخ دادن 5 3
تنها

تنها

من شنیدم میگن اب گوجه هم خوبه

پاسخ دادن 5 2
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف