نمناک سرگرمیدیدنی ها مسعود میرزا بزرگترین پسر ناصرالدین شاه + عکس
پسر ناصرالدین شاه ، ناصرالدین شاه
تصویر قدیمی زیر متعلق به سلطان مسعود میرزا ملقب به ظل السلطان شاهزادهٔ قاجار و بزرگترین پسر به سن بلوغ رسیدهٔ ناصرالدین شاه می باشد.

ظل السلطان حاکم اصفهان در اوائل مشروطه

 
عکسی از ظل السلطان پسر ناصرالدین شاه و حاکم اصفهان منتشر شده است،مسعود میرزا که بزرگترین پسر ناصرالدین شاه می باشد برای نشان دادن قدرت خود کارهای منفی زیادی انجام داد که تخریب کاخ های صفوی از جملهٔ آنهاست.
 
سلطان مسعود میرزا ملقب به ظل السلطان شاهزادهٔ قاجار و بزرگترین پسر به سن بلوغ رسیدهٔ ناصرالدین شاه بود. وی مدت زیادی حاکم اصفهان بود. ظل السلطان، علاوه بر فارسی و عربی، زبان فرانسه را نیز می دانست. او کتابخانهٔ بزرگی داشت و در آن کتاب های نفیس خطی جمع می کرد.
 
تاریخ مسعودی به قلم اوست. او خود را مالک برحق تاج و تخت می دانست و پس از مرگ ناصرالدین شاه با این که مسن تر از مظفرالدین شاه بود به این دلیل که از مادری غیر قاجار زاده شده بود، از تاج وتخت محروم شد.

پسر ناصرالدین شاه

مسعود میرزا بزرگترین پسر ناصرالدین شاه + عکس

مسعود میرزا بزرگترین پسر ناصرالدین شاه + عکس
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13
برگرفته از فردا نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 10 3
نظر کاربران
علیرضا

علیرضا

متاسفانه این گرگ خونخوار قسمتی از تاریخ کشورمان است ظل السلطان منحوس زیر دست پدری از خودش بدتر رشد کردکه باعث شدند ایران صدهاسال از کشورهای متمدن عقب بماند

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف