پوست زیربغل
شرایط هوا و گرمای فصل تابستان پوست زیربغل را دچار آسیب هایی همچون خشکی ، تیرگی و چروک می کند . برای جلوگیری و رفع مشکلات این چنینی از توصیه های موثر و ساده بهره ببرید.

چگونه در فصل تابستان مراقب زیر بغلمان باشیم؟

 
گرما و رطوبت فصل تابستان عوارضی را برای سلامتی دارد. تعریق زیاد، بوی بد بدن و خارش مشکلاتی هستند که مردم تجربه می کنند و کمبود مراقبت این مشکلات را تشدید می کنند.مراقبت از زیر بغل در فصل تابستان بسیار ضروری است.
 
در این بخش از نمناک ما بهترین راه های تمیز و مرطوب نگه داشتن را به شما پیشنهاد می دهیم. این راه ها بسیار آسان و تاثیرگذار است.

جلوگیری از مشکلات پوست زیربغل در هوای گرم

 1. پوسته پوسته شدن : پوسته پوسته شدن یکی از تکنیکهای تمیز کردن زیر بغل است که از رشد سموم جلوگیری می کند و هفته ای یک بار لازم است اما در فصل تابستان حداقل دو بار در هفته این کار را انجام دهید تا زیر بغل را تمیز نگه دارید.
 
2. مرطوب نگه داشتن : همیشه بعد از دوش گرفتن زیر بغل را مرطوب نگه دارید.
 
3. استفاده از ضد تعریق ها : ضد تعریق ها حاوی مواد آنتی باکتریایی هستند که از بوی بد زیربغل جلوگیری می کنند. استفاده از ضد تعریق ها در فصل تابستان برای کنترل بوی بدن مناسب است.
پوست زیربغل

راه های مراقبت از پوست زیربغل در تابستان

 
4. مالیدن آب لیمو : تعریق زیاد یکی از مشکلات جدی در فصل تابستان به خصوص در زیر بغل است. آبلیمو را زیر بغل بمالید چون به از بین رفتن باکتری هایی که ایجاد بو می کنند کمک می کند.
 
5. مالیدن جوش شیرین : جوش شیرین برای نبرد با باکتری ها و از بین بردن بوی بد و جلوگیری از عفونت های زیر بغل بسیار مناسب است. جوش شیرین را با آب مخلوط کنید و در هفته دو بار آن را زیر بغل بمالید. نتایج شگفت انگیزی دارد.
 
6. مالیدن آلوورا : به مالیدن آلوورا حداقل دو بار در روز عادت کنید چون به رطوبت پوست بسیار کمک می کند و مطمئن باشید زیر بغل تمیز و بدون بو می ماند.
 
7. پوشیدن لباس های پنبه ای : لباس نقش مهمی را در سلامت پوست در فصل تابستان ایفا می کند. لباس های پنبه ای برای همه پوست ها مناسب است.
 
8. استفاده از پد هایی برای زیر بغل : استفاده از این پد ها برای زیر بغل بسیار مناسب است چون درصورت خیس شدن می توانید آن را تعویض کنید اما اجازه ندهید طولانی مدت زیر بغل بماند زیرا بوی بد ایجاد می کند.
 
9. مالیدن سرکه سیب : سرکه سیب حاوی آنتی باکتری است که برای تمیز و تازه نگه داشتن زیر بغل در فصل تابستان بسیار مناسب است. سرکه را با آب مخلوط کنید و آن را زیر بغل بمالید چون به از بین رفتن سموم کمک می کند.
 
10. خشک نگه داشتن زیر بغل : این نکته بسیار مهمی است که زیر بغل را خشک نگه دارید( منظور از خشک نگاه داشتن زیربغل خشکی پوست آن نیست بلکه رفع تعریق است) که از وجود باکتری جلوگیری کرده باشید چون باعث ایجاد بوی بد و خارش پوست می شود.

10 راز زیبایی پوست زیربغل در تابستان

4.823
این مطلب مفید بود ؟221
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
وبگردی