هندوانه

آیااستفاده از پودر بهداشتی برای رشد هندوانه صحت دارد؟

تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1396کد مطلب : 48582زمان مطالعه : 2 دقیقه
یک مسئول سازمان غذا و دارو درباره صحت و سقم ماجرای رشد هندوانه ها با استفاده از پودر بهداشتی موبر توضیحاتی ارائه کردند که خواندن آن شما مخاطبان را از تشویش و نگرانی رها میکند.

ماجرای رشد هندوانه ها با استفاده از پودر بهداشتی

هندوانه میوه ای شیرین و آبدار است که نه تنها باعث رفع تشنگی در هوای گرم تابستان می شود بلکه اثرات بسیار مفید دیگری نیز دارد که برای ما نا شناخته است. این روزها شایعاتی که در خصوص استفاده از پودر بهداشتی برای تسریع در رشد هندوانه مطرح شده است که پاسخ این صحت و سقم ماجرا را در ادامه خواهید خواند.

یک مشاور حوزه سلامت محصولات کشاورزی سازمان غذا و دارو با اشاره به فرا رسیدن فصل گرما و افزایش مصرف میوه های فصلی مانند هندوانه و شایعاتی که در خصوص استفاده از پودر بهداشتی برای تسریع در رشد هندوانه در فضای مجازی مطرح می شود، اظهار داشت:این بار "خلاقیت های سیاه" بستر خودنمایی خود را در این حوزه پر مخاطب یافته تا با طرح سخنانی بی پایه اذهان مردم را درگیر تشویشی دیگر کنند.

هندوانه

رشد سریع هندوانه

وی اضافه کرد:بیان این مطلب که پودر بهداشتی می تواند در رشد هندوانه موثر باشد بر اساس ماهیت فیزیولوژیکی محصول محال ممکن و قطعاً مغایر با مستندات علمی است.

ایشان همچنین افزود:کسانیکه اندک آشنایی با این مباحث دارند به خوبی می دانند که بیشتر ماده تشکیل دهنده پودر بهداشتی، آهک است که بر فرض محال اگر هم تسریعگر رشد هندوانه هم باشد برای افراد سودجو، بهره مندی از این روش اصلاً صرفه اقتصادی ندارد.

مشاور حوزه سلامت محصولات کشاورزی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه انجام این کار از نظر بهداشتی نیز به صلاح خود کشاورزان هم نیست، بیان کرد:هیچ فرد عاقلی وارد بازی سراسر باختی با چنین ریسک نمی شود.

همچنین تاکنون گزارشی مبنی بر انجام چنین خبطی در هیچ نقطه ای از کشور دریافت نشده است.

آیااستفاده از پودر بهداشتی برای رشد هندوانه صحت دارد؟

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
برگرفته از تسنیم-/ ر
وبگردی