نمناک فرهنگ و هنرچهره ها طراحی پوستر به یاد مریم میرزاخانی + عکس
مریم میرزاخانی ، یاد مریم میرزاخانی
به مناسبت گرامیداشت یاد مریم میرزاخانی بانوی نابغه ایرانی پوستری با تصویر این بانوی نابغه ریاضی طراحی شد.
تاریخ انتشار : 27 تیر 1396

پوستری به یاد مریم میرزاخانی طراحی شد

مریم میرزاخانی بانوی ایرانی نابغه در رشته ریاضی بود که چند روز پیش به دلیل بیماری سرطان از دنیا رفت . برای گرامیداشت یاد این بانوی ایرانی پوستری با یاد او طراحی شده است که در ادامه تصویری زا آن را مشاهده میکنید.

24 تیرماه مریم میرزاخانی ریاضیدان برجسته ایرانی که از چند روز قبل خبر ابتلای او به بیماری سرطان منتشر شده بود، در آمریکا فوت کرد.

طراحی کردن پوستری با یاد مریم میرزاخانی

بهزاد شیشه گران هنرمند نقاش و طراح گرافیک به مناسبت درگذشت این چهره برجسته علمی دنیا پوستری را طراحی و منتشر کرده است که در اختیار ما گذاشت. پوسترهای فرهنگی، اجتماعی این هنرمند در زمره آثار بدون سفارش اوست و پیش از این پوسترهای بسیاری را به مناسبت های مختلف ملی و جهانی طراحی کرده است.

مریم میرزاخانی

پوستری که به ستایش مریم میرزاخانی طراحی شد

وی درباره میرزاخانی در متن کوتاهی نوشت:این پوستر را در ستایش مریم میرزاخانی، ریاضیدان برجسته ایرانی طراحی کردم. مریم میرزاخانی ریاضیدان ایرانی و استاد دانشگاه استنفورد، تنها زن و تنها ایرانی برنده مدال فیلدز، برنده مدال طلای المپیاد جهانی ریاضی در سال های 1994 (هنگ کنگ) و 1995 (کانادا) و نخستین دختری بود که در المپیاد ریاضی ایران طلا گرفت و همچنین نخستین دانش آموز ایرانی بود که دو سال مدال طلا گرفت. به عنوان یکی از ده ذهنِ جوان برگزیده سال 2005 از سوی نشریه پاپیولار ساینس در آمریکا و ذهن برتر در رشته ریاضیات تجلیل شد. یاد و نامش برای همیشه سبز.

طراحی پوستر به یاد مریم میرزاخانی + عکس

طراحی پوستر به یاد مریم میرزاخانی + عکس
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 14
برگرفته از مهر / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 13 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف