نمناک اخبارپزشکی و سلامت راز پرونده پزشکی کیارستمی از زبان مدیرعامل بیمارستان جم
پرونده پزشکی کیارستمی ، عباس کیارستمی
رئیس بیمارستان جم به سوالات مهمی درمورد پرونده پزشکی کیارستمی پاسخ داد.
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1395
بازدید : 2,709 نفر

ناگفته های پرونده پزشکی کیارستمی

مدیرعامل بیمارستان جم به سوالات خبرنگاران درباره جریان درمانی "کیارستمی" پاسخ داد.

دکتر تدین فر در جمع خبرنگاران درباره موضوعات درمانی مرحوم "عباس کیارستمی" گفت:من وارد قضایای درمانی نمی شوم؛ چراکه پرونده در اختیار سازمان نظام پزشکی و در حال بررسی است و مراجع قانونی باید به این سوالات پاسخ داده و اظهار نظر کنند. ما امروز فقط پاسخگوی سوالات بیمارستانی هستیم.

بیماری "کیارستمی" چه بود؟

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره برخی شایعاتی مبنی بر عدم انجام کلونوسکوپی برای مرحوم کیارستمی افزود:مرحوم کیارستمی یک بار در بیمارستان آراد و یک بار هم در بیمارستان جم مورد کلونوسکوپی قرار گرفتند و بیماری شان که "تومور روده بزرگ" بود، از این طریق تشخیص داده شد.

185 میلیون تومان؛ هزینه درمان کیارستمی در بیمارستان جم

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره هزینه های درمان "کیارستمی" و میزان پولی که از خانواده اش در طول درمان دریافت شده گفت:در ابتدای ورود آقای کیارستمی به بیمارستان تنها شش میلیون تومان به عنوان ودیعه از سوی بیمارستان دریافت شد؛ این درحالیست که کل هزینه های بستری شان که در دو مرحله بستری شدند که مرحله اول آن از 17 اسفند 94 تا 7 اریدبهشت 95 بود و مرحله دوم که از 11 اردیبهشت 95 تا 13 این ماه بود، حدود 185 میلیون تومان شده است.

وی برخی شایعات مبنی بر نبود متخصص عفونی در جریان درمان این کارگردان کشورمان را رد کرد و گفت:متخصص عفونی هم در روند درمان شان حضور داشته و همواره در بیمارستان متخصص عفونی حضور دارد.

"کیارستمی" را دستیار عمل کرد یا جراح؟

تدین فر در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا دستیار دکتر احمد میر، کیارستمی را جراحی کرده است یا خیر؟ گفت:کار درمان آقای کیارستمی را تیم درمان که متشکل از جراحان در رشته های مختلفی که بیمار به آن نیاز داشت، انجام می داد. جراح عمومی این تیم نیز بسیار باتجربه هستند. بنابراین تیم درمان برایشان اقدام می کرد.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره برخی گفته ها مبنی بر عدم حضور دکتر میر در یکی از جراحی ها درست است یا خیر؟ گفت:یکبار در جراحی کیسه صفرایشان دکتر میر حضور نداشتند، اما تیم جراحی حضور داشته و این اقدام را انجام دادند.

جراحی عوارض دارد

وی با بیان اینکه اصل پرونده ها و رونوشت های درمانی آقای کیارستمی در اختیار مراجع قضایی است، گفت:بنابراین هرآنچه را که از سوی مراجع قضایی اعلام شود، می پذیریم. بحث قصور را نیز باید سازمان نظام پزشکی اعلام کند. اما باید توجه کرد که جراحی عوارض دارد و در هر کجا ممکن است رخ دهد و هیچ کس نمی تواند ادعا کند که جراحی عارضه ای ایجاد نمی کند مگر اینکه هیچ جراحی انجام نداده باشد.

تدین فر تاکید کرد:آقای دکتر میر جراح بی تجربه ای نیست و بیشترین اعمال جراحی این بیمارستان توسط وی انجام می شود. هم خودش فرد تحصیل کرده ای است و هم پدر و عمویشان فرهیخته و با تجربه هستند. دکتر میر 20 سال است که تجربه دارد و صدها عمل در خدمت پدر و عمویشان انجام داده اند.

وی در پایان تاکید کرد:ما با این حرف ها نمی خواهیم آرامش افکار عمومی بر هم ریزد و به همین دلیل هم تا کنون سکوت کرده و هیچ صحبتی انجام نداده ایم.

راز پرونده پزشکی کیارستمی از زبان مدیرعامل بیمارستان جم

راز پرونده پزشکی کیارستمی از زبان مدیرعامل بیمارستان جم
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف