نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد بیماری پنهان زنان پس از زایمان
پس از زایمان ، فشار خون بالا
مطالعات جدید و بررسی ها روی تعدادی از زنان پس از زایمان ثابت کرد که نوعی مشکل جدی جسمی در این گروه به طور پنهان بعد از وضع حمل ایجاد می شود که اغلب از آن بی اطلاع هستند.

مشکل سلامتی پنهان پس از زایمان

یکی از مشکلات جدی برخی از زنان پس از زایمان نوسان فشار خون است که متاسفانه تقریبا همه ی آنها از این مسئله بی اطلاع هستند و توجهی برای مراقبت و درمان از خود در این رابطه انجام نمی دهند .
تحقیقات جدید هشدارهایی در رابطه باپره اکلامپسی و فشارخون بالای تشخیص داده نشده می دهد ، پره اکلامپسی که روی 3.4 درصد از حاملگی ها در ایالات متحده تاثیر می گذارد، یک عارضه بالقوه مرگبار است که با فشار خون بالا و سطح بالایی از پروتئین در ادرار همراه است. محققان علت فشارخون بالا در زنان تازه زایمان کرده را پره اکلامپسی دانسته اند که می تواند پس از حداقل یک سال وضع حمل همراه بیمارباشد و دکتر بدون انجام آزمایشات دقیق تشخیص ندهد.
این یافته ها توسط خانم هایی که دچار عوارض بارداری بوده اند و تا مدتها بعد از تولد  فشارخون را چک می کرده اند منتشر شده است .
 پس از زایمان

مشکل جدی سلامت زنان پس از زایمان

فشار خون بالا بیماری پنهان زنان پس از زایمان

براساس گزارش دیلی میل فشارخون بالا یکی از بیماری های خطرناک و رایج در آمریکا است که حدود 75میلیون نفر با آن دست وپنجه نرم می کنند، فشار خون بالا خطر ابتلا به بیماری های قلبی ،سکته مغزی را افزایش می دهد و از علل اصلی مرگ د رآمریکا بشمارمی رود؛ علائم پره اکلامپسی خفیف فشارخون بالا ،احتباس آب ،سطح بالای پروتئین درآب است که در این زنان تحت بررسی دیده شده است .
نشانه های پره اکلامپسی شدید سردرد، تاری دید، تنگی نفس  درد شکم است ، علائمی که زنان بعد از زایمان اگر مدام با آن درگیر بودند بایستی به پزشک متخصص مراجعه کرده و تحت آزمایشات دقیق قرار گیرند.
دکتر "لورا" گفت زنان با پره اکلامپسی 7 برابر احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را درمقایسه با زنان با فشار خون طبیعی در دوران بارداری دارند . همچنین دکتر "بنچاپ" گفت :مشکل فشارخون بالا پس از بارداری اغلب نادیده گرفته می شود چون خیلی از این  زنان در مطب پزشک فشار نرمال دارند و علامت واضحی از این مشکل در آنان دیده نمی شود.
مطالعاتی که دکتربنچاپ و همکارانش بین 200 زن مبتلا به پره کلامپسی شدید انجام داده اند نشان می دهد:
* فشارخون سیستولیک 160میلی متر جیوه یا بالاتر
* فشارخون دیاستولیک 110میلی مترجیوه یابالاتر است .
پس از زایمان

فشار خون بالا به طور یک مشکل پنهان در زنان پس از زایمان وجود دارد

آنهاحدود یک سال پس از بارداری فشارخون خود را هر روز و شب در درمانگاه اندازه می گرفتند ، محققان کشف کردند که بیش از 41 درصد از زنان در این مطالعه یک سال پس از بارداری فشارخون بالا داشتند به طوریکه حدود 17/5درصد از افراد فشارخون بالای مخفی داشتند درحالیکه آنها در مطب پزشک فشارخون نرمال داشتند.
این فشار خون بالا پایدار (14.5 درصد) و فشار خون بالا سفید (9.5 درصد)، هنگامی رخ میدهد که مردم فشار خون بالاتر در مطب دکتر نسبت به بیرون دارند .پژوهشگران همچنین دریافتند 42.5 درصد از زنان در طول شب فشارخون داشته اند، که خطر ابتلا به بیماری های قلبی، سکته و مرگ را افزایش می دهد.
پزشکان به خانم های بارداری که فشارخون دارند توصیه می کنند فشارخود را تا یکسال و حتی بیشتر پس از زایمان کنترل کنند چرا که مسئله ای جدی است و باید تحت کنترل باشد . فشار خون بالا بیماری است که درمان ندارد و بسیاری از کارشناسان متوجه نشده اند چرا این بیماری در وهله ی اول توسعه میابد با این حال کارشناسان می گویند هرچقدر زودتر تشخیص داده شود بهتر است همچنین بیان می کنند کنترل فشار نه تنها در مطب پزشک بلکه در منزل در هر ساعت اهمیت زیادی دارد.

فشار خون بالا بیماری پنهان زنان پس از زایمان

بیماری پنهان زنان پس از زایمان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
منبع : دیلی میل - بخش سبک زندگی نمناک / ز. ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف