نمناک ورزشفوتبال خفقان رسانه ای در پرونده سیاه فوتبالی قطر
پرونده سیاه فوتبالی ، پرونده تقلب قطر
پرونده سیاه فوتبالی قطر در مراسم قرعه کشی میزبانی جام جهانی فوتبال نشان از خفقانی بود که دیده شد و تنها نمایشی از حق السکوت بود.
تاریخ انتشار : 30 آبان 1395

پرونده سیاه فوتبالی قطر برای کسب میزبانی مسابقات جام جهانی فوتبال 

هر چند فرانسه وقتی میزبان رقابت های یورو 2016 شد که سارکوزی خانه نشین بود اما همه دنیا یا لااقل همه دنیای فوتبال به خوبی می دانستند که این میزبانی محصول حق السکوتی بود که فرانسه در قبال رشوه قطر به بلاتر از آن خود کرد.

از این دست رسوایی های اخلاقی در رعایت عدالت و برابری در دنیای فوتبال کم نبوده و نیست اما نکته جالب آنکه رسانه های مدعی آزادی بیان و غرق در نقد سالم و ادعاهای غلیظ و قطور در امر خبرنگاری در قلب قاره سبز در این خصوص سکوت اختیار کرده اند. سکوت این رسانه ها تلخ تر از سکوت حاکمان فوتبال و سیاسیون اروپایی است.

هم روسیه برای میزبانی جام جهانی 2018 و هم قطر برای میزبانی جام جهانی 2022 به فیفا رشوه و باج دادند و امروز این موضوعات دیگر توهم مدیریت پنهان جهانی یا پاره ای از تصورات نیست، بلکه پس از بازجویی های شدید از بلاتر و پلاتینی تمام این موضوعات مشخص و ثبت شده است.

روزنامه گاردین چاپ لندن در این خصوص بسیار محتاطانه می نویسد:معلوم نیست این همه پول شویی نجومی و اختلاس و رشوه و فساد اخلاقی و مالی در فیفا و یوفا چگونه در یک حکم یک جمله ای خلاصه و تمام شد؟ پرونده قطور آقای بلاتر چگونه بدون قرائت حتی یک صفحه از آن مختومه اعلام شد؟

پرونده سیاه فوتبالی

حالا که همه دنیا می دانند قطر چگونه میزبان جام جهانی شده، چرا هیچ برخوردی با قطر نمی شود؟ برخورد که هیچ، از قطر به عنوان کشوری که برده داری نوین را در استفاده از کارگرهای نپالی و هندی و پاکستانی به اجرا گذاشته، تقدیر و تشکر هم می شود و حتی یک روزنامه اروپایی حق نوشتن مطلبی علیه قطر را در این خصوص ندارد و حتی یک خبرنگار تا به امروز موفق نشده مستقل و آزاد از روند احداث شهر فوتبال و منطقه مربوط به جام جهانی 2022 قطر گزارش تهیه کند. 
پرونده سیاه فوتبالی


البته گاردین نیز اگر انگلیس به نان و آبی از فیفا رسیده بود، به جمع روزنامه های ساکت و خفقان گرفته اروپایی ملحق می شد. در این میان اما سر انگلیس بی کلاه ماند و نه میزبانی گرفت و نه رشوه ای و نه حق السکوتی. به همین دلیل است که رسانه های ورزشی انگلیس در جریان رسوایی مالی فیفا و بازداشت مقامات این سازمان توسط نیروهای امنیتی آمریکا و سوئیس بیش از سایرین شلوغ کردند و جو رسانه ای را متشنج توصیف کردند.

عجیب است که رسانه های ورزشی اروپایی که مدعی نقد سالم و آزاد هستند، چیزی درباره برده داری در قطر نمی نویسند، اشاره ای به پولشویی نجومی یوفا و فیفا در چند سال گذشته ندارند، به فریب تاریخی فیفا در استفاده ابزاری از خیریه ها برای معافیت های مالیاتی نمی پردازند.

پرونده سیاه فوتبالی

رویترز که خود منبع خبری برای بسیاری از منابع است، در خبری به اندازه دو پاراگراف آن هم به نقل از وب سایت حقوق بشر سازمان ملل متحد، از اوضاع بد کارگران نپالی در قطر می نویسد و در چندین نقطه از صفحه وب سایت خود تاکید می کند که این نظر رویترز نیست بلکه مطلبی است به نقل از وب سایت حقوق بشر سازمان ملل متحد!

خفقان رسانه ای در پرونده سیاه فوتبالی قطر

خفقان رسانه ای در پرونده سیاه فوتبالی قطر
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از مشرق /ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف