نمناک بهداشت و سلامتورزش و سلامت فواید پیاده روی روی چمن با پای برهنه
پیاده روی ، چمن
فواید پیاده روی را همه میدانند, پیاده روی مساوی است با سلامتی اما اینکه پیاده روی اول صبح و با پای برهنه بر روی چمن چه مزایایی ممکن است داشته باشد را در این مطلب از بخش ورزش و سلامت سایت نمناک می خوانیم.
بازدید : 1,785 نفر

خواص عجیب پیاده روی با پای برهنه بر روی چمن

حتما شنیده اید افراد بسیاری بر روی چمن با پای برهنه در صبح و عصر پیاده روی می ‎کنند که این پیاده روی علاوه بر لذت بخش بودن، فواید بسیاری برای سلامتی دارد.زمانی که افراد با پای برهنه بر روی چمن، خاک، شن، ماسه و یا هر سطح طبیعی قدم برمی دارند، باید بدانند که این پیاده روی خواص درمانی دارد.

فواید پیاده روی با پای برهنه

محققان در ذیل برخی از فواید پیاده روی با پای برهنه بر سطح طبیعی را ذکر کرده اند.

استخوان های سالم:

پیاده روی به استحکام استخوان ها منجر می شود در نتیجه از بروز بیماری هایی مانند آرتریت پیشگیری می کند. هنگامی که روی چمن راه می روید، با قرار گرفتن در معرض نور خورشید ویتامین D جذب می کنید که برای سلامت استخوان ها ضروری است.

انرژی دهنده :

اول صبح راه رفتن روی چمن، انرژی ایجاد می کند. کارشناسان می گویند افرادی که روی چمن در صبح راه می روند انرژی ضروری را از نور خورشید دریافت می کنند و در طول روز شادابی بیشتری دارند. این کار اعصاب و عضلات بدن را نیز در شرایط خوب نگه می دارد.

پاکسازی بدن:

کارشناسان می گویند زمانی که شما روی چمن پابرهنه راه می روید به میدان مغناطیسی زمین که به نوبه خود بر میدان الکتریکی و مغناطیسی بدن تاثیر می گذارد، متصل می شوید.
این اتصال به خنثی کردن آثار منفی در بدن که باعث بروز بیماری های خاص می شود، کمک می کند ودرنتیجه بدن پاکسازی می شود.

نقطه فشار در بدن را تحریک می کند:

چند نقطه فشار در پا وجود دارد .زمانی که این نقاط تحریک می شود، می تواند روی اندام های مختلف بدن تاثیر بگذارد. در نتیجه زمانی که شما صبح روی چمن راه می روید، این نقاط تحریک می شود.

پیاده روی

فواید پیاده روی

ایجاد آرامش ذهنی:

فضای آرام و زیبای صبح در آرامش ذهن و بدن موثر است و این امر باعث جوانسازی می شود.اشعه گرم خورشیدوهوای تازه به فرد انرژی و آرامش می بخشد.

مفید برای چشم و بینایی:

پیاده روی با پای برهنه در صبح برای چشم و بینایی خواص بسیاری دارد. پا مناطقی دارد که با اعضای بدن در ارتباط است. راه رفتن بیشترین فشار را روی 3 انگشت می آورد که این نقاط بر سلامت چشم تأثیرگذار است.

فواید پیاده روی روی چمن با پای برهنه

فواید پیاده روی روی چمن با پای برهنه
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از سلامت نیوز-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف