نمناک سرگرمیدیدنی ها پرواز شگفت انگیز حیوانات بدون بال! + تصاویر
پرواز حیوانات ، عجایب حیوانات
اگر تصور می کنید که تنها پرندگان توانایی پرواز دارند باید بگوییم که اشتباه فکر می کنید. برای پی بردن به اشتباه خود در مورد پرواز حیوانات این مطلب را مطالعه کنید.

تصاویری از پرواز حیوانات بدون بال !

آیا تا به حال درباره توانمندی های ویژه حیوانات اندیشیده اید؟حیواناتی که در دنیا قادر به پرواز هستند کم نیستد. در بین این حیوانات بعضاً به حیواتاتی بر میخوریم که دارای خصوصیات منحصر به فردی هستند که در اینجا به تعدادی از اینها اشاره می کنیم.

سفره ماهی شیطان، مانتا رای

سفره ماهی شیطان یا مانتا رای موجود عظیم دریایی و سرگردان در اقیانوس های سراسر جهان است. این سفره ماهی های اسرارآمیز با جثه ی بزرگ خود می توانند بیش از 3 متر در هوا بپرند و پرواز کنند.
 
سفره ماهی
 
 
مورچه پرنده
 
مورچه پرنده بال ندارد و نباید آن را با مورچه های بالدار اشتباه گرفت. در جستجوی غذا از درختی به درخت دیگر پرواز می کند، نکته ی عجیب و ترسناک مورچه های پرنده این است که اغلب در گروه های بزرگ و متراکم از درختی به درخت دیگر پرواز می کنند.
 
مورچه پرنده


مارمولک پرنده

به آنها اژدهای پرنده هم می گویند. این مارمولک ها تا 8 اینچ (20 سانتیمتر) رشد می کنند اما معمولا کمتر از 2 اینچ هستند و از پهنای رودخانه و در نقاط مختلف جنگل به پرواز درمی آیند.
 
عجایب حیوانات


قورباغه پرنده

قورباغه های پرنده بال ندارند، در عوض دست و پاهای پهنی دارند که به آنها امکان پرواز می دهد.
 
قورباغه پرنده


لمورهای پرنده

پوست گُسترها را گاهی لمورهای پرنده می نامند. آنها گیاهخوارانی شبرو هستند که در جنگل های انبوه جنوب شرقی آسیا زندگی می کنند و می توانند مسافت های طولانی را پرواز کنند.
 
پرواز حیوانات


پرنده ماهی

پرنده ماهیان بیش از پنجاه گونه را شامل می شوند. در آب های مناطق حاره ای اقیانوس آرام، اطلس و اقیانوس هند یافت می شوند. بر خلاف معمول 4 بال دارند و می توانند بیش از 200 متر پرواز کنند.
 
پرواز حیوانات


سنجاب پرنده

سنجاب پرنده به طور کامل نمی تواند پرواز کند و تنها از درختی به درخت دیگر و تا ارتفاع 90 متری می پرد. قدمت این گونه ی حیوانی به 18 تا 20 میلیون سال پیش باز می گردد.
 
پرواز حیوانات


مار پرنده

مار طلایی در جنوب و جنوب شرق آسیا زندگی می کند، سمی و نازک است و از همه مهمتر اینکه می تواند پرواز کند.
 
پرواز حیوانات

سرپاور پرنده ژاپنی

بر فراز اقیانوس ها پرواز می کند و باله های خود را مثل بال های یک پرنده باز می کند. و فقط در مدت زمان یک ثانیه قدرت پرواز تا 11 متر را دارد.
 
پرواز حیوانات

پرواز شگفت انگیز حیوانات بدون بال! + تصاویر

پرواز شگفت انگیز حیوانات بدون بال! + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از آفتاب نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف