نمناک سبک زندگیکار و زندگی آیا به زن کارمند نفقه تعلق می گیرد؟
نفقه ، درآمد مستقل
زن، تنها زمانی می تواند نفقه را مطالبه کند که از شوهر خود تمکین کند.البته قانون میزان دقیقی برای نفقه مسخص نکرده ، بلکه نفقه را بر مبنای نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن و منطبق با عرف زمان و مکان زندگی زوجین دانسته است.

آیا زنان شاغل مستحق گرفتن نفقه هستند

طبق ماده 1107 قانون مدنی ایران نفقه عبارت است از نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن، البسه، غذا، اثاث منزل و هزینه های درمانی و بهداشتی و هر آنچه را به صورت عادت یا احتیاج لازمه زندگی وی باشد.

نفقه

نفقه گرفتن زن

پاسخ:

در صورتی که زن شخصاً درآمد مستقلی داشته باشد، این موضوع مرد را از پرداخت نفقه معاف نمی کند.

آیا به زن کارمند نفقه تعلق می گیرد؟

آیا به زن کارمند نفقه تعلق می گیرد؟
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 7
برگرفته از دادرس-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 5 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف