نمناک سرگرمیگوناگون عکس کشف پروانه دوجنسه!!
پروانه دوجنسه ، عکس پروانه های عجیب
پروانه شناسان و محققان از کشف پروانه دوجنسه در اعماق جنگلی شگفت انگیز خبر دادند. این پروانه ها عمر بسیار کوتاهی دارند و بنا به دلایل اختلال کروموزومی به صورت دوجنسه متولد می شوند.

پروانه دوجنسه ، نصف نر و نصف ماده

پروانه دوجنسه؟!! شاید باورش سخت باشد اما کشف پروانه دوجنسه در یکی از جنگل های آمریکا حقیقت دارد .گونه ای از نایاب ترین و نادرترین پروانه در دنیا که جنسیتی نصف ماده و نصف نر دارد در هردفورد شایر دیده شده است.

پروانه دوجنسه

عکس عجیب ترین پروانه دنیا ،پروانه دوجنسه

چرا پروانه ها دوجنسه می شوند؟

این جدا شدن جنسیت در پروانه ها دقیقا از روی بال های آنها قابل تشخیص است چرا که به گفته ی جانوار شناسان این پروانه ها رنگ و نشانه های ظاهری بال های پروانه جنس نر و جنس ماده را دارند.

بال های پروانه ی نر کاملا مشکی و بال های پروانه های ماده با رگه های قرمز و یا سفید تشخیص داده می شود و همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید این پروانه ها ترکیبی از بال های جنس نر و ماده در کنار یکدیگر هستند.

پروانه دوجنسه

پروانه دوجنسه

کشف پروانه دوجنسه

پروانه شناس لوئیس هاوکینز در این مورد توضیح داد و علت را اختلال در تقسیم کروموزوم ها دانست. به عقیده ی این پروانه شناس زمانی که توسعه و رشد یک پروانه در بخش کروموزوم جنسی به درستی اتفاق نمی افتد نتیجه تولد پروانه ای نابارور و یا به اصطلاح ترکیبی از دوجنسه حاصل شود که طبق مطالعات این پروانه ها عمر بسیار کوتاهی خواهند داشت.

عکس کشف پروانه دوجنسه!!

عکس کشف پروانه دوجنسه!!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 11
منبع : نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 11 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف