پرفروش ترین خودرو

لیست پرفروش ترین خودروهای جهان 2016

کد مطلب : 37192زمان مطالعه : 2 دقیقه
جدیدترین آمارهای فروش نشان می دهد که تویوتا کرولا همچنان در صدر پرفروش ترین خودروهای جهان قرار دارد. رتبه های بعدی نیز متعلق به فولکس واگن گلف و فورد F-150 است.

پرفروش ترین خودروی جهان

نام کرولا افتخاری بزرگ برای صنعت خودروی ژاپن به ارمغان آورده است. این سدان کوچک اقتصادی که تولید آن از نیم قرن پیش در سال 1966 شروع شده، توانسته با جلب اعتماد مشتریان در حدود 150 کشور مختلف هر ساله به یکی از پرفروش ترین خودروهای جهان تبدیل شود. جالب اینکه از هر 5 خودروی فروخته شده با برند تویوتا در کل تاریخ 79 ساله این شرکت، یکی کرولا بوده است.

پرفروش ترین خودرو

تویوتا کرولا پرفروش ترین خودرو

«فهرست پرفروش ترین خودروهای جهان» مربوط به نیمه نخست سال 2016 میلادی منتشر شد و در آن نام 100 مدل خودرو که بیشترین تعداد از آنها به فروش رسیده است آورده شد تا کمپانی های آسیایی بار دیگر نشان دهند رقبای آمریکایی خود را پشت سر گذاشته اند.

این لیست که بر مبنای «پایگاه داده جهانی خودرو F2M» منتشر شده است، میزان فروش بیش از 2700 مدل خودرو در 140 کشور بزرگ جهان را مورد تحلیل قرار داد و بر اساس آن پرفروش ترین خودرو جهان مشخص شد.

بر اساس این لیست اعلام شد در شش ماه نخست سال جاری میلادی فروش خودروهای سبک شهری در جهان نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 3.0 درصدی به 45.8 میلیون دستگاه رسید.

تویوتا کرولا پرفروش ترین خودرو

بر اساس این لیست خودرو کرولا ساخت شرکت ژاپنی تویوتا عنوان پرفروش ترین محصول را به دست آورد. میزان فروش این خودرو آسیایی در مدت مذکور با کاهش 1.2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل 634 هزار دستگاه اعلام شد و با این وجود پرفروش ترین خودرو بود. کرولا در سال 2015 تنها خودروی جهانی بود که طی یک سال بیش از 1.3 میلیون دستگاه از آن به فروش رسید.

خودرو گلف ساخت شرکت آلمانی فولکس واگن به دنبال بازاریابی نامناسب در آمریکا و کانادا، با کاهش 1.8 درصدی نسبت به سال قبل با فروش 500 هزار دستگاه رتبه دوم را به دست آورد تا پیش بینی فروش یک میلیون دستگاه برای سال جاری داشته باشد.

رتبه سوم این لیست به خودرو F-Series فورد اختصاص یافت که با رشد 12.6 درصدی، 478 هزار دستگاه از آن به فروش رسید. خودرو Focus شرکت فورد در این دوره زمانی 16.4 درصد بازار خود را از دست داد و با فروش 367 هزار دستگاه در رتبه سوم ایستاد.

رتبه های بعدی لیست پرفروش ترین خودروهای جهان به ترتیب به Elantra هیوندای، Polo فولکس واگن، Rav4 تویوتا، و Camry تویوتا اختصاص یافت.

لیست پرفروش ترین خودروهای جهان 2016

4.123
این مطلب مفید بود ؟194
برگرفته از اقتصاد آنلاین -/ح
برچسب :
وبگردی