نمناک ورزشفوتبال ویلچرنشینی پله بازیکن سابق فوتبال برزیل +عکس
پله بازیکن ، پله بازیکن فوتبال برزیل
به نظر می رسد این روزها وضعیت جسمانی پله بازیکن سابق فوتبال برزیل خوب نیست و این موضوع واکنش های زیادی را به همراه داشته است.
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1396

پله بازیکن سابق فوتبال ویلچرنشین شد

عکسی از پله منتشر شده که بر روی ویلچر نشسته و با کمک یک نفر دیگر جابجا می شود. این عکس واکنش های زیادی را به دنبال داشته است. پله در بین مردم برزیل از محبوبیت زیادی برخوردار است و نماد فوتبالی در این کشور فوتبال خیز است.
به نظر می رسد این روزها وضعیت جسمانی پله خوب نیست. او در فرودگاه نمی توانست روی دو پا راه رود و مجبور شد که ویلچرنشین شود. عکسی از پله در حالی که روی ویلچر نشسته و به کمک یک نفر جابجا می شود منتشر شده و واکنش های زیادی را در صفحات مجازی به دنبال داشت.
پله در نظرسنجی که در سال 1999 توسط فیفا انجام شد به عنوان بهترین بازیکن قرن بیست انتخاب شد. او در 2363 بازی که به میدان رفت 1281 گل به ثمر رساند.

 

پله بازیکن

وضعیت جسمانی بازیکن سابق برزیل 

بیوگرافی ستاره سابق برزیل:

ادسون آرانتس دو ناسیمیونتو بازیکن سابق فوتبال اهل برزیل است. پله در دوران بازیکنی خود سه جام جهانی را کسب کرد و رکوردهای بسیاری را شکست (از جمله سومین بازیکنی که 1000 گل به ثمر رساند). از القاب دیگر او «او ری» (شاه) و «پرولا نگرا» (مروارید سیاه) بودند. او عموماً به عنوان بزرگ ترین بازیکن تاریخ جهان فوتبال شناخته می شود او همچنین دومین گلزن برتر جهان در همه میادین با 1281 گل بین سال های 1956 تا1977 می باشد و پس از ان آرتور فریندریچ از برزیل با 1329 گل بین سال های 1909 تا1939 و نفر سوم یعنی فرانس بایندر از المان با 1006 گل بین سال های 1930 تا 1950 می باشد.

وی فوتبال را از سال 1950 در سن 10 سالگی شروع کرد و خیلی زود در سال 1958 با اینکه 18 سال بیشتر نداشت در جام جهانی سوئد جوانترین بازیکن برزیلی شناخته شد و همچنین توانست با گلزنی به افتخارات خویش بیافزودد.

ویلچرنشینی پله بازیکن سابق فوتبال برزیل +عکس

ویلچرنشینی پله بازیکن سابق فوتبال برزیل +عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایسنا/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف