نمناک اخبارحوادث کفش باران کردن زائران ایرانی در مکه؟ + فیلم
زائران ایرانی ، زائران ایرانی در عربستان
فیلم «کفش باران کردن زائران ایرانی» در فضای مجازی می چرخد. اما ماجرای این فیلم چیست؟
تاریخ انتشار : 19 مرداد 1396

کفش باران کردن زائران ایرانی در مکه

فیلم «کفش باران کردن زائران ایرانی» در فضای مجازی می چرخد، حدود 10 سال پیش همین فیلم با زیرنویس مشابهی دست به دست شده بود؛ فیلمی که واقعیت دیگری را روایت می کند، نه پرتاب کفش ازسوی سعودی ها به سمت زائران ایرانی.

در توضیح این فیلم آمده است:«در مکه نخستین گروه از زائران ایرانی را کفش باران کردند و با شعار برو ...، هموطنان عزیز را از جلوی در خانه خدا تا فرودگاه بدرقه کردند»، فیلمی که یک بار قبلا در سال 1387 پخش شده بود و همان موقع هم تکذیب و اعلام شد که موضوع آن ارتباطی به زائران ایرانی ندارد.

اکنون پس از گذشت حدود هشت سال، در شرایطی که روابط ایران و عربستان در حساس ترین حالت ممکن به سر می برد، اما قرار است بیش از 86 هزار زائر ایرانی در مناسک حج شرکت کنند، یک بار دیگر فیلم کفش بارانِ زائران ایرانی دست به دست می چرخد تا نشان دهنده فضای تنش زا و ناآرام علیه ایرانی ها در عربستان باشد.

با این حال سرپرست روابط عمومی سازمان حج و زیارت موضوع آن را کاملا بی ارتباط با ایرانی ها می داند و محتوای آن را که به ایرانی ها منسوب شده، تکذیب می کند.

سید ابراهیم اسداللهی می گوید:این فیلم به حدود هفت یا هشت سال پیش و دعوای وهابی ها با شیعیان مدینه مربوط می شود و هیچ ارتباطی به زائران ایرانی ندارد.

در توضیحاتی که سازمان حج و زیارت سال های قبل در تکذیب موضوع این فیلم به صورت غیررسمی منتشر کرده نیز آمده:این اتفاق در مسجدالنبی در شهر مدینه اتفاق افتاده، نه در مکه و تصویر هم به حمله وهابی ها به تعدادی از شیعیان مدینه و زائران این مسجد مربوط بوده است.

رییس ستاد بازرسی مدینه هم چندوقت پیش با اشاره به حضور بدون تنش و آرام زائران ایرانی در عربستان، اعلام کرد که تا کنون مورد حادی گزارش نشده است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت هم چندی پیش به شایعات و فضای مسمومی که پیش از اعزام زائران علیه حج ایجاد شده بود، اشاره ای داشته و گفته بود که آن تبلیغات منفی مانع حضور ایرانی ها برای حضور در مناسک حج نشده . ضمن این که در این مدت، وزارت حج عربستان همکاری های لازم را برای حضور بدون تنش ایرانی ها انجام داده است.

فیلم پرت کردن کفش سعودی ها به زائران ایرانی مکه

کفش باران کردن زائران ایرانی در مکه؟ + فیلم
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 10
برگرفته از ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 5 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف