نمناک تکنولوژیتبلت و موبایل ترفند پیدا کردن گوشی گم شده
گم شدن گوشی ، گوشی گم شده
شرکت اپل سازنده گوشی های با سیتم عامل ios خدمتی ارایه نمود به این گونه که شما می توانید گوشی گمشده خود را ازطریق قابلیت Find My iPhoneبازیابید و اطلاعات خود را درامنیت نگه داشته و از دسترسی افراد به آن جلوگیری شود.

گوشی گم شده خود را چگونه پیدا کنیم؟

آیفون دارای قابلیت های مختلفی است یکی از این قابلیت ها به بخش امنیتی مربوط می شود.یکی از ویژگیهای منحصر به فردی که فقط در گوشی آیفون وجود دارد امکان ردیابی به صورت آنلاین می باشد . روش این کار به اینصورت است اگر شما به هر دلیلی از قبیل دزدیده شدن و یا گم شدن دستگاه خود را از دست بدهید می توانید با استفاده از “apple Id” و برنامه ی “ find my iphone ” دستگاه خود را موقعیت یابی کنید.جالب تر این که حتی در صورت ریستور شدن آیفون باز هم آیفون بالا نمی آِید و اپل آیدی می خواهد و فقط با اپل آیدی شما کار خواهد کرد . عملا اگر این قابلیت فعال باشد ، هیچ وقت آیفونتان را از دست نمی دهید مگر اینکه دزد آیفونتان را نابود کنند.

اگر قابلیت Find My iPhone را فعال کرده اید


 قابلیت های آیفون

پیداکردن گوشی اپل با استفاده از قابلیتFind My iPhoneبرای فعال کردن این قابلیت، وارد گزینه iCloud.com/find روی مک بوک یا کامپیوتر شخصی خود شده یا از find my iphone بر روی آیفون، آی پد یا آیپادتاچ دیگری استفاده کنید. بخش Find My iPhone را باز کرده و دستگاهی را انتخاب کنید که می خواهید مکان آن را روی نقشه نشان دهد. بدین ترتیب اگر دستگاه شما در آن اطراف باشد، صدایی ایجاد کرده و می تواند به شما کمک می کند آن را پیدا کنید.

در صورتی که گوشی را جایی گم کرده اید، می توانید از حالت گمشده استفاده کنید. با استفاده از این حالت، شما می توانید از راه دور و با استفاده یک کد چهار رقمی، دستگاه خود را قفل کنید و پس از آن پیامی حاوی شماره همراه شما بر روی گوشی قفل شده ظاهر می شود و این امکان را در اختیار فردی که دستگاه شما را پیدا کرده قرار می دهد تا بتواند دستگاهتان را به شما بازگرداند.

البته در صورتی که گوشی شما مفقود نشده و دزدیده شده باشد، همین برنامه موقعیت دقیق جغرافیایی و آدرس مکانی دستگاه را در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید با مراجعه به دستگاه های قانونی محلی، دستگاه خود را بیابید.

همچنین برای اینکه از دسترسی هر فرد دیگری به اطلاعات دستگاه گمشده تان جلوگیری کنید، می توانید اطلاعات آن را از راه دور پاک کنید. البته وقتی که اطلاعات دستگاه خود را پاک می کنید، تمامی اطلاعات شما (شامل اعتبارهای مختص اپل) از دستگاه حذف خواهد شد و شما دیگر قادر نخواهید بود که با استفاده از Find My iPhone آن را بیابید. پس از اینکه دستگاه را پاک کردید، نمی توانید آن را ردیابی کنید. اگر پس از پاک کردن، دستگاه را از حساب خود جدا کنید قفل آن خاموش می شود و این موضوع به شخص دیگری اجازه می دهد که دستگاه شما را فعال و از آن استفاده کند.

اگر دستگاه iOS شما خاموش بود، همچنان می توانید آن را در حالت گمشده قرار دهید، آن را قفل کنید یا از راه دور اطلاعات آن را پاک کنید. بدین ترتیب با روشن شدن دستگاه، این اقدامات صورت می گیرند. همچنین می توانید با وارد کردن کد عبور، حالت گمشده در دستگاه خود را خاموش کنید و یا از طریق iCloud.com یا اپلیکیشن Find My iPhone این کار را انجام دهید.

اگر Find My iPhone را فعال نکرده اید

اگر شما پیش از اینکه گوشی تان گم یا دزدیده شده باشد، Find My iPhone را روشن نکرده باشید، نمی توانید از این قابلیت استفاده کنید تا مکان دستگاه شما را نشان دهد. با این وجود می توانید اقداماتی را انجام دهید تا از اطلاعات خود محافظت کنید.

بهترین راه، تغییر کلمه عبور  apple id  است. با عوض کردن کلمه عبور Apple ID می توانید از دسترسی افراد به اطلاعات iCloud یا استفاده از سایر خدمات (مانند iMessage یا iTunes) از طریق دستگاه گمشده تان جلوگیری کنید. شما همچنین می توانید کلمه های عبور حساب های اینترنتی روی دستگاهتان شامل ایمیل و شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک و توییتر خود را تغییر دهید.


 

فایند مای آیفون

Apple ID می تواند از دسترسی افراد به اطلاعات شما جلوگیری کندشما همچنین می توانید مفقود شدن یا به سرقت رفتن دستگاه خود را به دستگاه های قانونی اطلاع داده و شماره سریال دستگاه خود را در اختیار آنها قرار دهید. راه دیگر این است که گزارش دستگاه مفقودی را به اپراتور خود دهید و اپراتور می تواند سیم کار شما را غیرفعال کرده و با این راه از سوءاستفاده هایی مانند تماس تلفنی، پیام متنی و سایر استفاده های اطلاعاتی جلوگیری کند.

قابلیتFind My iPhone تنها راهی است که شرکت اپل ارائه داده و می توان با استفاده از آن، دستگاه گمشده و یا دزدیده شده خود را ردیابی کنید، بنابراین اگر این قابلیت پیش از گم شدن روش دستگاه شما فعال نشده باشد، اپل خدمت دیگری را نمی تواند در جهت ردیابی گوشی به شما ارائه دهد.

گوشی گم شده ، ترفند پیدا کردن گوشی گم شده

ترفند پیدا کردن گوشی گم شده
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از تهران پرس/ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف