خرید و فروش سهام عدالت از سال 96

تاریخ انتشار : 1 تیر 1394کد مطلب : 2759زمان مطالعه : 2 دقیقه
مشاور رئیس خصوصی سازی گفت: تا کنون حدود 35 درصد از سود سهام عدالت از محل سود شرکت های سرمایه پذیر باز پرداخت شده که پیش بینی می شود در دوسال آینده به 50 درصد می رسد.

سید جعفر سبحانی با بیان اینکه تا به حال مجموع 48 نفر در بحث سهام عدالت ثبت نام شده اند اظهار داشت:قانون گذار پیش بینی کرده بود که سهام عدالت در اختیار هفت دهک جامعه قرار گیرد که در وهله اول شرکت های سرمایه پذیر سود آن را پرداخت کنند.
 
مشاور رئیس خصوصی سازی افزود:حدود 96 شرکت در لیست شرکت های سرمایه پذیر هستند که هر ساله 40 درصد سود سهام عدالت به حساب سود خزانه واریز می کند که تا کنون حدود 35 درصد آن یک میلیون تومان سهم هر فرد را پرداخت کرده اند.
 
وی با بیان اینکه مجموع  سود 35 درصد سود اخذ شده  سهام عدالت تا پایان سال 92 است، گفت:فصل مجامع شرکت ها در تیرماه برگزار می شود که عملا سود سال دهم درتیر و مرداد سال 95 به حساب سازمان خصوصی سازی واریز میگردد و تا شهریور همان سال مجموع  سودها جمع آوری خواهد شد.
 
سبحانی تصریح کرد:پیش بینی می شود سود اخذ شده به حدود 50 درصد برسد که طبق قانون فرد می تواند باقی مانده سهام را طی مدت شش ماه از مهر تا پایان سال 95 پرداخت کند.
 
مشاور سازمان خصوصی سازی اظهار داشت:با توجه به ارزش افزوده ای که سهام عدالت طی سالهای گذشته پیدا کرده، پیش بینی می شود رقم یک میلیون تومان تقریبا به دو برابر برسد.
 
وی با بیان اینکه سهام عدالت از طرف سازمان خصوصی سازی آماده شده و نحوه آزاد سازی آن در وزارت اقتصاد مصوب و به دولت تقدیم شده است گفت:هم اکنون در کمیسیون اقتصادی کشور در دست بررسی قرار دارد که امیدواریم هر چه سریعتر تصویب و به مجلس برود.
 
سبحانی افزود:اگر در چار چوب قانون سهام عدالت اجرا شود طرح خوبی خواهد بود که از سال 96 نیز قابلیت خرید و فروش پیدا می کند.

خرید و فروش سهام عدالت از سال 96

3.5106
این مطلب مفید بود ؟7432
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - /م
برچسب :
نظرات
وبگردی