نمناک سرگرمیدیدنی ها فرش جهیزیه پروین اعتصامی غیب شده! +عکس
پروین اعتصامی ، فرش جهیزیه پروین اعتصامی
فرش جهیزیه پروین اعتصامی که وقف موزه فرش تبریز شده بود به تازگی در موزه رویت نمی شود و مسئولان هم پاسخگو نیستند.
تاریخ انتشار : 21 مهر 1396

فرش جهیزیه پروین اعتصامی کجاست؟

فرش 12 متری متعلق به جهیزیه پروین اعتصامی که به موزه تبریز اهدا شده بود مدتی است در این موزه دیده نمی شود و مسئولان پاسخ مناسبی برای برداشتن آن ارائه نمی کنند. در سال 87 قالیچه جهیزیه پروین اعتصامی بانوی شاعر کشورمان به موزه فرش تبریز وقف می شود.

بر اساس این گزارش، ایرج نوبهار این قالیچه را طی وقف نامه ای به موزه می سپارد ولی چندی است که برخی مراجعین به موزه سراغ آن را می گیرند اما از فرش خبری نیست! خبرنگار با نوبهار در مورد این موضوع تماس گرفت که وی ضمن تائید گفت:در سال 87 برابر وقف نامه که موجود است به موزه اهدا شد. اما مدتی است در موزه رویت نمی شود.

پروین اعتصامی

فرش جهزیه پروین اعتصامی در موزه نیست!

پروین اعتصامی

فرش جهزیه پروین اعتصامی در موزه نیست!

پاسخ های متفاوت مسئولان:

علی اصغر شعر دوست هم در این زمینه در پاسخ به این پرسش که چرا فرش از موزه کاخ شهرداری تبریز برداشته شده گفت:البته من هم که این اواخر به موزه فرش مراجعه کردم فرش جهیزیه پروین اعتصامی را ندیدم. رئیس خانه موزه شهریار افزود:در بازدید اخیر سوال کردم که این فرش کجاست؟ چرا برداشته شده؟ که پاسخ ها متفاوت بود. البته این فرش به موزه اهدا و وقف شده است، در سند اهدایی نکته ای وجود دارد که شهرداری می تواند در موزه های دیگر هم از آن استفاده کند.

شعردوست ابراز داشت:دو هفته پیش که به دعوت شورای شهر به عمارت مرکزی شهرداری تبریز رفتم و به موزه فرش سری زدم، قالیچه را ندیدم! بلافاصله سوال کردم که قالیچه 12 متری جهیزیه پروین اعتصامی چه شده است؟ برخی ابراز بی اطلاعی کردند و برخی گفتند که نیاز به تعمیرات و رسیدگی داشت چرا که کیفیتش نازل شده بود از این رو به انبار منتقل شده است و... حقیقت این است که چند تن از اعضای شورای شهر استان هم همراه بنده بودند در نهایت بنا شد گزارش دقیق در مورد مکان دقیق فرش ارائه شود. اما بنده همچنان پیگیر ماجرا هستم.

این گزارش اضافه می کند در حال حاضر این فرش در موزه تبریز در معرض دید عمومی قرار ندارد و باید پاسخ داده شود که فرش کجاست و به چه دلیل برداشته شده است.

فرش جهیزیه پروین اعتصامی غیب شده! +عکس

فرش جهیزیه پروین اعتصامی غیب شده! +عکس
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از اتحاد خبر/ی
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف