نمناک اخبارجامعه دستگیری پسران دستفروش در لباس دخترانه! + عکس
دختر دستفروش ، دستفروش
مدیرعامل شهربان در تازه ترین اخبار در رابطه با مقابله با تکدی گری در دستگیری پسرانی خبر داد که خود را جای دختران دستفروش جا زده بودند.
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1395
بازدید : 2,767 نفر

پسرانی که نقش دختران دستفروش را بازی می کردند

مدیرعامل شهربان با اشاره به اینکه مقابله با باندهای بساط گستر وارد مرحله پیچیدگی های خاص شده است، از شناسایی پسران دستفروشی خبر داد که با لباس دخترانه اقدام به دستفروشی می کردند.

دختر دستفروش

دختران دستفروش پسر بودند

ابوالقاسم چیذری گفت:در مسیر تحقق نظم و انضباط شهری مسائل و نگرانی های گاه متفاوت از مسائل گذشته روبه رو هستیم که «نوع»، «حجم» و «گستره»، ناهنجاری های اجتماعی هرروز پیچیده تر و رو به فزونی است و روند صعودی این مقوله طی چند سال گذشته قابل کتمان نیست .

وی افزود:یکی از پیچیدگی های موجود در مسیر برقراری نظم و انضباط شهری، شگردهای غیر اخلاقی و نامتعارف باندهای دستفروشی برای همراه کردن و فریب افکار عمومی و احساسات شهروندان است که در آخرین مورد آن چند پسر دستفروش، با ظاهر و پوشش دخترانه، اقدام به دستفروشی می کردند.

مدیرعامل شهربان با بیان اینکه آنها برای کسب درآمدهای کلان و میلیونی از هر حربه، تکنیک و شگرد غیراخلاقی استفاده می کنند، گفت:چندی پیش، معبربانان شهربان شهرداری تهران، در محدوده خیابان آزادی ــ رودکی به سه دختر دستفروش برخوردند که پشت چراغ قرمز مشغول دستفروشی بودند و سبب مزاحمت در رفت و آمد شهروندان و ایجاد ترافیک شده بودند که متأسفانه پس از پیگیری معبربانان مشخص شد این سه نوجوان، پسر هستند که با لباس دخترانه اقدام به دستفروشی می کنند.

چیذری افزود:از زاویه دیگر اگر بخواهیم به این چالش نگاه کنیم، به همان میزان که ناهنجاری های اجتماعی دارای پیچیدگی های خاص خود است باید برای مداخله به منظور تحقق نظم و انضباط شهری ذوالوجهین عمل کرد که در این راستا نیازمند تشریک مساعی نخبگان علمی و عملی حوزه اجتماعی هستیم.

دختران دستفروش پسر بودند

عکس دختران دستفروشی که پسر بودند

چیذری اضافه کرد:گسترش حاشیه نشینی و مهاجرت های بی رویه، ناکافی بودن طرح ها و اقدامات دولتی و مشارکت محدود تشکل های غیردولتی در حوزه آسیب های اجتماعی از مهم ترین مولدهای ناهنجاریهای اجتماعی در کلان شهر تهران است که می طلبد همه نهادها و ارگانهای دخیل در حوزه اجتماعی هم در رویه ها و هم در محتوا با یکدیگر همراه و همقدم شوند.

مدیرعامل شهربان خاطرنشان کرد:اینکه عده ای برای مقاصد اقتصادی غیرشرعی خود با تغییر ظاهر حاضر به فریب افکار عمومی و احساسات شهروندان می شوند قطعاً بیانگر نبود تعادل نسبی در زندگی اجتماعی ــ شهری و یا ناتوانی و کم توانی دولت برای مهار افزایش ناهنجاریهای اجتماعی است و تنها راه غلبه بر این موانع، رویکرد به سیاست های مشارکت جویانه و تقسیم کار بین دولت و مدیریت شهری و مردم است.

وی در پایان خاطرنشان کرد:رشد ناهنجار های اجتماعی و افزایش گروههای غیررسمی بساط گستر و دستفروش از یک مدل خاص تبعیت نمی کند بلکه عواملِ زمینه ساز، زنجیروار به هم متصل هستند و نگاه تک بعدی نتیجه ای نخواهد داشت، بنابراین اقدامات پیشگیرانه نیز باید زنجیروار و مرتبط با هم باشند و به نظر می رسد در این حوزه شهرداری تهران تنها مانده است و مابقیِ بازیگرانِ اصلی، منفعل شده اند.

دستگیری پسران دستفروش در لباس دخترانه! + عکس

دستگیری پسران دستفروش در لباس دخترانه! + عکس
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از تسنیم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف