نمناک اخبارجامعه آخرین جزییات از پرونده پزشک تبریزی
پزشک تبریزی ، پرونده پزشک تبریزی
طی رسیدگی هایی که در خصوص پرونده پزشک تبریزی صورت گرفته است،دادستان تبریز عنوان کرد به گفته خود این پزشک اصلا بحث غذای نذری در کار نبوده است.
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1396

پرونده پزشک تبریزی به کجا رسید؟

بیستم مهر ماه سال گذشته و همزمان با روز تاسوعای حسینی خبری مبنی بر فوت 2 عضو خانواده یکی از پزشکان تبریز در رسانه ها منتشر شد. بر اساس گفته رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی این پزشک مدعی شده بود که فردی چند غذای نذری در اختیار آن ها قرار داده و اعضای خانواده‎اش با مصرف این غذا مسمومیت پیدا کرده، راهی بیمارستان شده اند و در نهایت همسر و مادربزرگ این پزشک فوت می شوند.

تحقیقات برای شناسایی علت این حادثه با پیگیری های شبانه روزی دادستان مرکز استان و بازپرس پرونده ادامه داشت تا اینکه این پرونده ابعاد تازه ای به خود گرفت و 10 آبان ماه سال گذشته قاضی موسی خلیل الهی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی جرئیاتی جدید از پرونده فوت دو عضو خانواده این پزشک را تشریح کرد.

وی از صدور نظریه پزشکی قانونی در رابطه با این پرونده خبر داد و گفت:بر اساس نظریه پزشکی قانونی علت فوت دو نفر از اعضای خانواده این پزشک مسمومیت با سم فسفین بوده و در بررسی غذاها نیز این نوع سم کشف شده است.دادستان تبریز در تبیین سوابق کاری و تحصیلی وی، تصریح کرد:این فرد یک پزشک عمومی است که در سال های اخیر فارغ التحصیل شده و شهرت خاصی ندارد.قاضی خلیل الهی ادامه داد:عمده فعالیت وی نیز در خانه سلامت یکی از محلات تبریز بوده که توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز به بخش خصوصی واگذار شده است.وی در رابطه با ادعای مطرح شده مبنی بر خیر بودن این پزشک نیز افزود:اگر مبنای این موضوع انتشار یک نسخه پزشکی در فضای مجازی باشد، باید گفت که این موضوع در تحقیقات به اثبات نرسیده است.قاضی خلیل الهی توضیح داد:در نسخه انتشار یافته از این پزشک در فضای مجازی، به داروخانه توصیه شده که وجه داروها را از بیمار دریافت نکند و این درحالی است که اصل بودن این نسخه و اینکه شخصی به واسطه توصیه این پزشک از پرداخت هزینه داروها معاف شده باشد در تحقیقات به اثبات نرسیده است.

پزشک تبریزی

دادستان تبریز تصریح کرد:اساسا این نسخه توسط یکی از آشنایان این پزشک در فضای مجازی منتشر شده که این فرد نیز از ماهیت موضوع در زمان انتشار آن خبر نداشته است.قاضی خلیل الهی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا مسمومیت و فوت به دلیل مصرف غذای نذری در این پرونده به اثبات رسیده است یا خیر، گفت:اساسا موضوع مسمومیت با غذای نذری در این پرونده صد درصد منتفی است به هیچ وجه موضوع غذای نذری مطرح نبوده است.وی با بیان اینکه غذاها از یکی از رستوران های تبریز خریداری شده است، تاکید کرد:هم تحقیقات کارآکاه ها و هم تحقیقات بازپرس پرونده حکایت از این داشت که اساسا موضوع غذای نذری نمی تواند مطرح شود.

قاضی خلیل الهی تصریح کرد:خوشبختانه در جریان تحقیقات، محل این غذاخوری شناسایی و با بررسی محتوای دوربین های حاضر در محل، نحوه خرید غذا مشخص شده است.دادستان تبریز خاطرنشان کرد:این پزشک نیز تایید کرده که اصلا بحث غذای نذری در کار نبوده است.ﺣﺠﺖ اﻻﺳﻼم واﻟﻤﺴﻠﻤﯿﻦ غلامحسین ﻣﺤﺴﻨﯽ اژه ای سخنگوی قوه قضائیه نیز در یکصد و چهارمین ﻧﺸﺴﺖ ﺧﺒﺮی خود گفت:پزشک تبریزی صراحتا اعتراف نموده که غذا، نذری نبوده است و خودم از رستوران تهیه کردم. فعلا به اتهام قتل بازداشت می باشد.

آخرین جزییات از پرونده پزشک تبریزی

آخرین جزییات از پرونده پزشک تبریزی
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 19
برگرفته از ایران آنلاین - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 15 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف