نمناک اخبارسیاست پیام تبریک نوروزی اوباما و جان کری
پیام تبریک نوروز ، پیام تبریک نوروزی اوباما و جان کری
باراک اوباما رئیس جمهور امریکا و جان کری وزیر امور خارجه این کشور در پیام هایی جداگانه نوروز باستانی را تبریک گفتند.

 باراک اوباما با اشاره به اختلاف نظرها بر سر برنامه هسته ای ایران امیدواری خود را برای حل مسئله اعلام کرده است و همچنین باور دارد که «پیشرفت دیپلماتیک واقعی در سال جدید می تواند در سال های آینده موفقیت های جدیدی برای ایرانیان به همراه بیاورد.» 

وی افزوده است که این نوروز می تواند نه فقط آغاز یک سال جدید بلکه فصلی نو برای ایران و نقش آفرینی ایران در جهان باشد.
 
رئیس جمهور
اوباما با تاکید بر این که «توهمی ندارد» که حل اختلاف نظرها با ایران میتواند  دشوار باشد، اظهار کرد که به پیشبرد دیپلماسی پایبند است؛ زیرا از نظر او امکان رسیدن به یک راه حل عملی فراهم است.
 
 
جان کری وزیر خارجه آمریکا همزمان  با سال نوی شمسی با  صدور بیانیه ای عید نوروز را به ایرانی ها تبریک گفته و از صدور مجوزی برای تسهیل روابط دانشگاهی میان دو کشور خبر داده است. «جان کری» وزیر خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای عید نوروز را به ایرانی ها تبریک گفته است.
 
وی در این پیام همچنین اعلام کرده است که وزارت خزانه داری این کشور امروز مجوزی را صادر می کند که از طریق ایجاد فرصت تحصیل در آمریکا، روابط دانشگاهی میان دو کشور را ارتقا می ده.
 

پیام تبریک نوروزی اوباما و جان کری

پیام تبریک نوروزی اوباما و جان کری
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 10
برگرفته از همشهری آنلاین/ن
این مطلب مفید بود ؟ 8 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف