نمناک اخبارسیاست “پرسش مهر رئیس جمهور” روحانی 94
پرسش مهر رئیس جمهور ، پرسش مهر
“پرسش مهر رئیس جمهور” روحانی در مدرسه باقرالعلوم تهران در منطقه 14 مطرح شد. رئیس جمهور گفت: به نظر شما بعد از انجام توافق هسته ای با 6 قدرت بزرگ دنیا چه فرصت های تازه ای پیش روی ما گشوده شده و فرصت های جدید چیست؟
تاریخ انتشار : 1 مهر 1394

پرسش مهر رئیس جمهور در سال 94

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم آغاز سال تحصیلی در مدرسه پسرانه باقرالعلوم تهران در منطقه 14 اظهار داشت:اول مهر بهار علم و اندیشه است و مدرسه باید محیط شناخت برای دانش آموزان باشد.

وی افزود: کلید یادگیری و پیشرفت سؤال است و کشور برای ساختن آینده دانش آموزان بسیج شده است.

رئیس جمهور تاکید کرد:با توافق هسته ای فضای جدیدی پیش روی کشور و ملت ما گشوده شده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه سؤال کردن فواید بسیاری دارد، گفت:اینکه از محیط زیستتان و زندگی عادیتان بپرسید و تحقیق کنید، جامعه را بهتر می شناسید و برای آینده خودتان بهتر برنامه ریزی می کنید و همه تلاش پدران و مادران شما، دولت و مسئولین شما و تمام کشور برای آینده شما دانش آموزان است.

روحانی افزود:امروز که بنده شما را می بینم معنایش این است که دو دهه بعد در میان جمع شما متخصصان کاردان، پزشکان متخصص و کارگران ماهر و هنرمندان و هر کدام از شما شغلی را باید بر عهده بگیرید و آن شغل را به بهترین نحو باید انجام دهید.

وی تصریح کرد: اگر همه به فکر آینده بهتر کشور باشیم و همه سؤال کنیم که چرا امروز وضع ما این چنین است و بهتر نیست و کشور خودمان را با سایر کشور ها مقایسه کنیم و بپرسیم که گذشته برای ما پدران، اجداد و بزرگان ما چه کردند و برای آینده به فکر باشیم می توانیم آینده بهتری را برای کشور خودمان داشته باشیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه همه چیز در گرو علم و دانش است و باید از فرصت مدرسه به بهترین وجه بهره مند شویم، گفت:آینده شما و شغل و مقام شما و خدمتتان به کشور از همین کلاس های درس و یاد گرفتن ها و سؤال کردن ها و گفت وگو و مطالعه کردن ها به وجود می آید، این فرصت را قدر بدانید زیرا بهترین سال های زندگی شما است.

روحانی تاکید کرد:دانش آموزان سراسر کشور امسال همه باید بدانیم با تلاش بزرگی که ملت بزرگ و دیپلمات های ما انجام دادند و پیروزی هسته ای امروز فضای جدیدی پیش روی کشور و ملت ما قرار داده و تمام امید ما این است که تمام زنجیرهایی که بر اقتصاد و زندگی مردم، دشمنان ما بسته بودند، باز شود و ما منتظر آن روز در هفته و ماه های آینده هستیم.

وی ادامه داد:در آینده نیز شاهد فضای باز تر برای کار بیشتر خواهیم بود تا بتوان از امکانات کشورمان به بهترین نحو استفاده کنیم و رشد بیشتر را رقم بزنیم و به امید ترقی بیشتر تلاش و کوشش کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه به هیچ عنوان نباید از شرایط فعلی زندگیتان راضی باشید و همیشه باید به فکر پیشرفت و شرایط بهتر باشید، افزود:دنبال شرایط بهتر بودن مسیری است که می تواند زندگی ما را متحول کند.

روحانی تاکید کرد:امسال پرسش مهری که بنده از شما دانش آموزان دارم و مانند سال های گذشته که به خوبی به این پرسش ها پاسخ گفتید می خواهم به پرسش امسال هم پاسخ دهید و سؤال بنده از شما این است شما دانش آموزان عزیزی که سرمایه اصلی کشور ما هستید به نظر شما بعد از انجام توافق هسته ای با 6 قدرت بزرگ دنیا چه فرصت های تازه ای پیش روی ما گشوده شده و فرصت های جدید چیست.

وی ادامه داد:به نظر شما دانش آموزان چه فرصت های جدیدی از منظر اقتصادی، فرهنگی و... برای کشور ما پس از توافق به وجود می آید؟ به هر حال شما فکر می کنید که بعد از پایان تحریم و در ماه های آینده فرصت پیش روی ما چیست و چگونه باید به بهترین وجه از این فرصت استفاده کنیم.

پرسش مهر رئیس جمهور روحانی 94

“پرسش مهر رئیس جمهور” روحانی 94
:
امتیاز : 3.2 تعداد رای : 181
برگرفته از فارس - /م
این مطلب مفید بود ؟ 117 64
نظر کاربران
mori

mori

واقعا یعنی چی این چه سوال بی ربطیه اونم ازبچه هایی تو این سن؟!!!!!!!!!!!!!"

پاسخ دادن 38 13
بی نام

بی نام

دقیقا باهات موافقم

پاسخ دادن 32 10
ایرانی

ایرانی

دوستان، سوال رییس جمهور فقط از بچه ها نیست، از خانواده ها هم هست...

پاسخ دادن 6 11
فاطیما

فاطیما

سوالش یجوریه من میخواستم تو مسابقات شرکت کنم پارسال شرکت کردم رتبه دوم اوردم امسال دودلم با توجه به سوالش

پاسخ دادن 13 13
elaheh

elaheh

منم نظرم همینه ولی شرکت کردم

پاسخ دادن 8 7
متلبقق

متلبقق

اصلا سئوالش باسئوالی که به مادادن یکی نیست

پاسخ دادن 16 4
ناشناس

ناشناس

به نظر من این سوال رو فقط ششمی ها بلند چون این چیزارو می فهمند

پاسخ دادن 9 9
reza

reza

اصلا سوال که مدرسه به ماداده باسوال سایت فرق داره

پاسخ دادن 10 2
THUNDE

THUNDE

حالا از شانس ما دبیرمون بهمون گفته که درباره اش انشا بنویسیم.

پاسخ دادن 2 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف