نمناک اخبارجامعه زندان برای دست کاری عمدی پلاک خودرو
پلاک خودرو ، جرم پوشاندن پلاک
دستکاری های عمدی پلاک خودرو و رسیدگی به خودروهایی که پلاک هایشان به هر دلیل مخدوش و یا کثیف شده اند با اعلام میزان جریمه بسته به جرم اعمال خواهد شد.
تاریخ انتشار : 7 آذر 1394
بازدید : 3,339 نفر

جریمه و زندان برای مخدوش کردن عمدی پلاک خودرو

سرهنگ مراد مرادی در مورد پلاک خودروهایی که مخدوش، کثیف و ناخوانا هستند، اظهار داشت:در واقع یکی از دغدغه های اصلی پلیس همین موضوع است و پلیس در برخورد با اینگونه تخلفات به طور جدی برخورد خواهد کرد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد:اگر چنانچه پلاک خودرویی ناخوانا باشد راننده آن 40 هزار تومان جریمه خواهد شد.

وی گفت:اگر ناخوانا بودن پلاک ناشی از دستکاری اعداد و ارقام پلاک باشد این عمل تعمدی محسوب شده و طبق قانون جرم است.

سرهنگ مرادی ادامه داد:مطابق با ماده 720 قانون جزای اسلامی هر کس در اعداد، ارقام و مشخصات پلاک وسیله نقلیه تغییراتی ایجاد و آن را از وضعیت اصلی خود خارج کند به حبس 6 ماه تا یک سال محکوم خواهد شد، اهمیتی که قانونگذار برای پلاک خودرو قائل شده پلاک را جزو یکی از ارکان اصالت خودرو دانسته است.


رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ تأکید کرد:اگر فردی در اعداد و ارقام پلاک خودرو تغییری ایجاد کند به دلیل آنکه هویت و اصالت خودرو را دچار اشکال کرده، طبق قانون جرم انجام داده که با آن برخورد می شود.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، اعلام کرد:مأموران راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به محض مشاهده وسایل نقلیه با پلاک مخدوش مراتب را صورت جلسه و مستند کرده، وسیله نقلیه را توقیف و راننده را به مرجع قضایی معرفی خواهند کرد.

سرهنگ مرادی ادامه داد:پلیس با استفاده از تجهیزات هوشمند و دوربین های نظارتی نیز همواره نسبت به شناسایی و رصد اینگونه تخلفات به صورت جدی اقدام می کند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ به اقدامات پلیس در هشت ماهه سال جاری در این حوزه پرداخت و تصریح کرد:در 8 ماهه سال 94، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته میزان توقیف خودروها با پلاک مخدوش، 128 درصد افزایش داشته است.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرد:در این بازه زمانی تعداد 27 هزار و 616 خودرو با پلاک مخدوش توقیف شدند که این آمار و عملکرد حکایت از برخورد جدی و فعال پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در برخورد با این تخلف است.

سرهنگ مرادی بیان داشت:پوشاندن پلاک و دستکاری پلاک با هر عنوان و ابزار در قانون جرم تلقی شده و مجازت حبس 6 ماهه تا یک ساله را در بر دارد چرا که دستکاری پلاک هویت خودرو را دچار اخلال می کند.

پلاک خودرو ، زندان نتیجه دست کاری عمدی پلاک خودرو

زندان برای دست کاری عمدی پلاک خودرو
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 6
برگرفته از فارس /ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 3
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف