نمناک سبک زندگیکودک نکاتی درباره پول توجیبی دادن به کودک
پول توجیبی ، کودک
استقلال ناشی از دریافت پول توجیبی اعتماد به نفس از دست رفته کودک را بر می گرداند.
بازدید : 1,041 نفر

تکنیک پول توجیبی دادن به کودک

پول توجیبی دادن به بچه ها در سنین مختلف معانی خاص خود را دارد. کودکان زیر 4 سال از ارزش پول آگاهی ندارند و از این سن به بعد نسبت به پول توجه خاصی پیدا می کنند. البته ارزش پول را در این سن نیز درک نمی کنند اما شکل، رنگ و ظاهر پول را می شناسند و گاه می توانند ارزش آن را حدس بزنند.

پول توجیبی که به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه در اختیار کودک قرار می گیرد، زمینه مناسبی را برای رشد توانایی های نسبی وی در زمینه مشارکت و کنش های اجتماعی و اقتصادی در آینده فراهم می کند.
یکی از بهترین خاطرات دوران کودکی ما پول توجیبی بود که از بزرگ ترها می گرفتیم. لذت خرید کیک و شکلات و لواشک با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نبود و با این که در منزل همه چیز فراهم بود اما خوراکی که با همکلاسی ها می خریدیم و دور هم می خوردیم، لذت دیگری داشت. این لذت وصف نشدنی در واقع همان چشیدن طعم استقلال بود که باعث می شد نه فقط از خوراکی که می خوریم لذت بیشتری ببریم بلکه احساس بزرگ شدن و اعتماد به نفس پیدا کنیم.
پول توجیبی دادن

پول توجیبی پس انداز کردن را به کودک می آموزد

حکایت پول توجیبی بچه های نسل امروز همان حکایت قدیمی است با این تفاوت که افراط و تفریط باعث شده است کارکرد پول توجیبی و مفهوم آن تغییر کند.

پول توجیبی از بسیاری از قشقرق ها و زیاده خواهی های کودک جلوگیری می کند و به او اعتماد به نفس می دهد.
پول توجیبی به پولی اطلاق می شود که کودک می تواند با آن خرید روزانه (تنقلات) خود را انجام دهد. پول توجیبی شامل تنبیه نمی شود.
می توان از 4 سالگی برای کودک پول توجیبی در نظر گرفت. والدین ابتدا پول توجیبی را روزانه، سپس هفتگی، بعد هر پانزده روز و در آخر، ابتدای هر ماه به کودک پرداخت نمایند.
هر سال در روز بعد از جشن تولد کودک، این پول را افزایش دهید و از روزانه به هفتگی، پانزده روز و ماهانه تبدیل کنید. کودک این حق را دارد که خود، برای خرج کردن آن پول تصمیم بگیرد.
اگر پول کودک تمام شد پول بیشتری به او پرداخت نکنید. با این کار چگونگی مدیریت پول را به او خواهید آموخت. لبته می توانید گاهی که کودکتان پول بیشتری نیاز دارد ستاره های جدول تربیتی او را خریداری کنید و به جای آنها به او پول پرداخت کنید.
این تفکر که برخی از والدین مایل نیستند کودکشان با مقوله پول آشنا شود تفکری منطقی نیست. زیرا که پول واقعیت دنیای امروز ما است و نباید چشم را روی واقعیت ها بست. با این تکنیک بدونِ چشم پوشی از واقعیت، مدیریت صحیح استفاده از پول را به او آموزش دهید.

پول توجیبی دادن به کودک چقدر و چگونه باشد

نکاتی درباره پول توجیبی دادن به کودک
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از کودک آنلاین / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف