نمناک فرهنگ و هنرهنر اثر هنری چند میلیون دلاری در پل عابر پیاده تهران! + تصاویر
پل عابر پیاده ، پل چند میلیونی
یکی از آثار هنری جکسون پولاک گرانقیمت ترین هنرمند جهان را که بیش از 200 میلیون دلار ارزش گذاری شده است را بر روی پل عابر پیاده الهه – آفریقا به نمایش گذاشته است.
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1395

پل عابر پیاده چند میلیون دلاری

پل عابر پیاده الهه – آفریقا که بر روی اتوبان مدرس قرار دارد، این روزها به پل میلیون دلاری تهران مبدل شده است. 

این روزها عرشه پل های عابر پیاده در تهران با طرح "نگارخانه ای به وسعت شهر" به مکانی برای نمایش آثار هنری بدل شده است. این طرح که این روزها تهران را به گالری بزرگی مبدل کرده، یکی از آثار هنری جکسون پولاک گرانقیمت ترین هنرمند جهان را که بیش از 200 میلیون دلار ارزش گذاری شده است را بر روی پل عابر پیاده الهه – آفریقا به نمایش گذاشته است.
 
اصل این اثر که "نقشی بر زمینه سرخ هندی" نام دارد یکی از آثار مهم پولاک است که در گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران قرار دارد. این اثر در سال 1391 به کشور ژاپن برای نمایشگاه بزرگ آثار جکسون پولاک امانت داده شد و در آن زمان به مبلغ 200 میلیون دلار بیمه شده بود.
 
البته این اثر در دولت گذشته به دلیل بدهی به گمرگ ایران برای چند روزی در فرودگاه امام خمینی (ره) توقیف شد. این اثر به زودی با تدابیر شدید امنیتی قرار است به آلمان امانت داده شود تا در موزه شهر برلین به نمایش درآید.
 
نقاشی
 

یکی از آثار چند میلیون دلاری جکسون پولاک در تهران 

پل عابر پیاده
 
تابلوی 200 میلیون دلاری جکسون پولاک بر روی پل مدرس تهران 
 

اثر هنری چند میلیون دلاری در پل عابر پیاده تهران! + تصاویر

اثر هنری چند میلیون دلاری در پل عابر پیاده تهران! + تصاویر
:
امتیاز : 2.7 تعداد رای : 11
برگرفته از ایسنا-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 6 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف