نمناک اخبارپزشکی و سلامت ماجرای یک پزشک در قزوین که بیمار اورژانسی را ویزیت نکرد
پزشک ، بیمار اورژانسی
چند مریض بدحال ، مجروح و اورژانسی به بیمارستان آورده بودند که آسیب چشمی دیده بودند اما پزشک از حاضر شدن برای معالجه بی هیچ دلیلی امتناع کرد.
تاریخ انتشار : 17 فروردین 1395
بازدید : 70,531 نفر

پزشک بی دلیل بیماران بدحال را ویزیت نکرد

پزشک متخصصی روز هشتم فروردین 1395 در یکی از مراکز آموزشی - درمانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی قزوین از معاینه بیماران اورژانسی امتناع کرد و در نتیجه این اقدام به دستور ریاست دانشگاه علوم پزشکی قزوین قرارداد وی با این دانشگاه لغو شد .

منوچهر مهرام، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در این باره گفت:این دکتر جراح متخصص چشم بیمارستان بوعلی قزوین در تعطیلات نوروزی کشیک بوده است و در حالی که چند مریض بدحال، مجروح و تصادفی را به بیمارستان آورده بودند که آسیب چشمی دیده بودند، وی از بر سر بالین بیماران حاضر نمی شود و از ویزیت بیماران مجروح امتناع می کند .

وی افزود:این پزشک در شیفت کشیک خود حاضر نمی شود و حتی زمانی که با وی تماس تلفنی گرفته می شود نیز از مراجعه به بیمارستان خودداری می کند و به تلفن های هیات رئیسه بیمارستان نیز واکنشی نشان نمی دهد .

مهرام با اشاره به اینکه این پزشک در پاسخ به تلفنهای انجام شده به فحاشی و بددهنی هم پرداخته است، اظهار داشت:ایشان در این باره بهانه آورده که کارانه های پرداختی به وی کم است و از معاینه بیمارانی که شرایط بسیار بدی داشتند، نیز خودداری می کند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین تصریح کرد:وی سرانجام با دعوا و درگیری و مداخله همه مسئولان عصر آن روز به بیمارستان می رود و بیماران را معاینه می کند که در همان زمان نیز رفتار ناشایستی داشته و بددهنی می کند .

وی افزود:بنابراین من در این زمینه نامه ای نوشتم که نه تنها قرارداد ایشان با دانشگاه علوم پزشکی لغو شود، بلکه در تمام واحدهای تابعه نیز وی اجازه ورود و کار را نداشته باشد .

مهرام با بیان اینکه این پزشک سابقا ً در بیمارستانهای سیستان و بلوچستان نیز چنین رفتاری را داشته است، خاطر نشان کرد:در آنجا نیز به همین دلیل و رفتار نامناسب این پزشک اخراج شده است و یک مرحله اخراج از بیمارستان را نیز در شهر ایرانشهر تجربه کرده است .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت:متاسفانه ما از سابقه این پزشک متخلف اطلاع نداشتیم و بعدا متوجه شدیم که وی چنین رفتاری را نیز در گذشته داشته است .

وی افزود:رسانه ای شدن این خبر باعث شد که همه بدانند که ما با کسی تعارف نداریم و اگر قرار باشد کسی بخواهد کار انجام ندهد و برای مردم مشکل ایجاد کند، تحمل نمی کنیم .

مهرام در پاسخ به اینکه بهانه اصلی این پزشک برای عدم خدمت رسانی مالی بوده است ،اظهار داشت:این پزشک فردی بی تعهد است که موضوع پرداخت مالی را بهانه کرده است و پایبند به اخلاق حرفه ای و انسانی خود نیست، چرا که کارانه های این پزشکان کم نیست و متناسب با کار و طبق قانون به آن ها پرداخت می شود. اما کسی که کار نکند کارانه هم نمی گیرد و بحث کمبود کارانه و دریافتی بهانه ای بیش نیست .

ماجرای یک پزشک در قزوین که بیمار اورژانسی را ویزیت نکرد

ماجرای یک پزشک در قزوین که بیمار اورژانسی را ویزیت نکرد
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 37
برگرفته از سلامت آنلاین /ن
این مطلب مفید بود ؟ 29 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف