نمناک ورزشلیگ برتر تغییرات برانکو برای پرسپولیس در سال 95
پرسپولیس 95 ، پرسپولیس
برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات تیم پرسپولیس تهران که سرنوشتش در این تیم هنوز مشخص نیست برای پرسپولیس 95 چه نقشه هایی در سر دارد؟
تاریخ انتشار : 10 اسفند 1394

پرسپولیس 95

هنوز سرنوشت برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس روشن نیست و هیچ کس نمی تواند با قاطعیت بگوید این مربی در راس کادر فنی سرخ ها باقی خواهد ماند یا به تیم دیگری از لیگ دیگر کوچ می کند اما چنانچه پروفسور راس کار باقی بماند برنامه های جالبی برای تغییر در ترکیب تیمش دارد و دوست دارد تیم فصل آینده اش به آنچه مد نظر اوست بیشتر از امسال شبیه باشد.

 

 

مدافعان مسن باید بروند

برانکو نمی خواهد تغییرات زیادی در تیمش به وجود بیاورد اما برای خط دفاع و دروازه برنامه های ویژه ای دارد. پروفسور در خط دروازه به یک گلر کروات که در لهستان بازی می کند اعتقاد دارد و علاقه مند است تا این دروازه بان را برای فصل جدید جذب کند. برانکو یکی از دروازه بان های لیگ بر تر خودمان را هم پسندیده اما این گلر قرارداد دارد و نمی تواند از تیمش جدا شود.

اما مهم ترین تغییرات ایوانکوویچ در خط دفاع خواهد بود. او کاپیتان های مسن تیمش به علاوه مایکل اومانیای سن و سال دار را نمی خواهد. برانکو معتقد است اگر این بازیکنان با قهرمانی پرسپولیس از فوتبال یا این تیم خداحافظی کنند همه چیز برایشان به شکل فوق العاده ای تمام می شود اما اگر بخواهند در پرسپولیس بمانند او با ماندنشان موافقت نخواهد کرد.

در همین راستا و جهت اجرایی کردن این برنامه برانکو از دو سه هفته قبل پروژه کنار گذاشتن نورمحمدی را شروع کرده و کم کم می خواهد او را از دایره بازیکنان اصلی تیمش خارج کند تا برای کنار گذاشتنش کار سختی نداشته باشد. بنگر هم که احتمالا خودش در پایان فصل خداحافظی می کند و اومانیا هم با پایان قرارداد از پرسپولیس خواهد رفت.

 

برانکو تمدید کند، شجاع می آید

اما برانکو برای پر کردن جای این بازیکنان در میانه خط دفاع برنامه های جالبی دارد. مهم ترین گزینه او در خط دفاع شجاع خلیل زاده مدافع مازندرانی سپاهان است که به خاطر خدمت سربازی فعلا در تراکتورسازی بازی می کند. کرانچار که سابقه سرمربیگری سپاهان را دارد به برانکو گفته شجاع بهترین مدافع میانی فوتبال ایران است و به همین خاطر ایوانکوویچ مدت ها روی این بازیکن خوش پرش زوم کرده است.

برانکو که علاقه زیادی به خلیل زاده دارد روز بازی با راه آهن در فصل جاری و قبل از جلسه فنی تیمش خلیل زاده را همراه با پزشک تیم تراکتورسازی دید و حدود بیست دقیقه با این بازیکن حرف زد. در آن ایام خلیل زاده به خاطر مصدومیت از ناحیه فک شرایط تمرین و مسابقه را نداشت که برانکو مدام از او درباره میزان مصدومیتش و زمان بازگشتش به میادین می پرسید تا جایی که پزشک تراکتورسازی متعجب شده و می گفت مسوولان تیم ما به اندازه برانکو نگران مصدومیت شجاع نیستند!

اما شجاع خلیل زاده تحت تاثیر علاقه برانکو به فوتبالش به این مربی علاقه مند شده و گفته فصل بعد برانکو هر جا باشد او هم در آن تیم بازی می کند. خلیل زاده که همیشه دوست داشته برای پرسپولیس بازی کند بعد از چند بار صحبت با برانکو شیفته سرمربی پرسپولیس شده و گفته اگر برانکو به تیمی از لیگ دسته دوم هم برود حاضر است برای او بازی کند!

با این حال خلیل زاده از یکی از تیم های قطری پیشنهادی جدی دارد و رابط مدیر برنامه هایش با یک باشگاه مطرح قطری مذاکره کرده که برانکو از این مساله هم خبر دارد. به عنوان حرف آخر اما شجاع به برانکو پیغام داده که اگر او قراردادش را تمدید کند حتما به پرسپولیس می آید و پیشنهاد قطری ها را نادیده می گیرد.

 

پرسپولیسی های سابق برمی گردند

برانکو برای دفاع راست حسین ماهینی را می خواهد که به نظر می رسد بازگشتش به جمع سرخ ها قریب الوقوع خواهد بود و بدون مشکل انجام می شود. ماهینی برای انجام خدمت سربازی اش به ملوان رفته و با پشت سر گذاشتن این دوره به تیم سابق خود باز خواهد گشت که در این صورت رضاییان یک خط جلو تر می رود و در هافبک راست کارآیی بیشتری برای برانکو و پرسپولیس خواهد داشت.

از طرفی محمد حسین کنعانی زادگان هم که از پرسپولیس به ملوان رفت بعد از پخته شدن در این باشگاه و طی دوران خدمت سربازی به عنوان یک مدافع ملی پوش به پرسپولیس باز خواهد گشت و به نظر نمی رسد مشکلی برای این انتقال وجود داشته باشد.

برانکو البته برای رزرو ماهینی یک مدافع راست دیگر هم می خواهد چرا که بابک حاتمی هم از جمع سرخ ها جدا می شود. برای دفاع چپ هم احتمال نگه داشتن وحید حیدریه زیاد نیست و احتمالا برانکو برای رقیب یا رزرو انصاری یک مدافع چپ دیگر هم می خواهد.

تغییرات برانکو برای پرسپولیس در سال 95

تغییرات برانکو برای پرسپولیس در سال 95
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
برگرفته از ایران ورزشی - /م
این مطلب مفید بود ؟ 7 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف