نمناک ورزشفوتبال استقلال و پرسپولیس در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا
پلی آف آسیا ، جدیدترین رنکینگ باشگاه های آسیا
در جدیدترین رنکینگ باشگاه های آسیا ایران در رده چهارم ایستاد و پرسپولیس و استقلال در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا هستند.
تاریخ انتشار : 3 آبان 1395

شوک بزرگ آسیایی به پرسپولیس و استقلال

در جدیدترین رنکینگ باشگاه های آسیا،امارات با توجه به صعود العین به فینال لیگ قهرمانان آسیا،پس از کره جنوبی با 86/365 امتیاز در رده دوم ایستاده است.

در جدول اعلام شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا،ایران در مجموع باشگاهی و ملی در رده چهارم ایستاده است.

نکته جالب اینکه ایران در رده بندی فیفا که مربوط به تیم های ملی است در رده نخست قرار دارد اما در رده باشگاهی پس از کره جنوبی،امارات،عربستان،قطر،ژاپن و چین در رده هفتم ایستاده است.

 

پلی آف آسیا

جدیدترین رنکینگ باشگاه های آسیا

بر این اساس،حضور استقلال خوزستان و ذوب آهن در مرحله گروهی فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا و همچنین قرار گرفتن پرسپولیس و استقلال در پلی آف قطعی است.

اتفاقی که با توجه به سابقه این دو تیم،برای وجهه آنها در سطح قاره مناسب به نظر نمی رسد.

این رنکینگ فیفا بنا بر نتایجی است که باشگاه ها در 4 سال اخیر کسب کردند و امتیازبندی آنها به این شکل است که 70 درصد عملکرد باشگاه ها است و 30 درصد عملکرد تیم ملی است.

دو تیم اول هر سمت قاره 3 سهمیه قطعی و یک سهمیه پلی آف و دو تیم دوم هر سمت قاره دو سهمیه قطعی و دو سهمیه پلی آف را به خود اختصاص خواهند داد.

باید قبول کرد که فوتبال ایران در سال های گذشته عملکرد خوبی در سطح آسیا نداشته است. این مساله هم در مورد تیم ملی هم در مورد تیم های باشگاهی مطرح است. سالهاست از قهرمانی تیم های ایرانی در مسابقات باشگاهی قاره کهن می گذرد و در طول این چند دهه جامی برای فوتبال ایران به دست نیامده از طرف دیگر در سالهای اخیر تیم های کشورمان حتی به مسابقات فینال لیگ قهرمانان آسیا نیز نرسیده اند.

استقلال و پرسپولیس در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا

استقلال و پرسپولیس در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 10
برگرفته از کاپ -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 10 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف