نمناک سرگرمیآیا میدانید قطار هایپرلوپ با سرعت 1220 کیلومتر بر ساعت! + عکس
هایپرلوپ ، ایلان ماسک
پروژه هایپرلوپ که با هدف حرکت سیستمهای حمل و نقل با سرعت بالا در دل تونلهای مخصوص لوله ای شکل مطرح شد احتمالا به زودی عملی خواهد شد.

هایپرلوپ سریعترین سیستم حمل نقل جهان

هایپرلوپ (Hyperloop) نسل جدیدی از حمل و نقل پرسرعت است که ایلان ماسک، بنیان گذار و مغز متفکر شرکت های تسلا و اسپیس ایکس، با خریداری شرکت هایپرلوپ وان، در راس این طرح قرار گرفته است.

در این پروژه عظیم، مجموعه ای از کپسول ها درون لوله هایی قرار خواهند داشت که داخل آن ها کاملا خلا یافت می شود. در این حالت به جهت عدم هرگونه اصطکاک، می توان یک شی را تا سرعت 1220 کیلومتر بر ساعت به حرکت درآورد.

چهار سال پیش بود که مالک شرکتهای بزرگی همچون اسپیس ایکس و تسلا ایده خلاقانه هایپرلوپ یا همان حرکت با سرعت زیادی در دل تونلهای مخصوص لوله ای شکل را مطرح کرد. ایلان ماسک شرکتها و محققان زیادی از سراسر جهان را بر آن داشت تا بر روی آن کار کنند.

 هایپرلوپ

پروژه ساخت هایپرلوپ 

حالا اما خبر می رسد که ایلان ماسک در قالب شرکت Boring Company خود وارد عمل شده و پروژه ساخت هایپرلوپ را با جدیت و سرعت دنبال می کند.

ماسک در تازه ترین اظهار نظر خود درخصوص این موضوع اعلام کرد که موافقت ضمنی دولت آمریکا را برای ساخت چنین پروژه ای در حد فاصل نیویورک تا واشنگتن کسب کرده و در عین حال تأیید کرده که این پروژه توسط شرکت Boring Company ساخته خواهد شد.

یکی از سخنگویان این شرکت هم اعلام کرد که Boring Company در نظر دارد تا تونلهای پروژه هایپرلوپ را با هدف جابجایی بسیار سریع و کم هزینه بسازد . قرار است در این تونلها سیستمهای حمل و نقل سرعت بالا نصب و راه اندازی شود.

بر اساس جزئیاتی که توسط این سخنگو منتشر شده، در اکثر این تونلها امکان حرکت با سرعت حدود 200 کیلومتر بر ساعت وجود دارد و در مسیرهای مستقیم طولانی نظیر نیویورک تا واشنگتن، شرایط برای حرکت با سرعت بیش از 950 کیلومتر بر ساعت هم فراهم می شود.

اکنون کارشناسان معتقدند که با در نظر گرفتن اختصاص میلیونها دلار بودجه، موافقت دولت آمریکا و حضور پرانرژی و انگیزه ایلان ماسک، پروژه ساخت هایپروپ عملی خواهد شد.

قطار هایپرلوپ با سرعت 1220 کیلومتر بر ساعت! + عکس

قطار هایپرلوپ با سرعت 1220 کیلومتر بر ساعت! + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از سیناپرس -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف