نمناک بهداشت و سلامتتغذیه خواص شگفت انگیز پوست سیب
سیب ، پوست سیب
قبل از اینکه پوست سیب را بکنید و دور بیندازید، خوب است بدانید که پوست سیب خیلی بیشتر از گوشتش خاصیت دارد.

پوست سیب را دور نیندازید

سیب یکی از سلامت بخش ترین خوراکی های اطراف ما محسوب می شود. از زمان های گذشته مردم جهان علاقه ی فراوانی به میوه ها داشتند. طبق نظر مورخان، منشاء اصلی سیب مناطق سردسیر شمال اروپا بوده و از آنجا این میوه ی با ارزش و مفید به نقاط دیگر جهان منتقل شده است.سیب یکی از میوه هایی است که قبل از دیگر میوه ها شناخته شد. تمدن انسان از دیر باز با سیب پیوند خورده است. سیب نشانه ی عشق و باروری، دوستی، زیبایی، خوش بختی، تندرستی، دانایی، خوشی، نیرومندی و ... می باشد. سیب دارای انواع بسیار متفاوتی است.

همه ی سیب ها مانند هم نیستند. اندازه، رنگ، بو و مزه ی متفاوت در گونه های مختلف، تعیین کننده ی نوع مصرف آن ها است. مواد مغذی موجود در یک سیب به اندازه ی آن بستگی دارد، نه نوع آن. انواع سیب پس از مرکبات ( پرتقال ، نارنگی ، لیموشیرین، لیموترش و گریپ فروت) و موز ، عمده ترین میوه ی پرورشی در سطح دنیا است.

تحقیقات جدید نشان می دهند که صد گرم سیب تازه به همراه پوست خود، حاوی ترکیب آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان، ترکیبی است که از رشد سلولهای سرطانی جلوگیری می کند.

سیب

پوست سیب 5 برابر خودش ویتامین دارد

یکی از خواص سیب این است که در حفظ طراوت و شادابی پوست موثر است. با استفاده از سیب می توان ناراحتی های شایعی مانند خشکی پوست، ترک خوردگی پوست، رنگ پریدگی و بسیاری از بیماری های پوستی طولانی و مزمن را از بین برد.

بررسی ها نشان می دهند، پوست سیب خاصیت ضد سرطانی دارد و می تواند بسیاری از بیماری ها را بهبود بخشد و همچنین میزان ویتامین و املاح و مواد معدنی آن چندین برابر خود سیب است.

یکی دیگر از خواص سیب این است فشارخون را منظم می کند. خوردن سیب و حتی بو کردن سیب، باعث کاهش فشار خون می شود. تنها یک بار بو کشیدن سیب، فشارخون بیماران را پایین می آورد. دانشمندان با انجام آزمایشاتی روی پوست سیب دریافتند خواص ویتامین و آنتی اکسیدان های آن بیشتر از خود آن است و می تواند در سلامتی نقش زیادی داشته باشد از این رو پزشکان توصیه می کنند با مصرف روزانه 3 عدد سیب از بروز 70 درصد از بیماری ها پیشگیری می شود.

خواص شگفت انگیز پوست سیب

خواص شگفت انگیز پوست سیب
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 47
برگرفته از روزنامه آرمان / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 43 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف