نمناک اخبارحوادث پیدا شدن نوزاد دوسر در بیابان های اطراف تهران
نوزاد دوسر ، زنده شدن مرده
پیدا شدن چند نوزاد دوسر و زنده شدن مرده ای که برای تشریح آورده بودن و چندین ماجرای باورنکردنی دیگر گفته های مدیر کل پزشکی قانونی تهران است که در ادامه می خوانید.
تاریخ انتشار : 14 بهمن 1393

 نوزاد دوسر رد بیابان های اطراف تهران یکی از اتفاقات عجیبی بوده است که بشیر نازپرور در کنار حوادث دیگر از ان گفت.

بشیر نازپرور در حاشیه افتتاح سوله مدیریت بحران پزشکی قانونی تهران در جمع خبرنگاران به مرور خاطرات خود از بیش از 20 سال خدمت در پزشکی قانونی پرداخت. وی با بیان اینکه روزانه 28 تا 30 جسد و سالانه حدود 10 هزار جسد تحویل پزشکی قانونی تهران می شود،گفت:این تعداد یک پنجم متوفیان شهر تهران را تشکیل می دهند که تمام آ نها با دستور قضایی به پزشکی قانونی فرستاده می شود. 

 مدیرکل پزشکی قانونی تهران، یک مورد  عجیب در دوران خدمت خود را پیدا شدن همزمان چند نوزاد دو سر در بیابان های اطراف تهران ذکر کرد و گفت:اواسط دهه 70 بود که در بیابان های تهران چند نوزاد دو سر را پیدا کردند و برای تشریح به پیش ما آوردند که هنوز این نوزادان در موزه ما قابل مشاهده هستند

وی در پاسخ به این سؤال که عجیب ترین موردی که در طول خدمت خود با آن برخورد کردید چه بوده، گفت:زمانی که صبح خیلی زود وارد اتاق تشریح شدم، در دو تخت کنار هم با یک نوزاد یک روزه و یک پیرمرد 90 ساله مواجه شدم و به این نتیجه رسیدم که واقعاً مرگ سن نمی شناسد..

وی ادامه داد:یک مورد هم بود که در هنگام تشریح جسد متوجه صداهایی از خارج از سالن تشریح شدیم که وقتی به بیرون سالن رفتیم مشاهده کردیم فرزندان متوفی هنوز مرگ پدرشان تأیید نشده، سر ارث و میراث در حال کتک کاری هستند.

پزشکی قانونی

 

نازپرور با تأکید بر این نکته که در طول خدمت خود در پزشکی قانونی تهران موردی از زنده شدن مرده ندیده است، گفت:البته اساتید ما تعریف می کنند که در زمان جنگ، یک شهید را برای تشریح به پزشکی قانونی آوردند که بعد مشخص شد پزشکان در تشخیص اولیه مرگ اشتباه کرده اند و این شهید زنده بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی تهران در مورد تشریح جسد انسان های معروف گفت:در مواردی که مرگ انسان های معروف به صورت مشکوک رخ داده باشد، خاطرم هست که شهید صیاد شیرازی را برای تشریح به پزشکی قانونی آوردند، همچنین در موارد دیگر مرحوم ابوترابی که همراه پدرشان در جاده مشهد تصادف کرده بود و شهید لاجوردی را نیز نزد ما آوردند که از افتخارات من است که به تشریح جسد این بزرگان پرداختم.

وی ادامه داد:دو مورد از بازیگران معروف نیز برای تشریح به نزد من آورده شدند که یک مورد مربوط به پوپک گلدره می شد که بعد از هشت ماه در کما بودن به علت ضایعه مغزی فوت کرده بود.

مدیرکل پزشکی قانونی تهران افزود:در مورد دیگر که جای تأسف بسیار دارد، جسد فردی را بعد از گذشت 10 روز از مرگش به پزشکی قانونی به صورت ناشناس آوردند که بعد در اتاق تشریح مشخص شد که این فرد حسین پناهی بوده است. 

پیدا شدن نوزاد دوسر در بیابان های اطراف تهران

پیدا شدن نوزاد دوسر در بیابان های اطراف تهران
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 102
برگرفته از فارس /ن
این مطلب مفید بود ؟ 92 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف