نمناک اخبارجامعه وجود پنبه و پشم در حلیم واقعیت دارد؟!
حلیم ، حلیم فروشی
با انتشار فیلمی از وجود حلیم های فاسد در یک حلیم فروشی موجی از واکنش ها را از سمت کاربران مجازی در پی داشت که صحت و سقم این خبر را از زبان رییس اتحادیه حلیم فروشان تهران میخوانید.
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1396
بازدید : 4,532 نفر

وجود پنبه در حلیم یک حیلیم فروشی تکذیب شد

رییس اتحادیه حلیم فروشان تهران گفت:برخی می خواهد بگویند که این فیلم حقیقت دارد اما بنده می گویم این فیلم است و مستند نیست.

فیلمی که در فضای مجازی گشت شائبه های بسیاری را مبنی بر وجود پنبه در حلیم یک حلیم فروشی ایجاد کرد. روزگاری که حلیم پای ثابت سفره های افطاری مان بود آرام آرام می رود که به دست فراموشی سپرده شود.

شاید در ابتدا نمی خواستیم باور کنیم که این فیلم صحت دارد اما درصدی را گذاشتیم بر اینکه تمامی دیده ها و شنیده ها درست باشد. بنابراین بهترین راه مراجعه به محل بود.

ساعت 18 عصر است و در مغازه همچنان بسته. شاید باید کمی بیشتر منتظر ماند. ساعت 19 می شود و هیچ خبری از صاحب مغازه نیست. فیلم وجود پنبه در حال دست به دست شدن است. کمی جلوتر می رویم و سراغ صاحب مغازه را می گیریم. به هر حال نزدیک افطار است و باید حلیم را مهیا کنیم. کسبه اطراف در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی برنا می گویند:چند روزی است که دیگر حلیم نمی پزند. وقتی فیلم را نشان می دهیم و صحت آن را جویا می شویم؛ می گویند:بلی! این فیلم درست است! و اینجا ست که کنکاش مان برای ماجراجویی حلیم پنبه ای آغاز می شود.

محمدی:تکذیب می کنم

در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر وجود پنبه در حلیم در ماه مبارک رمضان حسین محمدی، رییس اتحادیه حلیم فروشان در گفت و گو با خبرنگار سلامت خبرگزاری برنا، گفت:تمامی واحدهای مرتبط با ما نظارت می شوند. بازرسان ما شبانه روز فعال هستند و به این واحدها سرکشی می کنند. اگر موردی باشد گزارش خواهند کرد.

وی در ادامه افزود:در هر حوزه ای تقلب وجود دارد، در حوزه غذایی هم از اسانس ها و رنگ ها و طعم دهنده ها استفاده می شود. گاهی دیده می شود، در حلیم و آش هم از مواد کیفیت پایین و درجه سه استفاده می کنند ولی اینکه بخواهند پشم یا پنبه در آن بریزند، صحت ندارد. الیاف چیزی است که وقتی در دهان مصرف کننده می آید، کاملا مشخص می شود. خودم دیده ام که در فضای مجازی فیلمی مبنی بر وجود پنبه در حلیم در حال انتشار است اما من به عنوان رییس اتحادیه این موضوع را رد می کنم و به جرات می گویم، این موضوع اصلا صحت ندارد.

رییس اتحادیه حلیم فروشان خاطرنشان کرد:برخی می خواهند بگویند که این فیلم حقیقت دارد اما بنده می گویم این فیلم است و مستند نیست! اگر موردی باشد، بازرسان این اتحادیه گزارش می کنند. پنبه خیلی گران است و از گوشت گران تر است. از شورای اصناف، اداره اماکن و تعزیرات و وزارت بهداشت نظارت کامل روی مواد غذایی صورت می گیرد. بنرهای متحدالشکلی روی واحدهای صنفی نصب می شود که روی آن نوشته شده، عاملین فروشگاه با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و اتحادیه مرتبط و مردم با خیال راحت می توانند از این واحدها، خریداری کنند.

محمدی در خصوص حلیم فروشی های غیر مجاز در معابر و کنار خیابان تصریح کرد:متأسفانه کنار خیابان، پارکینگ ها و در کنار پارک ها افرادی هستند که مواد غذایی می فروشند. این افراد به کمک شهرداری جمع آوری می شوند. در اینجا باید به مردم توصیه کنم که از افراد دستفروش مواد غذایی خود را خریداری نکنند.

وجود پنبه و پشم در حلیم واقعیت دارد؟!

وجود پنبه و پشم در حلیم واقعیت دارد؟!
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 15
برگرفته از برنا نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 12 3
نظر کاربران
محمد

محمد

سلام منم به این درد مبتلا شدم دیشب حلیم خریدم و توش پنبه بود

پاسخ دادن 2 1
حبیب

حبیب

منم همینطور،امروز که حلیم خریدم با چشمم پنبه رو دیدم توش

پاسخ دادن 3 0
سپهر

سپهر

ما هم امروز خریدیم و بعد از شستن یکم از حلیم، متوجه شدیم توی حلیم پنبه ریختن. بدبختی اینجاست هیچ جا شماره مرجعی که بتونی گزارش تخلفو ثبت کنی پیدا نمیشه

پاسخ دادن 2 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف