نمناک ورزشفوتبال پرطرفدارترین و محبوب ترین ورزش ها در دنیا + تصاویر
پرطرفدارتین ورزش ، بهترین ورزش های جهان
سال هاست که انسان ها از تماشای ورزش ها و بازی کردن در آن لذت می برند، اما در بین تمامی ورزش ها میتوانید 25 ورزش محبوب و پرطرفدار در جهان را مشاهده نمایید.

25 ورزش پرطرفدار جهان

هزاران سال است که آدم ها عاشق تماشا و بازی کردن ورزش ها هستند. از بازی های المپیک باستانی در یونان گرفته تا سوپر بول، ورزش ها بخش مهمی از تجربه ی انسان هستند. اما در میان تمام ورزش هایی که وجود دارد کدام ورزش ها پرطرفدارتر هستند؟ در ادامه 25 پرطرفدارترین ورزش جهان آمده است.
 
25. کشتی
کشتی، و نه نوع کشتی و سرگرمی آن (wwe)، یکی از قدیمی ترین ورزش ها است که به 15000 سال قبل برمی گردد. این ورزش در دبیرستان و محیط های دانشگاهی در تمام جهان رایج است. در 1896 کشتی در بازی های المپیک ”ورزش بنیادین“ نامیده می شد.
کشتی یکی از باستانی ترین و فراگیرترین ورزش های دنیا است و احتمالاً در دوران ماقبل تاریخ با تغییر شکل در جنگ های تن به تن و جایگزین کردن مرگ یا صدمات شدید با یک پیروزی نمادین ایجاد شده است. شواهد بسیاری از حضور کشتی در تمامی تمدن های آغازین بشری وجود دارد. البته نخستین بار در یونان باستان به یک ورزش واقعی تبدیل و در سال 704 پ. م وارد المپیک شد. در المپیک باستان قهرمان کشتی پس از قهرمان پرتاب دیسک مهمترین پهلوان یونان شمرده می شد. داستان رقابت اودیسه و آژاکس که هومر در ایلیاد روایت کرده است از قدیمی ترین و باشکوه ترین داستان های مربوط به کشتی است.
 
  کشتی

ورزش کشتی و تاریخچه ورزش کشتی 

24. واترپلو
واترپلو در انگلستان ابداع شده و از ترکیب عناصر ورزش های مختلف تشکیل شده است. محبوبیت این ورزش در سراسر دنیا افزایش یافت و در دهه ی 1900 یکی از بازی های المپیک شد.

یک ورزش گروهی است که با استفاده از توپ در آب برگزار می شود. که در آن دو تیم با 6 بازیکن و یک دروازه بان در هر تیم به همراه 5 بازیکن ذخیره در این ورزش شرکت می کنند و در محوطه ای درون استخر به ابعاد 20در 25 متر بازی می کنند. بازیکنان باید با شنا کردن حرکت کنند. این بازی در 4 زمان 8 دقیقه ای برگزار می شود. برنده تیمی است که در این 4 زمان توپ های بیشتری را وارد دروازهٔ حریف کند.

  واترپلو

ورزش واترپلو و تاریخچه این ورزش

23. تنیس روی میز
اگرچه انجمن بین المللی تنیس روی میز در 1925 در برلین تشکیل شد، ولی این ورزش در واقع در چین و دیگر کشورهای آسیایی آغاز شد. تنیس روی میز در 1988 رسما یکی از ورزش های المپیک شد.
 
22. هورلینگ
هورلینگ که 3000 سال قبل در ایرلند شروع شد با فوتبال گیلیک ویژگی های مشترک فراوانی دارد و یکی از سرعتی ترین ورزش های دنیا است. هورلینگ در اصل در کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان، استرالیا، و نیوزیلند رایج است.
 
هورلینگ

آغاز ورزش هورلینگ در 3000 سال پیش

21. اسکی
اسکی در اصل یک ورزش نبود بلکه نوعی وسیله ی نقلیه در کوهستان ها بود. بعد از این که در 1936 این ورزش در المپیک پذیرفته شد، رواج پیدا کرد و در بخش بازی ها، به ورزشی پرطرفدار و رقابت پذیر تبدیل شد.
 
20. بدمینتون
اولین باشگاه بدمینتون در 1877 شروع به کار کرد اما این بازی تا دهه ی 1930 محبوبیت چندانی به دست نیاورد. این بازی سریع ترین ورزش راکتی در جهان محسوب می شود و سرعت ها در آن به 321 کیلومتر در ساعت نیز می رسد. بدمینتون با وجود محبوبیت زیاد تا 1992 به بازی های المپیک راه پیدا نکرد.
 
  بدمینتون

اولین باشگاه بدمینتون در سال 1877

19. هاکی روی چمن
هاکی روی چمن، که در ابتدا ”شینتی“ نامیده می شد، به دوره ی یونان کلاسیک برمی گردد، اما در عصر مدرن در اسکاتلند رواج پیدا کرد. این بازی در 2012 سومین پربیننده ترین ورزش در المپیک بود.
مطلب مرتبط:30 واقعیت شگفت انگیز درباره تویوتا که احتمالا نمی دانستید
 
  هاکی

هاکی روی چمن سومین ورزش پربیننده در المپیک 2012

18. هنرهای رزمی ترکیبی (MMA)
هنرهای رزمی ترکیبی در سراسر جهان در تکواندو، جیو جیتسو، جودو، کیک بوکسینگ و دیگر سبک های هنرهای رزمی ریشه هایی دارد اما در 1993 به امریکا وارد شد تا قهرمان نهایی مبارزه را پیدا کند. بسیاری از سبک های هنرهای رزمی از ورزش های المپیک هستند.
 
17. بولینگ
بولینگ در اصل از ورزشی در مصر باستان اقتباس شده و قبل از این که به امریکا برسد و مورد توجه و علاقه همه قرار بگیرد، در آلمان رایج بود.
 
  بولینگ

بولینگ ورزشی پرطرفدار میان مردم جهان

16. هندبال
اولین بازی بین المللی هندبال در 1925 بین آلمان و بلژیک بود و بعد از فوتبال دومین مهم ترین ورزش در اروپا محسوب می شود.
 
هندبال

اولین بازی بین المللی ورزش هندبال

15. دو و میدانی
البته مانند بسیاری از ورزش ها، ریشه ی دو و میدانی در بازی های المپیک است. این ورزش اکنون در سراسر جهان بسیار رایج است و آدم ها در گوشه و کنار جهان، خصوصا در المپیک، در مقابل هم به رقابت می پردازند.

به مجموعه ای از ورزش هایی که شامل انواع دو، پرش ها، پرتاب ها، پیاده روی و رشته های ترکیبی است ؛ گفته می شود. برگزاری مسابقات دو و میدانی، در مقایسه با سایر ورزش ها، ساده تر است و نیاز چندانی به تجهیزات گران قیمت ندارد. بیشتر رشته های دو و میدانی به طورکلی انفرادی هستند، به جز دوهای امدادی و بعضی از مسابقات مانند دوهای صحرانوردی که در آن ها امتیاز اعضای یک تیم با هم جمع می شود.

14. لاکراس
لاکراس یکی از ورزش هایی است که رشد بسیار سریعی در آمریکای شمالی دارد و در اروپا، استرالیا و سایر کشورهای سراسر جهان بازی می شود.
 
  لاکراس

رشد فراوان ورزش لاکراس در آمریکای شمالی

محبوبیت دوچرخه از زمان ابداع تاکنون با نوآوری های مداوم، رشد زیادی داشته است. اولین مسابقات تور دو فرانس (تور فرانسه) در 1903 بود و امروزه حدود نیمی از جمعیت دنیا تقریبا در 188 کشور آن را از تلویزیون نظاره می کنند.
 
دوچرخه سواری

دوچرخه سواری ورزش محبوب و دوستداشتنی

 
12. فوتبال امریکایی
فوتبال امریکایی بیش تر پدیده ای در امریکا است. اما از عناصر ورزش های انگلیسی مانند راگبی و فوتبال اقتباس شده است. با این که راگبی تنها در یک کشور رایج است، اما هر سال میلیون ها نفر سوپر بول را تماشا می کنند.
 
11. فرمول 1
سرعت در مسابقات فرمول 1 می تواند به 370 کیلومتر در ساعت برسد، برای همین امکان ندارد بتوانند نقطه ی آغاز این ورزش را به یونان باستان نسبت بدهند. به هر حال مسابقات فرمول 1 با اولین جایزه ی بزرگ در 1906 آغاز شد، به مرور زمان محبوبیت آن افزایش یافت و به یک ورزش بین المللی تبدیل شد.
 
فرمول 1

مسابقات فرمول 1 از ورزش های محبوب و بین المللی

10. بیسبال
بیسبال نیز یکی دیگر از پدیده های امریکایی است که بیش تر در امریکا رواج دارد اما به کشورهای دیگر نیز گسترش پیدا کرده است. اولین سری جهانی این ورزش در 1903 بود و از آن زمان تاکنون رشد کرده و به یک ورزش مهم تبدیل شده است.
 
9. بوکس
در اوایل بوکس هیچ قانون و قاعده ای نداشت و احتمال داشت مبارزان برهنه با دستکش بوکس تا سرحد مرگ پیش بروند. منتها به مرور زمان قوانین و تامین هایی وضع شد. با این حال بوکس هم چنان یک ورزش خشن است که در بعضی از کشورها ممنوع شده است. با این وجود هنوز هم مخاطبان زیادی را به خود جذب می کند.
 
 بوکس

ورزش بوکس از خشن ترین و خطرناک ترین ورزشهای جهان

8. راگبی
راگبی نیز که یک ورزش خشن است، از انگستان سرچشمه گرفته ولی در عین حال یکی از ورزش هایی است که در سراسر دنیا و در امریکا رشد سریعی دارد.
 
7. والیبال
والیبال در 1895 ابداع شد و اولین مسابقات جهانی والیبال تا قبل از 1949 برگزار نشد. سپس در 1964 به عنوان ورزش المپیک معرفی شد. والیبال در کنار فوتبال یکی از پرطرفدارترین ورزش ها در سراسر دنیا است.
 
 والیبال

والیبال ورزشی پرطرفدار در سراسر جهان

6. هاکی روی یخ
شاید هاکی اصلی هزاران سال قبل ابداع شده باشد اما هاکی روی یخ مدرن در کانادا آغاز شد. اولین بازی هاکی روی یخ سالنی، در 1875 در مونترال برگزار شد. در دهه ی 1900 این بازی رواج بسیار زیادی پیدا کرد و اکنون محبوبیت جهانی دارد.
 
 هاکی

شروع ورزش هاکی روی یخ در کانادا

5. تنیس
تنیس از انگلستان نشأت گرفته است. امریکا خیلی زود این ورزش را وارد کرد و با 17 میلیون بازیکن مشتاقانه از آن حمایت کرد. هرچند محبوبیت تنیس افت و خیز زیادی دارد اما با این وجود یک ورزش چند میلیون دلاری در سراسر دنیا است.
 
 تنیس

تنیسی یکی از ورزش های پر افت و خیز

4. گلف
اسکاتلند داعیه دار ابداع گلف است. این ورزش از آغاز تاکنون به یک پدیده ی جهانی چند میلیون دلاری تبدیل شده و آدم ها در سراسر جهان برای جایزه ی نقدی آن مبارزه می کنند.
یکی از بازی یا ورزش فضای آزاد است که در آن بازیکنان بطور فردی یا تیمی به وسیله چوبهای گوناگون ویژه ای توپ گلف را درون سوراخی در زمین می اندازند. در آیین نامه بازی گلف این بازی را اینگونه تعریف کرده اند:«گلف پرتاب یک توپ از نقطه نخست بازی به درون یک سوراخ است که به وسیله یک یا چند ضربه پیاپی و بر طبق قانون های ویژه ای صورت گرفته باشد.
 
 گلف

ورزش گلف یکی از پدیده های جهانی

3.کریکت

کریکت از انگلستان شروع شده و اکنون در کشورهایی مثل هند، کامبوج، پاکستان و کشورهای دیگر یک ورزش بین المللی پرطرفدار است. هم چنین کریکت سومین پربیننده ترین ورزش است و حدود 5/2 میلیارد نفر آن را تماشا می کنند.
 
کریکت

ورزش کریکت از پربیننده ترین ورزش های جهان

2. بسکتبال
بسکتبال در سراسر دنیا یک ورزش بسیار مهم و دوستداشتنی است و بیش از 200 کشور آن را بازی و در برابر هم به رقابت می پردازند. بیش از 300 میلیون نفر از پرداختن به این بازی لذت می برند. گرفتن و شوت کردن توپ در این بازی نسبتا آسان است، بنابراین اصلا عجیب نیست که بسکتبال به چنین ورزش مهم و پرطرفداری تبدیل شده است.
 
 بسکتبال

بسکتبال ورزشی بسیار مهم و دوستداشتنی

1. فوتبال
همه محبوبیت عظیم فوتبال را به خوبی می دانند. درست مانند بسکتبال، فوتبال نیز نسبتا گران است و ضربه زدن به توپ در زمین بازی آسان و جالب است. جام جهانی صدها کشور را دور هم جمع می کند تا به رقابت بپردازند، برای همین محبوبیت این ورزش، خصوصا در امریکا، روز به روز بیش تر می شود.

 فوتبال

 فوتبال از پرطرفدارترین ورزش ها در دنیا

پرطرفدارترین و محبوب ترین ورزش ها در دنیا + تصاویر

پرطرفدارترین و محبوب ترین ورزش ها در دنیا + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از بازده/ویکی پدیا/ح.ب
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف