نمناک اخبارجامعه پروژۀ شبکه فارسی عربستان کلید خورد !
شبکه فارسی،عربستان،شبکه خبری ، شبکه فارسی،عربستان،شبکه خبری
وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی عربستان از آغاز فعالیتها برای تبدیل شبکه های خبری این کشور به یک مؤسسه رسانه ای جهت پخش برنامه به زبانهای فارسی، اردو و انگلیسی خبر داد.
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1394

به گزارش  روزنامه سعودی الوطن، "عادل الطریفی" روز پنجشنبه در حاشیه سومین نشست فوق العاده وزرای اطلاع رسانی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در ریاض پایتخت عربستان با اعلام این موضوع گفت که برای تحقق این هدف، برنامه های آموزشی جوانان عربستانی آغاز شده است.
 
الطریفی در کنفرانس خبری مشترک با عبداللطیف الزیانی دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس اظهار داشت:شبکه های تلویزیونی داخلی (عربستان) از چند هفته پیش پخش برنامه های خود را به 6 زبان آغاز کرده اند، و این شبکه ها برنامه های خود را تا اواخر سال 2016 به 10 زبان و در سال 2017 به 20 زبان پخش خواهند کرد، و تلاش می کنیم که خبرهای فوری نیز به زبان های مختلف ترجمه شوند.
 
الطریفی با تأکید بر ضرورت پوشش همه جانبۀ اخبار و تحولات یمن برای همه کشورهای دنیا، گفت:شرکت کنندگان در کنفرانس بر لزوم همکاری بیشتر اعضای شورا درخصوص انعکاس اوضاع و اخبار یمن موافقت کردند.
 
الطریفی اظهار داشت:تصمیم داریم شبکه های خبری را به مؤسسه ای تبدیل کنیم که برنامه های خود را به زبانهای مختلف مانند انگلیسی، فارسی و اردو ارائه می دهد؛ و برای تحقق این هدف برنامه های آموزشی اکنون آغاز شده است.

پروژۀ شبکه فارسی عربستان کلید خورد !

پروژۀ شبکه فارسی عربستان کلید خورد !
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از جام جم / ص
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف