نمناک اخبارگوناگون پاییز امسال چرا اینقدر سرد است ؟
پاییز امسال ، پاییز امسال
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد سرمای شدید پاییز امسال توضیحاتی ارئه دادند.
تاریخ انتشار : 8 آذر 1395
بازدید : 2,069 نفر

علت سرمای شدید پاییز امسال چیست

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره چرایی بیش از حد سرد بودن دمای هوا در ماه سوم فصل پاییز گفت:تغییرات یک هفته اخیر ناشی از نفوذ هوای سرد منطقه عرض های شمالی یا جنب قطبی به عرض های پایین بوده است و ربطی به پدیده تغییر اقلیم ندارد.

احد وظیفه گفت:مرکز ملی اقلیم شناسی از قبل اعلام کرده بود که فصل پاییز امسال با بارش کم و دمای نسبتا بالا در نیمه اول فصل و در انتهای آن برگشت به شرایط نرمال همراه خواهد بود. این تغییرات یک هفته ای اخیر ناشی از نفوذ توده هوای سرد منطقه عرض های شمالی یا جنب قطبی عرض های پایین بوده است و این اتفاق طبیعی است.

وی ادامه داد:سیستم های هم گیری در حال گذار در عرض های میانی از غرب به شرق هستند و گاهی توسعه اینها، جنوب سوی یا شمال سوی بسیار قوی دارند، مانند سامانه ای که در هفته گذشته از کشور عبور کرد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه این یک جریان رفت و برگشت بین قطب و منطقه مرزهای میانی یا مرزهای حاره ای است، گفت:در قطب در فصل زمستان به واسطه تابش ضعیف آفتاب، کمبود انرژی و در مناطق استوایی انباشت انرژی داریم این انرژی باید جابه جا شود و این چرخه طبیعی جو است که انرژی را از عرض های جنوبی به شمال و از شمال به جنوب منتقل می کند.

وظیفه بیان کرد:توده هوایی که در هفته گذشته از کشور عبور کرد، هوا را از مناطق جنب قطبی بر کشور ما گسترش داد که در حال حاضر از کشور خارج شده و به تدریج طی روزهای آینده روند افزایش دما را پیش بینی می کنیم.

پاییز امسال چرا اینقدر سرد است ؟

پاییز امسال چرا اینقدر سرد است ؟
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از صراط /ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف