نمناک فرهنگ و هنرچهره ها پرویز پرستویی و پست دردناک ترین شکنجه تاریخ
پرویز پرستویی ، گاو برنزی
پرویز پرستویی یک پست جالب و البته عجیب تحت عنوان دردناک ترین شکنجه تاریخ در اینستاگرام خود منتشر کرد.
بازدید : 3,536 نفر

دردناک ترین شکنجه تاریخ

پرویز پرستویی که این روزها فعالیت زیادی در اینستاگرام دارد و همیشه با پست های آموزنده و تاثیر گذار همه را غافلگیر میکند اینبار از دردناک ترین شکنجه تاریخ میگوید.

پرویز پرستویی از بازیگران پرطرفدار و فعال در اینستاگرام در پست جدید خود نوشت:"دردناکترین شکنجه تاریخ گاو برنزی” یا "گاو سیسیلی” شکنجه ای بسیار دردناک بود که برای مجرمین محکوم به اعدام در یونان باستان استفاده میشد.


روش استفاده از این گاو برنزی -که در ابعاد یک گاو واقعی ساخته شده بود- اینگونه بود که در روی گاو را باز می کردند، مجرم فلک زده را در درون شکم آن می انداختند، سپس آنقدر زیر آن گاو آتش روشن میکردند تا به معنای واقعی کلمه سرخ شود.این گاو به گونه ای طراحی شده بود که صدای فریادهای فرد محکوم را مانند بلندگو و بسیار بلند به بیرون انعکاس می داد. همچنین دود حاصل از سوختن فرد درحال مرگ به گونه ای از دماغ گاو خارج میشد که صدایی شیپور مانند و شبیه صدای گاو خشمگینی را تداعی میکرد.
این وسیله وحشتناک توسط "پریلووس” اختراع و به دربار ” فالاریس” ستمگر در آتن برده شد و مورد علاقه وی قرار گرفت. بر اساس افسانه ها پس از هربار استفاده از این دستگاه در آن را باز میکردند و استخوان های سوخته شده را که مانند طلا میدرخشیده” برداشته و از آن دستبند می ساخته اند. خود "پرلیوس” سازنده این دستگاه بعدا توسط "فالاریس” از کوه به پایین پرت شد و کشته شد."
 
 
 
پرویز پرستویی

پست جدید پرویز پرستویی

پرویز پرستویی و پست دردناک ترین شکنجه تاریخ

پرویز پرستویی و پست دردناک ترین شکنجه تاریخ
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 15
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 12 3
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف