نمناک سرگرمیگوناگون ایمیل پسر عاشق پیشه که رکب خورد
پسر ، پسرجوان
پسر جوانی در یک ایمیل تلخ از نرسیدن به عشق ابدی اش گفت اتفاق تلخی که به دلیل ندانم کاری خود و بخاطر رفتارهای ناشایست در شبکه های اجتماعی برایش رقم خورد و چیزی جز پشیمانی عایدش نشد.
بازدید : 2,765 نفر

 سرنوشت تلخ ازدواج پسر جوان عاشق پیشه

در مقوله ازدواج همه جوانب از سمت هر دو طرف در نظر گرفته می شود اما خانواده دختر به نوعی خیلی حساس تر و ریز بین تر از خانواده پسر به مسائل توجه می کنند مسائلی که شاید در نگاه خیلی از افراد ناچیز و سطحی باشد اما واقعیت چیز دیگریست که از زبان یک پسر عاشق پیشه می شنوید.با ما همراه باشید.

هنگامی که صحبت از ازدواج و خواستگاری به میان می آید جدا از شیرینی و جذابیت این مراسم یک عده به دلهره می افتند؛ دلهره هایی متفاوت که هرکدام مربوط به یک طرف ماجرا می شود. عروس خانم که دل مشغولی های خودش را دارد و اکثر مواقع بسیار سطحی و قلبی به مسائل نگاه می کند.

اما طرف دیگر آقای داماد است و هزار راه نرفته که پیش رو دارد؛ البته این گزارش قصد دارد مسایل قبل و بعد از خواستگاری را بررسی کند.اما حرف از دغدغه های آقای داماد؛ فردی که می توان گفت برای رسیدن به مرادش راه سخت را در پیش دارد. ابتدا باید از هر طریقی که شده خودش را به عروس خانم ثابت کند. از نظر مالی، عاطفی، اعتقادی، و مسائل دیگر زندگی چیزی کم نخواهد گذاشت دومین مشکل کسی که قصد خواستگاری دارد این است که، پدر و مادرش را راضی کند تا به خواسته هایش توجه کند.پس از این که این مراحل را گذراند و رضایت پدر و مادر و عروس خانم را جلب کرد, تازه باید به صورت رسمی وارد عمل شود و خانواده خود را برای خواستگاری آماده کند تا قرارهای ابتدایی گذاشته شود.ناگفته نماند در این میان، برخی خانواده ها هستند که پدر، مادر یا عروس خانم باید قبل از مراسم رسمی خواستگاری آقا داماد را دیده و چند کلامی خلاصه یا مفصل صحبت کنند، که این سبک اخیرا باب شده و باید مفصل راجع به آن گفت و گو شود.در این موارد که پدر قبل از مراسم رسمی سعی می کند آقا داماد را بشناسد، نشان می دهد که بسیار نگران زندگی و آینده دختر خود است و دوست دارد خوشبختی او را رقم بزند.
 
 
ازدواج
 
 
این موضوع برای داماد نیز مزایا و معایبی دارد، از مزایایش این گونه بگوییم که به هر حال شناختی نسبی بین پدر عروس و آقا داماد ایجاد می شود؛ اما از معایبش این که ممکن است آقای داماد به دلیل ناپختگی سخنانی بر زبان بیاورد که در همان نگاه اول پدر عروس خانم را منصرف کند و از ادامه کار پشیمان شود.در دنیای امروزی دیگر خواستگاری هم مانند سایر مسائل نیز دچار مدرنیته شده و هر خانواده برای انجام مراسم؛ جدا از رسم و رسومات کهن و محلی، ساز خودشان را می زنند.عده ای حتی بدون تحقیق، دخترشان را به خانه بخت می فرستند، برخی دیگر نیز به شیوه های مدرن امروزی و با استفاده از فضای مجازی سیر تا پیاز آقای داماد را بیرون می کشند.در یکی از این موارد به مردی برخوردیم که روایت زندگی اش را به صورت ایمیل برایمان فرستاده بود.
آقایی به نام افشین.م در این ایمیل که سراسر با غم و اندوه همراه بود سعی در جلب توجه ما داشت؛ تا به کاربران در خصوص کسانی که جولان زیادی در فضای مجازی می دهند هشداری نیز داده باشد.افشین در ابتدای این نامه نوشته بود:"تو را به خدا پیام من را تمام جوانان ایرانی برسانید"وی در ادامه افزود:" چند ماه پیش خانواده خاله ام خانمی را برای ازدواج به من معرفی کردند در همان ابتدای طرح این مسئله پاسخ منفی دادم و گفتم حالا حالاها قصد ازدواج ندارم؛ اما اصرارشان باعث شد یک جلسه به صورت غیر رسمی برای دیدنشان برم، پس از دیدن فرد پیشنهاد داده شده نظرم نسبت به ازدواج تغییر کرد و به وی علاقمند شدم و چند ماهی که گذشت متوجه شدم کاملا عاشقش شده ام.
 
 
خواستگاری
 
 
بلافاصله قرار خواستگاری را گذاشتیم تا به خیال خودم کار را یکسره کنم، اما این آخر ماجرا نبود.پدر همسر آینده ام بسیار سخت گیر بوده و در بحث تحقیق و بیرون کشیدن زیر و بم زندگی من بسیار سمج بود؛ تا شناخت کاملی از من داشته باشد.از این رو زمانی که متوجه فعالیتم در فضای مجازی شد؛ بدون باخبر شدن من، تمام صفحات شبکه های اجتماعی من را به مدت یک ماه زیر نظر داشته و تحلیل کرده بود.
 
 
شبکه های اجتماعی
 
 
اوضاع زمانی برای من تلخ شد که من قبل از خواستگاری، به قول معروف پسر شر و شیطونی بودم و تا روز خواستگاری هیچ چیزی را جدی نگرفته بودم، حتی قطع ارتباط با دوستان دختر واقعی و مجازی و واقعی ام را، این موضوع باعث شد تا یک روز از سمت خانواده عروس با پدرم تماس گرفتند و گفتند:"اصلا برای خواستگاری سمت خانه ما نیایید".وقتی پدرم علت را جویا شد، پدر شخصی که قرار بود همسر آینده ام شود تمام اسناد و مدارکی که از صفحات اجتماعی من در لاین، فیس بوک و گروه های تلگرامی جمع آوری کرده بود به صورت اسکرین شات برای او فرستاد.شب که پدرم به خانه بازگشت تمام عکس ها و اسکرین ها را نشانم داد. آنجا بود که دیدم تمام روابطم با دوستان مجازی از کامنت گرفته تا قرار مهمانی های شبانه را دیده بود.این خلاصه ای از ماجرایی بود که افشین به صورت ایمیل برایمان از تجربه تلخ خود از بی ملاحظگی اش در فضای مجازی فرستاده بود و از ما درخواست کرد به جوانان امروز بگوییم که در این فضا نیز مراقب اعمالشان باشند چرا که بازتاب آن در دنیای واقعی غیر قابل انکار است.

 

ایمیل پسر عاشق پیشه که رکب خورد

ایمیل پسر عاشق پیشه که رکب خورد
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 16
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 15 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف