پیاز

معجزه پیاز در پیشگیری از سرطان تخمدان

تاریخ انتشار : 4 آبان 1395کد مطلب : 38568زمان مطالعه : 2 دقیقه
ترکیباتی به نام ONA در پیاز وجود دارد که رشد سلول های سرطان تخمدان را کاهش می دهد.

با مصرف پیاز به جنگ سرطان تخمدان بروید

پیاز که با داشتن کالری پایین و ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان فراوان از جمله سبزی های فوق العاده برای سلامت بدن محسوب می شود همواره در کاهش خطر ابتلا به بعضی سرطان ها و نیز افسردگی خوش نام بوده است؛ اما اکنون دانشمندان در مطالعه ای جدید به تأثیر ترکیبات پیاز در مقابله با سرطان تخمدان پی برده اند.

سازمان بهداشت جهانی در سال 2014 سرطان تخمدان مخاطی را شایع ترین نوع سرطان تخمدان شناسایی کرده بود به طوری که 40 درصد افراد تنها 5 سال پس از ابتلا به آن زنده می مانند. موارد جدید این بیماری رتبه دهم را در میان زنان مبتلابه سرطان بدخیم دارد اما محققان دانشگاه کوماموتو ژاپن می گویند تعداد مرگ و میرهای ناشی از این نوع سرطان تخمدان در رتبه پنجم در آمریکا قرار دارد. حدود 80 درصد این بیماران پس از شیمی درمانی اولیه با بازگشت این بیماری مواجه می شوند؛ بنابراین محققان ژاپنی درصدد برآمده اند که یک ماده طبیعی موجود در پیاز را که ONA نام دارد موردمطالعه قرار دهند.

معجزه و سرطان تخمدان

پیاز از ابتلا به سرطان تخمدان در زنان جلوگیری میکند

مطالعات محققان دانشگاه کوماموتو در ژاپن نشان می دهد ترکیباتی به نام ONA در پیاز وجود دارد که رشد سلول های سرطان تخمدان نوع EOC (شایع ترین نوع سرطان) را کاهش می دهد. این مطالعات نشان می دهد ترکیبات پیاز پاسخ ایمنی ضد تومور لنفوسیت های میزبان را سرکوب می کند.

بررسی مدل های حیوانی نشان می دهد ترکیبات پیاز علاوه بر کاهش نرخ رشد سلول های سرطانی، از تکثیر آنان نیز جلوگیری کرده و ویتامین C موجود در آن، با تشکیل رادیکال های آزاد عامل سرطان مبارزه می کند. سرکوب سلول های سرطان تخمدان با ترکیبات موجود در پیاز، هیچ عارضه جانبی به همراه ندارد.

سرطان تخمدان به رشد سلول های بدخیم و غیر طبیعی در تخمدان گفته می شود. سرطان تخمدان بعد از سرطان های ریه، سینه، روده و لوزالمعده پنجمین سرطان کشنده در زنان است.

پیاز از سرطان تخمدان پیشگیری میکند

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایرنا / م.ف
برچسب :
وبگردی