نمناک ورزشفوتبال حریف پرسپولیس در پلی آف جام قهرمانان آسیا ؟
پرسپولیس در آسیا ، پلی آف پرسپولیس
شرایط تیم فوتبال پرسپولیس درباره نحوه حضور در جام قهرمانان آسیا و حریفان پیش رو بزودی مشخص می شود.
تاریخ انتشار : 12 آبان 1395

سهمیه ایران در جام قهرمانان آسیا

همانطور که پیش از این اعلام شد، قرعه کشی دوره جدید جام قهرمانان آسیا در جریان کارگاه آموزشی دو روزه ای که در کوالالامپور برگزار می شود، در ساعت 16 (به وقت مالزی) روز 13 دسامبر، 23 آذر ماه انجام خواهد شد تا تیم ها گروه ها و حریفان خود را بشناسند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا رسما سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 2+2 اعلام کرد تا سرخابی های پایتخت کار خود را برای حضور در مرحله گروهی از پلی آف استارت بزنند.

پرسپولیس در آسیا

وضعیت پرسپولیس در آسیا

گمانه زنی ها در حالی صورت می گیرد که رقابت های دوره قبل هنوز پایان نیافته است و تکلیف قهرمان دوره کنونی، ششم آذر ماه در مصاف العین و چونبوک موتورز در امارات مشخص می شود.

از سوی دیگر درباره وضعیت سهمیه باشگاه های ایرانی در جام قهرمانان پیش بینی هایی شده است و بر اساس همین پیش بینی ها بعضی در گمانه زنی های خود از السد قطر به عنوان حریف پرسپولیس در مرحله پلی آف یاد کرده اند. با وجود اینکه چنین احتمالی را نمی توان نادیده گرفت اما ممکن است همه چیز تغییر کند.

در این ارتباط رئیس کمیته فنی توسعه و صدور مجوز حرفه ‎ای سازمان لیگ پیش از این در گفتگو های خود با خبرگزاری ها بر این مساله تاکید کرده است که سهمیه 2 + 2 هنوز قطعی نیست و احتمال حفظ سهمیه 1 + 3 را نمی توان نادیده گرفت.

در این ارتباط مقام های فدراسیون فوتبال هم تاکید می کنند احتمال هایی برای تغییر سهمیه بندی ها وجود دارد.

در حال حاضر بر اساس رده بندی صورت گرفته، لیگ های امارات و عربستان در مکان اول و دوم و لیگ ایران در مکان سوم قرار گرفته است.

رده های اول و دوم 1 + 3 و ما 2 + 2 سهمیه داریم. این سهمیه بندی بر اساس رده بندی کنونی است، اما در 30 نوامبر، پایان ماه جاری میلادی رنکینگ جدید اعلام خواهد شد و برای این منظور عملکرد چهار ساله اخیر مورد ارزیابی قرار می گیرد.

عملکرد باشگاه ها و وضعیت لیگ های هر کشور در جام قهرمانان آسیا تعیین کننده خواهد بود و تا 70 نمره را شامل می شود. از این جهت ایران شرایط عالی ندارد و در چهار دوره اخیر باشگاه های اماراتی دو بار و باشگاه های عربستانی یک بار در فینال بازی ها حضور داشتند.

از سوی دیگر عملکرد تیم های ملی هم تاثیرگذار است. در این بخش شرایط ما خوب است. تیم ملی ایران اکنون در رتبه اول رنکینگ آسیا قرار دارد. همین بازی پیش رو با سوریه هم می تواند سرنوشت ساز باشد چرا که تیم های ملی سایر کشورها نیز مسابقات خود را برگزار می کنند.

با این اوصاف برای قطعی شدن سهمیه باید تا 30 نوامبر صبر کرد و پس از آن نیز هر صحبتی تا قبل از قرعه کشی در حد گمانه زنی خواهد بود.

حریف پرسپولیس در پلی آف جام قهرمانان آسیا ؟

حریف پرسپولیس در پلی آف جام قهرمانان آسیا ؟
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10
برگرفته از افکار نیوز -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 7 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف