نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون آخرین نتیجه پرونده پزشکی عباس کیارستمی
عباس کیارستمی ، ‌ پرونده پزشکی عباس کیارستمی
پرونده پزشکی عباس کیارستمی پس از کارشناسی توسط 30 تن از کارشناسان و اساتید به هیات بدوی انتظامی ارسال گردید تا اقدامات لازم صورت پذیرد.
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1395

قصور پزشکی در پرونده عباس کیارستمی

قائم مقام معاونت انتظامی سازمان نظام پزشکی درباره بررسی پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی گفت:پنج جلسه کمیسیون کارشناسی ویژه رسیدگی به این پرونده تشکیل و بیش از 30 ساعت کار کارشناسی در این زمینه صورت گرفت.

وی افزود:اقدامات کارشناسی در این پرونده در 20 محور و از زمان درمان سرپایی در بیمارستان آراد تا زمانی که مرحوم علیرغم توصیه پزشک معالج به فرانسه سفر می کند، انجام شد و کمیسیون مربوطه در این 20 محور نظر داد.

به گفته خلیلی، در 16 مورد از این 20 محور، پزشک و کادر درمان هر دو بیمارستان "آراد" و "جم" مشکلی نداشتند. در چهار مورد که دو مورد آن قصور پزشکی و دو مورد نیز قصور انتظامی بود، کیفرخواست صادر و جهت صدور رای به هیات بدوی ارسال شد.

عباس کیارستمی

پرونده پزشکی عباس کیارستمی

وی تاکید کرد:مقرر شده است که هیات بدوی انتظامی در اسرع وقت و خارج از نوبت پرونده را بررسی و اعلام رای و نظر کند.

قائم مقام معاونت انتظامی سازمان نظام پزشکی همچنین گفت:متاسفانه هنوز هیچ اطلاعی از فایل بالینی مرحوم کیارستمی در فرانسه، به دست ما نرسیده است و به همین دلیل نمی توانیم درباره علت تامه فوت نظر دهیم.

در عین حال دکتر ایرج خسرونیا، رییس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی گفت:پرونده مرحوم کیارستمی به هیات بدوی آمده اما هنوز از سوی این هیات مورد بررسی قرار نگرفته است. بر این اساس ابتدا پرونده باید در هیات بدوی مطالعه شود و شاکی و پزشکان صحبت هایشان را انجام داده و مدارک را بررسی کنیم تا بعد از آن دادگاه درباره آن اعلام نظر کند که آیا قصور بوده است یا خیر.

وی افزود:بنابراین مدارک کارشناسی به هیات بدوی ارسال شده و منتظر اعلام نظر ما هستند. زمان برگزاری جلسه هیات بدوی هنوز مشخص نشده است.

 

آخرین نتیجه پرونده پزشکی عباس کیارستمی

آخرین نتیجه پرونده پزشکی عباس کیارستمی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از ایسنا - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف