نمناک سبک زندگیکار و زندگی افراد به این دلایل کارها را پشت گوش می اندازند
پشت گوش اندازی ، کار امروز به فردا مسپار
پشت گوش اندازی کارها یکی از عادات ناپسندی است که خیلی از افراد به آن دچار هستند. امروز و فردا کردن نه تنها هیچ دردی را از ما دوا نمی کند، بلکه باعث تلمبار شدن انواع و اقسام کارها می شود .

چرا کارها را پشت گوش می اندازیم؟

عقب انداختن کارها نه تنها انرژی شما را می کاهد بلکه به تنبل شدن شما نیز کمک می کندو به ضررتان تمام می شود.سهل انگاری و عقب انداختن برنامه های جاری زندگی باعث می شود که اندک اندک به جایی برسیم که دیگر حتی چشم دیدن خودمان را هم نداشته باشیم. این موضوع گریبانگیر همه افراد هست. حالا یکی بیشتر و یکی کمتر.

می دانید باید به دوست تان تلفن کنید و از محبتی که در حق شما کرده، تشکر کنید. می دانید باید به دوست دیگرتان تلفن کرده و قرار کاری را هماهنگ کنید. بازهم می دانید چند کار عقب افتاده دارید، اما به هزار و یک دلیلی که در ذهن تان پشت سر هم قطار می کنید از زیر بار انجام همه این کارها در می روید!

گاهی حتی می دانید انجام ندادن فلان کار به ضرر شماست، اما ضرر را به جان می خرید و کاری را که باید، انجام نمی دهید. سوال اینجاست؛ چرا گاهی کارها را به تعویق یا به اصطلاح؛ پشت گوش می اندازیم؟ در حالی که انجام آنها گاهی بیش از چند دقیقه از ما وقت نمی گیرد؟ پاسخ این سوال را در ادامه بخوانید.

پشت گوش اندازی

پشت گوش انداختن کارها

 

1:استرس دارید

بدون این که خودتان بدانید ذهن ناخودآگاه شما از ارتباط با بعضی افراد دچار استرس و اضطراب می شود. بنابراین ناخودآگاه شما، ارتباط به شخص مورد نظر یا کار موردنظر را پس می زند. به همین دلیل وقتی عزم تان را هم جزم می کنید، گاهی باز هم نمی توانید کار مورد نظر را به ویژه اگر مرتبط با شخص دیگری باشد انجام دهید.

2:احساس منفی دارید

شیوه حرف زدن، نوع کلمه ها، لحن کلام و ... بعضی افراد به شکلی است که با حرف زدن با آنها دچار احساس منفی می شویم. بنابراین بازهم ذهن به شکل ناخودآگاه، ارتباط با آن شخص را پس زده و شما کاری که باید انجام دهید، به تعویق می اندازید.

3:می ترسید

گاهی هراس از نتیجه کار، شما را از ورود به انجام کاری بازمی دارد. برای مثال می ‎ خواهید کار تازه ای انجام دهید، اما چون نتیجه آن را نمی دانید، باز هم آن را به تعویق می اندازید. این کار می تواند از یک خرید ساده تا کارهای جدی را شامل شود.

4:قطع ارتباط با دیگران

گاهی احساس می کنید اگر با فلانی تماس بگیرید، ممکن است مشکل پیش بیاید و ارتباط ما برای همیشه قطع شود. بنابراین بازهم برقراری ارتباط را به بعد موکول می کنید. در ارتباط با شروع کار هم ممکن است همین حس را داشته باشید و نگران باشید که با شروع کار یا فعالیت جدید و عدم موفقیت، ارتباط خود را با بعضی افراد از دست بدهید.

پشت گوش اندازی

موکول کردن کار امروز به فردا

 
 
5:آمادگی ذهنی ندارید

از نظر روانی، آمادگی ما برای انجام یا پذیرش بعضی کارها مهم است. در این شرایط اگر هرچه قدر هم که بخواهید، تلاش تان بی فایده است. به این دلیل که ذهن شما برای انجام کار مورد نظر با شما همراهی نمی کند. بنابراین در این شرایط طبیعی است که ذهن تان کار را به تعویق بیندازد. شاید این مورد سخت ترین مورد از موارد پس زدن کار یا ارتباط گرفتن با دیگران باشد. به این دلیل که ذهن باید آمادگی لازم را پیدا کند که معمولا این مساله زمان بر است.

چه کنیم؟

گاهی ناگزیر از انجام بعضی کارها یا برقراری ارتباط با بعضی افراد هستیم. علاوه براین که نمی توانیم مانند افراد تارک دنیا، از همه کس فاصله بگیریم. بنابراین باید مشکل را اول با ذهن مان حل کنیم. یکی از راهکارها ، شناسایی شخصی است. به این ترتیب که موارد مشکل ساز، برای مثال دلیل ایجاد استرس در زمان برقراری تماس تلفنی یا دیداری با دیگران را روی کاغذ بنویسید.
 
اگر توانستید راه حل آن را هم پیدا کنید، چه بهتر. راهکار دوم رجوع کردن به سابقه ذهنی- ارتباطی ما با فرد یا کار مورد نظر است. برای مثال اگر قبلا صحبت کردن با شخصی اثر اضطرابی برای شما به جا گذاشته، این اثر تا زمان حل نشدن این عارضه در ذهن شما، ادامه خواهد داشت. بنابراین مساله بعدی یافتن گره ارتباطی و باز کردن آن به روش درست است. راهکار سوم، کمک گرفتن از مشاور است. باید با روانشناس مشورت کنید. او با یافتن گره های رفتاری- ذهنی شما یا طرف مقابل می تواند در رفع این مشکل شما را درمان کند.

افراد به این دلایل کارها را پشت گوش می اندازند

افراد به این دلایل کارها را پشت گوش می اندازند
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از همشهری -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف