نمناک فرهنگ و هنرچهره ها پردیس آزادی پرفروش ترین سینمای 93
پردیس آزادی ، پرفروش ترین سینمای ایران
فروش کل بالای شش و نیم میلیارد تومان در پردیس آزادی این سینما را به پرفروش ترین سینمای کشور در سال 93 تبدیل کرد.
بازدید : 3,490 نفر

رضا سعیدی پور مدیر سینما آزادی درباره وضعیت فروش و جایگاه پردیس سینمایی آزادی در سال 93 گفت:به ترتیب فیلم های «شهر موشها»، «ردکارپت»، «طبقه حساس» و «آتش بس 2» پرفروش ترین فیلم های سال 93 بودند. طبق گزارش شورای صنفی نمایش پردیس آزادی به عنوان پرفروش ترین سینمای کشور ثبت شد.

سینما آزادیسعیدی پور افزود:سال گذشته دو فیلم «معراجی ها» و «طبقه حساس» از 11 اسفندماه روی پرده رفتند و فرصت کافی برای تبلیغات داشتند. به همین خاطر زودتر هم توانستند در گیشه جای خودشان را باز کنند ولی اکران نوروزی امسال دیرتر شروع شد و ما از نظر تبلیغ عقب هستیم به همین خاطر پارسال قبل از پایان اسفندماه فیلم ها فروش بهتری داشتند.

وی گفت:امسال به خاطر ایام فاطمیه و تعطیلی سینماها از نظر فروش فیلمها دیرتر به چرخه رونق می افتند. از شنبه تا چهارشنبه فیلم «رخ دیوانه» و آخر هفته «ایران برگر» بیشترین فروش اکران نوروزی را دارند. بعد از این هم قرار شد فیلم های گروه هنر و تجربه از پردیس آزادی جدا شده و در سینما فرهنگ به صورت ثابت نمایش داشته باشند. البته اکران فیلم های این گروه تا اول اردیبهشت سال 94 در سینما آزادی ادامه دارد و بعد از آن فیلم ها منتقل خواهند شد.

وی ادامه داد:درخواست این جابه جایی به هیچ وقت ازطرف تصمیم گیرندگان سینمای آزادی نبوده و شورای صنفی این رای را اتخاذ کرده است از آنجا که این پردیس سینمایی آزادی جزو سینماهای بدنه محسوب می شود برای دفاتر پخش و تهیه کننده ها هم بهتر است نمایش اینگونه باشد. همچنین بر اساس نظر انجمن سینماداران بهای بلیط سینما سال آینده از شنبه تا چهارشنبه 7هزار تومان، پنجشنبه و جمعه 8 هزار تومانو سه شنبه 4هزار تومان برآورد شده است.

سعیدی پور در باره اینکه پردیس کوروش می تواند رقیب جدی برای پردیس آزادی باشد یا خیر گفت:سینما آزادی برنامه های خاص خود را داشته و سیاست های خود را دنبال می کند ضمن اینکه رقابت هرجا که باشد خوب است و باعث پیشرفت می شود. پردیس کوروش با مدیریت خوب از روز اول به درستی برنامه ریزی داشته و قطعا جزو پردیسهای موفق خواهد بود اما هر سینما ویژگی های خود را داراست ومثلا آزادی به خاطر اعتبار و احترامی که برای مخاطب قائل است آن ها را به سینما دعوت می کند.

وی افزود:پردیس کوروش هم با دارا بودن تعداد سالن های بیشتر، امکانات رفاهی و تجاری می تواند موقعیت های خاصی را برای خود بوجود آورد اما با توجه به شرایط منطقه مجموعه محلی در حاشیه تهران محسوب می شود ولی قطعا رقابت خوب و مثبتی بین این دو مرکز وجود دارد ما می توانیم از طرح هایی که پردیس کوروش با اجرایی کردن شان به موفقیت رسیدند الگو بگیریم . در کل وجود رقیب همیشه خوب است وقتی نباشد باعث تنبلی می شود و رکود را به دنبال دارد.

مدیر سینما آزادی دررابطه با افزایش تعداد سالن ها و پردیس ها گفت:طبق آماری که سینماشهر اعلام کرده است ما هنوز خیلی راه داریم تا دم از حرفه ای بودن بزنیم. با وجود این همه پردیس و تجهیزات سالن های سینما هنوز در منطقه هم جایگاه خاصی نداریم چه برسد به دنیا. مدتی پیش مجید مسچی اعلام کرد 54 درصد فروش کل سینمای ایران را 5 پردیس تامین کرده اند.یعنی 295 سالن دیگرتنها 46درصد فروش را تامین می کنند. دقت کردن به این امار اهمیت ویژه ای دارد ما باید بدانیم کجا ایستاده ایم.

وی ادامه داد:علاوه بر تجهیز سینماهای خوب باید به کیفیت فیلم های مان هم بیشتر توجه داشته باشیم. چراغ سینماها با فیلم های خوب روشن می مانند در غیر این صورت مجهز کردن سالن ها هیچ منطقی ندارد.

پردیس آزادی پرفروش ترین سینمای 93

پردیس آزادی پرفروش ترین سینمای 93
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 6
برگرفته از سوره سینما - /م
این مطلب مفید بود ؟ 4 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف