نمناک اخبارسیاست پیام جنجالی ملکه زیبایی ترکیه به اردوغان
اردوغان ، پسر اردوغان
مروه بیوک ساراس که به عنوان ملکه زیبایی در سال 2006 ترکیه برگزیده شده بود پس از بازنشر شعری در اینستاگرام، به اتهام انتقاد از اردوغان به زندان تهدید شد.
تاریخ انتشار : 7 اسفند 1393
مروه بیوک ساراس به خاطر انتشار شعری در انتقاد از رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به زندان تهدید شد. تعقیب و مجازات منتقدان اردوغان در ماه های اخیر بالا گرفته است.
 
به گفته ی وکیل مروه، یک دادستان در شهر استانبول تهدید کرده که علیه این زن جوان شکایت خواهد کرد. البته هنوز دادگاه مسئول رسیدگی به این شکایت تصمیم خود را در زمینه پذیرش یا رد دعوا اعلام نکرده است.
 
مروه بیوک ساراس
 
مروه بیوک ساراس که به عنوان ملکه زیبایی سال 2116 ترکیه برگزیده شد، در سال های اخیر به عنوان طراح و نویسنده فعالیت داشته است، به تازگی شعری از مجله طنز اویکوزوز(بی خواب) را در اینستاگرام منتشر کرد که در آن پسر رجب طیب اردوغان به تمسخر گرفته شده بود. در این شعر که با عنوان شعر استاد منتشر شده، سخن از رشوه خواری در میان است.
در ماه دسامبر سال 2113 گروهی از افراد مورد اعتماد اردوغان به فساد مالی متهم شدند. پسر اردوغان نیز در میان متهمان بود. در شعری که مروه بیوک ساراس در اینستاگرام منتشر کرده از او نام برده می شود.
پس از گذاشتن این شعر در اینستاگرام گروهی از دوستان مروه بیوک ساراس به او هشدار دادند که این کار می تواند عواقب بدی برای او داشته باشد. با دریافت این هشدارها، او شعر را از اینستاگرام حذف کرد، اما دردسرش به پایان نرسید.
روزنامه پرتیراژ حریت به نقل از مروه نوشته است:من شعر را فقط به این دلیل که بامزه بود در اینستاگرام گذاشتم، من قصد توهین به اردوغان را نداشتم.» با این همه، او اواسط ژانویه بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفت. 
اشپیگل آنلاین به نقل از وکیل مروه می نویسد که اگر دادگاه شکایت دادستان استانبول را بپذیرد و مروه را محاکمه کند، ممکن است او به دو سال زندان محکوم شود.
دادستان پرونده در کیفرخواست خود نوشته است:واژگانی که متهم منتشر کرده، فراتر از مرزهای آزادی عقیده است.

پیام جنجالی ملکه زیبایی ترکیه به اردوغان

پیام جنجالی ملکه زیبایی ترکیه به اردوغان
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 59
برگرفته از العالم-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 46 13
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف