نمناک فرهنگ و هنرچهره ها پوشش نامناسب بازیگران زن ایرانی نمایش پینوکیا + تصاویر
پوشش نامناسب بازیگران زن ایرانی ، بازیگران زن ایرانی بی حجاب
پوشش نامناسب بازیگران زن ایرانی اینبار جنجالی به پا کرد که تا مرز توقیف این نمایش هم رفت. این نوع پوشش موجب دریافت اخطارهایی از سوی شورای نظارت و ارزشیابی مرکز هنرهای نمایشی شده است.
تاریخ انتشار : 20 مرداد 1394

 پوشش نامناسب بازیگران زن ایرانی بعد از جشنواره ها و فیلم های مختلف اینبار در تئاتر خبر ساز شد.

جنجال های یک نمایش این بار تا مرز توقیف هم پیش رفت. با آنکه اعلام شد نمایش «پینوکیا» به دلیل عدم رعایت موازین در پوشش بازیگران توقیف شده است اما مدیر روابط عمومی تماشاخانه ایرانشهر می گوید این اخبار تنها شایعه هستند.

 نمایش «پینوکیا» به کارگردانی شهره سلطانی از تاریخ پنجشنبه 15 مردادماه بر روی صحنه رفت. این نمایش نوشته «استفانو بننی» نویسنده، شاعر و روزنامه نگار ایتالیایی است که با الهام گرفتن از قصه «پینوکیو» در فضایی مدرن، نمایشنامه «پینوکیا» را به نگارش در آورده است.

با آنکه این فروش بلیط‍ های این نمایش با اقبال رو به رو شده بود اما بعد از چند اجرا بر روی صحنه، جنجال های این نمایش هم آغاز شد. منتقدان بر این باور بودند که پوشش بازیگران در این نمایش مناسب نیست.

به همین دلیل شورای نظارت و ارزشیابی مرکز هنرهای نمایشی به دلیل آنچه «عدم رعایت موازین در پوشش بازیگران و همچنین برخی دیالوگ های نامناسب» نامیده شد در طی چند روز اخیر بارها به سازندگان نمایش «پینوکیا» تذکر داد.

دو بازیگر زن نمایش یعنی شهره سلطانی و پرستو گلستانی ظاهری شبیه به اصل نمایش دارند. آنان برای به تصویر کشیدن فضای نمایش نامه از کلاه گیس هایی برای پوشش خود استفاده کرده اند که این پوشش متفاوت موجب اعتراض برخی منتقدان شده است.

قرار بود تا نمایش «پینوکیا» به مدت یک ماه در سالن ناظر زاده کرمانی به مدت 80 دقیقه به روی صحنه برود. اما امروز خبری منتشر شد مبنی بر آنکه اجرای این نمایش توقیف شده است. بر مبنای این خبر نمایش «پینوکیا» پس از چندین بار تذکر اداره نظارت و ارزشیابی تئاتر با عدم توجه از سوی مسئولان سالن و همچنین اعضای گروه مواجه شده و در نهایت به دلیل تکرار تخلفات اجرای نمایش لغو شده است.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی در این باره به خبرگزاری نسیم گفته بود:« اجرای نمایش پینوکیا متوقف شده و تا زمانی که اصلاحات پوشش و گریم انجام نشود اجرای این نمایش متوقف خواهد بود.»

به گفته مهدی شفیعی:«پوشش و گریم بازیگران نمایش پینوکیا پس از بازبینی شورای نظارت تغییر کرده و در این باره خلاف مقررات شورای ارزشیابی عمل شده است.»

پس از توقف اجرای نمایش «پائیز» به کارگردانی نادر برهانی مرند، این دومین بار بود که در چند ماه گذشته یکی دیگر از نمایش های تماشاخانه ایرانشهر توقیف می شد.

در مقابل با آنکه خبر توقیف این نمایش منتشر شده بود اما مدیر روابط عمومی تماشاخانه ایرانشهر این خبر را شایعه نامید. به گفته محمد محمدی قرار است این نمایش اجرای خود را از روز چهارشنبه ادامه دهد.

محمدی گفت:«شورای نظارات مواردی را جهت اصلاح به گروه اجرایی این نمایش اطلاع داده بود که چون پس از اجرا این اصلاحات را اعمال نکردند، مجدداً روز گذشته نسبت به اعمال این مسائل به گروه تذکر دادند، حالا هم گروه با رعایت آن موارد از روز چهارشنبه و پس از ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) روی صحنه می رود.»

هنوز مشخص نیست که قرار است کدام یک از این اخبار ضد و نقیض به حقیقت بپیوندد.

پرستو گلستانی، محمد صادق ملک (ملکی)، محمد نادری، بهروز پناهده، پوریا رحیمی سام، شهره سلطانی نقش آفرینان این نمایش هستند.

نمایش پینوکیا

نمایش پینوکیا

تئاتر پینوکیا

نمایش پینوکیا

پوشش نامناسب بازیگران زن ایرانی نمایش پینوکیا + تصاویر

پوشش نامناسب بازیگران زن ایرانی نمایش پینوکیا + تصاویر
:
امتیاز : 2.3 تعداد رای : 324
برگرفته از فرارو/ن
این مطلب مفید بود ؟ 147 177
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف