نمناک تکنولوژیگوناگون پرواز انسان مانند پرندگان ممکن شد! +عکس
پرواز انسان ، پرواز
گروهی از محققان دانشگاه زوریخ با استفاده از فناوری ای نوین شبیه سازی امکان پرواز انسان ها را فراهم کرده است.

پرواز انسان مانندپرندگان 

انسانها از سالهای دور علاقه زیادی به پرواز همچون پرندگان داشتند و تلاشهای زیادی را در این رابطه انجام دادند.علاقه انسان به پرواز باعث ساخت هواپیما شد ولی به همین امر قانع نشده و خواستار پرواز مانند پرندگان شدند.
اکنون و با استفاده از شبیه ساز Birdly که توسط گروهی از محققان دانشگاه زوریخ ارایه شده کاربر غرق در دنیایی می شود که چیزی دسته کم از دنیای پرواز پرندگان ندارد. درحقیقت کاربر با این شبیه ساز پرواز به سبک پرندگان را با کیفیتی تجربه می کند که تاکنون نمونه ای از آن در جهان وجود نداشته است. 
در این شبیه سازی که شامل سکوی کوچک نرمی است و کاربر بر روی آن دراز کشیده و شرایطی همچون شناور شدن پرندگان در هوا به هنگام پرواز را تجربه می کند. 
 
شبیه ساز پرواز
 عینک واقعیت مجازی 
 
سپس کاربر عینک مخصوص واقعیت مجازی Oculus Rift را به سر کرده و هدفون های مخصوصی را نیز به گوشهایش متصل می کند. هر دو دست کاربر نیز بر روی قطعه ای قرار می گیرد که در مجموع حس شناور بودن را به وی القا می کند. 
نکته جالب توجه این است که تمامی حسگرهای به کار رفته در این فناوری نوین نسبت به بازخورد جریان باد و بوی محیط واکنش نشان می دهند. 
در مقابل این شبیه ساز دستگاهی قرار دارد که جریان تند هوا تولید می کند. در عین حال بخشی از شبیه ساز به گونه ای طراحی شده که بوهای مخصوصی نظیر بوی نواحی جنگلی و یا خاک نواحی کوهستانی را در هوا منتشر می کند. بدین ترتیب کاربر خود را در فضایی احساس می کند که شباهت زیادی به دنیای پرندگان دارد. 

پرواز انسان مانند پرندگان ممکن شد! +عکس

پرواز انسان مانند پرندگان ممکن شد! +عکس
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 25
برگرفته از مهر-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 15 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف